Wspólnota charyzmatyczna „Mocni w Duchu” otwiera się na ewangelizację uliczną i aktywnie posługuje modlitwą za miasto. Co tydzień wychodzą na ul. Piotrkowską, nie biorąc ze sobą nic, prócz różańca, dobrego słowa i kerygmatu.
Wydarzenie ma charakter cykliczny, odbywa się na zmianę: w środy o godz. 18:45 (dla chętnych Msza św. o godz. 18 w kościele) lub w soboty ok. godz. 11.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Zbiórka zawsze pod kościołem Ojców Jezuitów w Łodzi (ul. Sienkiewicza 60), przy kaplicy św. Krzysztofa.
Ostatnie wyjście z głoszeniem ewangelicznego przesłania i modlitwą miało miejsce w jedną ze styczniowych śród. Tomek, Kasia, Rafał, Sylwia, Józef, Lucyna do wielu intencji dołączyli również modlitwę za władze Łodzi oraz za śp. Pawła Adamowicza, zamordowanego prezydenta Gdańska.
– Przed każdym wyjściem na ulice wspólnie się modlimy, otrzymujemy błogosławieństwo od duszpasterza wspólnoty i idziemy w drogę, by głosić Pana Boga. Mówimy o Jezusie osobom napotykanym na ulicy. Rozdajemy ulotki o Mszach św. z modlitwą o uzdrowienie, informujemy o tym, co dzieje się w łódzkiej parafii Najświętszego Imienia Jezus. Modlimy się wstawienniczo nad każdym, kto tego pragnie – wyjaśnia Tomek Plota.
Reklama
„Mocni w Duchu”, oczywiście, nie pierwsi wpadli na pomysł modlitwy i ewangelizacji ulicznej, a poszli śladem Apostołów, powołując się na listy św. Pawła, który pisał do Tymoteusza o potrzebie modlitwy za królów i wszystkich sprawujących władzę, aby móc prowadzić życie ciche i spokojne, z całą pobożnością i godnością.
Wspólnota chce naśladować uczniów Jezusa i dostrzega potrzebę modlitwy za miasto, w którym żyje. Wszystko zaczęło się w 2004 r., kiedy Ela Pozorska zainspirowana wydarzeniami VII Forum Charyzmatycznego poczuła się przynaglona do zwołania posługujących. – Najpierw zgłosiły się tylko 3 osoby, „załamka”. Ale uwierzyliśmy w słowa Jezusa: „Gdzie dwóch albo trzech w imię Moje, tam Ja jestem pośród nich” i za 10 dni grupa powiększyła się o 8 osób. W kulminacyjnym momencie było nas 70. Grupa powstała za czasów o. Marcina Gryza SJ, który raz w miesiącu modlił się z nami i rozsyłał w miasto. Jako patrona przyjęliśmy błogosławionego jezuitę Piotra Fabera, który w swoim „Dzienniku Duchowym” w 1541 r. opisuje, jak modlił się za miasta, wsie, przysiółki. Trzykrotnie okrążył pieszo Europę – mówi Ela Pozorska.
Obecnie grupa stara się łączyć aktywną ewangelizację z cichą modlitwą. – Chcemy przywrócić patrole modlitewne, czyli zapraszać do nas także osoby, które nie mają odwagi zaczepiać przechodniów i głosić im słowa Bożego w tak otwarty sposób, ale chcą modlić się na ulicy. Zawsze po powrocie z miasta dzielimy się naszymi odczuciami i przeżyciami z ewangelizacji – dodaje odpowiedzialny za tę posługę Maksymilian Bławat i zaprasza na wspólne, „boskie” wypady w miasto.