Reklama

Modlitewnik leśniowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kto śpiewa, dwa razy się modli - takie powiedzenie odnosi się do muzycznego zaangażowania podczas liturgii. Okazuje się, że modlitwie pomaga także inna muza - tym razem poetycka. W Wydawnictwie Apostolicum, w ramach Biblioteczki Leśniowskiej, ukazał się właśnie zbiór wyjątkowych modlitw Kamili Jędrusińskiej pt. „Na tysiąc sposobów Bóg Cię błogosławi”. Poetka - na co dzień zaangażowana w duszpasterstwo skupiające się wokół sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie - językiem poetyckim zwraca się do Patronki Rodzin. Jak można przeczytać w słowie dr Moniki Kuleszy-Gierat z Katedry Literatury Oświecenia i Romantyzmu KUL-u, warsztat poetycki autorki zdradza zdumiewającą wprost dojrzałość i lekkość. Do tego wyjątkowego modlitewnika dołączona została także opinia ks. dr. Jana Koclęgi, który zaświadcza o zgodności wydrukowanych tekstów z nauką Kościoła. Na szczególną uwagę zasługują tematy poetyckich modlitw. Autorka nie zapomina o osobach żyjących w związkach niesakramentalnych czy o chorych i smutnych dzieciach. Dzięki temu modlitewnik nabiera dodatkowego znaczenia duszpasterskiego. Już sam fakt, że na stronicach modlitewnika pojawiają się osoby przeżywające trudności i potrzebujące specjalnej troski, jest drogowskazem dla duszpasterzy. Obyśmy - jak Kamila Jędrusińska - pamiętali o wszystkich potrzebujących.

„Na tysiąc sposobów Bóg cię błogosławi”, Biblioteczka Leśniowska 25, Apostolicum 2009. Wydawnictwo Księży Pallotynów Prowincji Chrystusa Króla, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki, infolinia: 0-801-011-420; fax: (22) 771-52-07; info@apostolicum.pl; księgarnia internetowa: www.apostolicum.pl.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ponad 60 procent ofiar handlu ludźmi to dziewczęta i kobiety. Proceder narasta

2026-02-08 15:05

[ TEMATY ]

handel ludźmi

Adobe Stock

O 25 procent wzrosła w ostatnim czasie liczba przypadków handlu ludźmi na świecie. Dwie trzecie ofiar stanowią dziewczęta i kobiety - pisze s. Abby Avelino, międzynarodowa koordynatorka sieci Talitha Kum. 8 lutego Kościół obchodzi 12. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi.

Pokój zaczyna się od godności, a godność istnieje wtedy, gdy każda osoba jest chroniona, szanowana i kochana. Handel ludźmi jest jednym z najpoważniejszych i najbardziej tragicznych naruszeń ludzkiej godności.
CZYTAJ DALEJ

4,5 tysiąca Wojowników Maryi w Ostrowie Wielkopolskim - za nami ogólnopolskie spotkanie

2026-02-09 08:25

[ TEMATY ]

Wojownicy Maryi

Wojownicy Maryi

Pierwsze w nowym roku kalendarzowym formacyjne Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi w Ostrowie Wielkopolskim dotyczyło tematyki braterstwa, przywództwa i dyscypliny.

Wojownicy Maryi, którzy z całej Polski i Europy zjechali do tego wielkopolskiego miasta, jak zwykle nie zawiedli. Przybyli tłumnie – ostrowską halę Areny wypełnili po brzegi.
CZYTAJ DALEJ

4,5 tysiąca Wojowników Maryi w Ostrowie Wielkopolskim - za nami ogólnopolskie spotkanie

2026-02-09 08:25

[ TEMATY ]

Wojownicy Maryi

Wojownicy Maryi

Pierwsze w nowym roku kalendarzowym formacyjne Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi w Ostrowie Wielkopolskim dotyczyło tematyki braterstwa, przywództwa i dyscypliny.

Wojownicy Maryi, którzy z całej Polski i Europy zjechali do tego wielkopolskiego miasta, jak zwykle nie zawiedli. Przybyli tłumnie – ostrowską halę Areny wypełnili po brzegi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję