Reklama

Niedziela Legnicka

Z trasy 30. Pieszej Pielgrzymki Legnickiej: Pierwsza Msza św.

W dniu wyjścia Pieszej Pielgrzymki Legnickiej z Legnicy, 30 lipca 2022 r., pierwsza Msza św. sprawowana była diecezjalnym Sanktuarium Męki Pańskiej w Tyńcu Legnickim.

[ TEMATY ]

diecezja legnicka

piesza pielgrzymka

30 PPL

ks. Piotr Nowosielski

Po deszczowej wędrówce, pielgrzymi w godzinach południowych dotarli do tego miejsca.

Liturgię przygotowała gr. V, zgorzelecka. Mszy św. przewodniczył jej przewodnik ks. Łukasz Pawłowski.

- Być może wielu z nas. Zaczynając dziś dzień, spojrzało w niebo. Być może to co zobaczyli co dzieje się z pogodą wywołało niepokój. Dziś „spojrzenie” – to słowo klucz gdy chodzi o nasze pielgrzymowanie. Od spojrzenia często wszystko się zaczyna. Od spojrzenia rodzi się relacja związek, na całe życie. Bóg spojrzał też na Maryję. Spojrzał na Nią, bo chciał być blisko nas, chciał być „Bogiem z nami”. Che mieszkać pośród ludzi, chce ich wspierać, chce im towarzyszyć zwłaszcza w trudnych momentach. Nigdy nas nie odrzuca, nie gardzi nami, pomimo naszych różnych zawodów niewierności i gdy odwracamy od Boga nasz wzrok. On cały czas z miłością i miłosierdziem na nas spogląda i do nas przemawia, nawet gdy tylko patrzymy na siebie – mówił ks. Paweł.

Reklama

- Bądźmy tymi, którzy swoje spojrzenie kierują ku Bogu, ku Maryi, wszędzie tam gdzie jesteśmy, gdzie pracujemy, wszędzie tam, gdzie Bóg nas stawia. Zawsze mówmy im nasze „tak”. Wtedy nie stracimy z oczu celu naszej życiowej pielgrzymki, nie zboczymy z obranej drogi, uda się nam tą drogę przebyć - apelował kaznodzieja.

O historii miejsca i historii powstania sanktuarium, które jako jedyne zapewne na świecie, cieszy się potrójnymi relikwiami Męki Pańskiej: Kolcem z Korony Cierniowej, Nitką z Płaszcza Purpurowego i Fragmentem Krzyża św., opowiedział pielgrzymom proboszcz parafii ks. Wiesław Złotek. Sanktuarium zostało ustanowione 13 kwietnia 2019 r.

Po Mszy św. pielgrzymi mogli skorzystać z gościny mieszkańców parafii, aby powędrować dalej, do Ujazdu Górnego.


  

2022-08-02 11:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zakończenie 30 Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Legnica

piesza pielgrzymka

30 PPL

ks. Piotr Nowosielski

W poniedziałek, 8 sierpnia, zakończyła się XXX Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka z Legnicy na Jasną Górę.

CZYTAJ DALEJ

Bp Andrzej Czaja przebywa w szpitalu. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę

2023-01-31 15:04

[ TEMATY ]

bp Andrzej Czaja

Karol Porwich /Niedziela

Ordynariusz diecezji opolskiej od kilku dni temu skarżył się na gorsze samopoczucie. Przewieziono go do szpitala na badania. Biskupi pomocniczy proszą kapłanów i wiernych o modlitwę o jego zdrowie.

Ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinforomwa, iż ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Na miejscu trwają badania, z pomocą których lekarze chcą ustalić przyczyny infekcji.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Msza św. miesiąc po śmierci Benedykta XVI

2023-01-31 15:58

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

We wtorek rano, dokładnie miesiąc po śmierci Benedykta XVI, abp Georg Gänswein przewodniczył koncelebrowanej Eucharystii w Grotach Watykańskich ku czci zmarłego papieża seniora. Poinformowała o tym Fundacja Josepha Ratzingera/Benedykta XVI.

Abp Gänswein przywołał w swojej homilii postać św. Benedykta Józefa Labre. Ten święty, z którym papież senior dzielił imię chrzcielne Józef i którego imię przyjął później jako papież Benedykt, zmarł w Rzymie 16 kwietnia 1783 roku (16 kwietnia to także data urodzenia Josepha Ratzingera).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję