Już po raz ósmy na Jasnej Górze spotkali się przyjaciele, czytelnicy i pracownicy Tygodnika Katolickiego Niedziela na Pielgrzymce Niedzieli. Uroczystej Mszy św. w Bazylice Jasnogórskiej przewodniczył
redaktor naczelny Niedzieli - ks. inf. Ireneusz Skubiś w koncelebrze z ponadpięćdziesięcioma kapłanami przybyłymi z całej Polski, a nawet z zagranicy - z miejsc, gdzie Niedziela ma swoje edycje.
Druga część pielgrzymki odbywała się tradycyjnie w Auli o. Kordeckiego, gdzie pielgrzymi mogli wysłuchać wykładu ks. prof. Teofila Siudego na temat roli Niepokalanej w życiu św. Maksymiliana Marii Kolbego,
zapoznać się z multimedialnymi osiągnięciami Niedzieli w 2004 r., obejrzeć film o pracy naszej redakcji, przygotowany przez Studio Telewizyjne Niedzieli, i wysłuchać utworów muzycznych w wykonaniu
zaprzyjaźnionych z Niedzielą zespołów. (Obszerną relację z VIII Pielgrzymki Niedzieli na Jasną Górę zamieszczamy na ogólnopolskich stronach Niedzieli). Ważną część Pielgrzymki stanowi uroczystość wręczenia
Medali Mater Verbi - wyróżnień dla osób zaangażowanych w ewangelizację przez środki społecznego przekazu, ustanowionych przez Redaktora Naczelnego Niedzieli. Lauretów Medalu z archidiecezji częstochowskiej
przedstawimy w następnym numerze Niedzieli Częstochowskiej.
Podczas uroczystości pogrzebowych śp. Daniela Sipa, budowniczego wielu wałbrzyskich świątyń i filantropa, przy jego trumnie czuwał górniczy poczet honorowy
W kościele Wniebowzięcia NMP w Szczawnie-Zdroju odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Daniela Sipa - zasłużonego dla Wałbrzycha budowniczego, filantropa i przyjaciela górników. Mszy świętej 12 września przewodniczył bp Ignacy Dec.
W ostatniej drodze Zmarłemu towarzyszyła rodzina, przedstawiciele duchowieństwa, władz miasta, środowisk górniczych i wielu organizacji, które przez lata doświadczały jego wsparcia, a także liczni mieszkańcy regionu.
12 września na ekrany kin wchodzi ekranizacja amerykańskiego reżysera o polskim męczenniku.
I zaprowadzili ich do bloku numer 11, oznaczonego wówczas numerem 13. Kazali im rozebrać się do naga. Wpędzili ich wszystkich dziesięciu do piwnicy, do celi numer 18, bardzo niskiej i małej, o wymiarach dwa i pół metra na dwa i pół metra, z jednym zakratowanym, kwadratowym okienkiem pod sufitem, z podłogą z betonu. W rogu stało wiadro na odchody. Tam mieli umrzeć głodową męką. Esesmani zatrzasnęli żelazne drzwi” (z opisu śmierci św. Maksymiliana według tekstu Transitus z Harmęży).
Alert RCB dla kilku powiatów woj. lubelskiego w związku z zagrożeniem atakiem z powietrza
2025-09-13 18:23
PAP
pixabay.com
Alarm
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wystosowało w sobotę do mieszkańców kilku powiatów woj. lubelskiego alert w związku z zagrożeniem atakiem z powietrza, apelując o szczególną ostrożność i stosowanie się do poleceń służb - wynika z udostępnionego przez RCB komunikatu.
Wcześniej ze względu na zagrożenie uderzeniami dronów w regionach Ukrainy graniczących z RP rozpoczęło się operowanie wojskowego lotnictwa w polskiej przestrzeni powietrznej.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.