Reklama

Aspekty

Akcja Katolicka zaprasza na rekolekcje

Akcja Katolicka zaprasza na międzydiecezjalne rekolekcje, które odbędą się w dniach 25-27 marca w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej.

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

FB/Akcja-Katolicka-Diecezji-Zielonogorsko-Gorzowskiej

Rekolekcje poprowadzi: ks. dr hab. Grzegorz Chojnacki, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego Katedry Teologii Systematycznej ORCID. Temat rekolekcji: „Dyscyplina umysłu, powściągliwość woli i czystość serca. O życiu i nauczaniu bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

W trakcie weekendu wygłoszone zostaną cztery konferencje – „10 fundamentalnych prawd w życiu Prymasa Tysiąclecia”, „Program Społecznej Krucjaty Miłości”, „Jak wychowywać młode pokolenie?” oraz „Jak zachować wolność wewnętrzną?”. Uczestników odwiedzi bp Tadeusz Lityński.

Po zakończeniu rekolekcji możliwe będzie nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (dojazd we własnym zakresie) albo wycieczka z zamówionym przewodnikiem po Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym (czas zwiedzania ok. 1,5 godziny, koszt 23 zł, dojazd we własnym zakresie). Chęć zwiedzania MRU należy zgłosić przy zapisie.

Zapisy trwają do 16 marca. Zgłaszać można się mailowo u sekretarza Zarządu DIAK: marek.witkowski@hotmail.com. Koszt udziału wynosi 260 zł.

Szczegółowy program rekolekcji:
Piątek – 25.03.2022 1

8.00 – Kolacja 1

9.00 – Msza św. z homilią (do Ewangelii: Łk 1,26-38)

21.00 – Apel Jasnogórski wraz ze wspomnieniem Dnia Świętości Życia (przygotuje AK)

Sobota – 26.03.2022

7.30 – Modlitwy poranne

7.50 – Śniadanie

8.45 – Konferencja: „10 fundamentalnych prawd w życiu Prymasa Tysiąclecia”

10.15 – Przygotowanie do spowiedzi. Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Spowiedź

12.00 – Zakończenie Adoracji. Anioł Pański

12.15 – Msza św. z homilią (do Ewangelii: Łk 18,9-14)

13.30 – Obiad

14.00 – Rada DIAK dla członków Rady Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej; pozostali –przerwa kawowa ze słodkim poczęstunkiem

15.00 – Różaniec

17.00 – Konferencja: „Program Społecznej Krucjaty Miłości”

Reklama

18.00 – Kolacja

18.45 – Spotkanie integracyjne

20.00 – Konferencja: „Jak wychowywać młode pokolenie?”

21.00 – Apel Jasnogórski

Niedziela – 27.03.2022

7.30 – Modlitwy poranne

7.50 – Śniadanie

8.45 – Konferencja: „Jak zachować wolność wewnętrzną?”

10.00 – Spotkanie z ks. Bp Tadeuszem Lityńskim

11.30 – Msza Święta z homilią (do Ewangelii: Łk 15,1-3.11-32)

12.45 – Obiad

13.15 – Rozesłanie

2022-02-14 13:36

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ferie zimowe 2018 w parafii NMP Matki Miłosierdzia

W tym roku przypada okrągła 20. rocznica działania w naszej parafii Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. ks. Infułata Franciszka Sudoła. Członkowie POAK w ciągu roku podejmują wielorakie inicjatywy, które służą parafianom i mieszkańcom Oleśnicy. Jedną z nich była organizacja ferii zimowych dla dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Niemiecki biskup: konsekwentni katolicy przyszłością Kościoła

2023-01-30 09:41

[ TEMATY ]

Niemcy

Karol Porwich/Niedziela

Biskup Rudolf Voderholzer podkreślił, że katolicy w Niemczech muszą sobie uświadomić „jeszcze bardziej niż w czasach minionych”, że są „w absolutnej mniejszości” i mogą być przekonujący tylko wtedy, „ podobnie jak Kościół pierwszych wieków trzymamy się mocno nauki apostołów [...] i komunii [communio], łamania chleba i modlitwy” (Dz 2,42) – powiedział biskup Ratyzbony, Rudolf Voderholzer w wywiadzie spoglądającym na jego dziesięć lat posługi jako ordynariusz Ratyzbony. Ukazał się w gazecie diecezjalnej.

„Niestety, zbliżanie się do siebie, słuchanie się nawzajem i dodawanie sobie otuchy są zbyt często torpedowane przez niepotrzebną i bezbożną wojnę okopową" – ubolewa bp Voderholzer. Odnosząc się do niemieckiej drogi synodalnej powiedział: „W procesie politycznym walkę toczy się twardymi kijami. Pod tym względem nie byłem zaskoczony. Muszę jednak przyznać, że na początku zakładałem jeszcze, że w ramach drogi synodalnej będzie możliwa teologiczna walka na argumenty. Zaangażowałem się w to i byłem również gotów poświęcić temu wiele czasu pracy i energii”.

CZYTAJ DALEJ

Niezwykłe przeżycie

2023-01-31 00:05

s. Danuta Lipińska

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

    W niedzielę 29 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu PROBOSZCZOWIE.

    Jak informuje s. s. Danuta Lipińska, zespół tworzą: ks. Marek Bandura - proboszcz parafii w Buczkowicach k/ Szczyrku - śpiew i gitara prowadząca, ks. Roman Świerkosz- emerytowany proboszcz w Stanisławie Górnym - gitara solowa, ks. Andrzej Piotrowski z parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach - klawisze, o. Roland Pancerz bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej - rektor Seminarium, wykładowca greki, łaciny i patrologii, Jan Budziaszek - perkusista, muzyk sesyjny, świecki rekolekcjonista, autor książek, Grzegorz Górkiewicz, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista Skaldów, twórca muzyki filmowej, a także Adrian Legut - akustyk zespołu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję