Reklama

Niedziela Częstochowska

Dzień doktora Władysława Biegańskiego

Archiwum Państwowe w Częstochowie przy ul. T. Rejtana 13 organizuje 9 czerwca 2017 r. „Dzień doktora Władysława Biegańskiego (1857-1917) w Archiwum Państwowym w Częstochowie”.

[ TEMATY ]

dr Władysław Biegański

Archiwum Towarzystwa Lekarskiego Częstochowskiego

Dr Władysław Biegański w swoim gabinecie

 Dr Władysław Biegański w swoim gabinecie

W tym dniu zaplanowano:

godz.11.00 – otwarcie wystawy „Dr Władysław Biegański w dokumencie archiwalnym”, na której zaprezentowane zostaną materiały archiwalne z zasobów Archiwum Państwowego w Częstochowie, Łodzi i Poznania. Wystawie towarzyszyć będzie „Gabinet Doktora Biegańskiego” – ekspozycja przedmiotów z początków XX wieku (lub ich późniejszych odpowiedników) stanowiących wyposażenie pracowni naukowca z przełomu wieków.

godz. 12.00 – prelekcja „Materiały archiwalne dotyczące dr. Władysława Biegańskiego w zasobie Archiwum Państwowego w Częstochowie”, podczas której szczegółowo omówione zostaną najciekawsze dokumenty związane z dr Biegańskim przechowywane w Archiwum Państwowym w Częstochowie.

2017-06-02 12:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rok Biegańskiego. Pamięć o dr. Władysławie Biegańskim

[ TEMATY ]

dr Władysław Biegański

Jerzy Zawadowicz

Z okazji trwającego obecnie, ogłoszonego przez Senat RP, Roku dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie odbył się dniach 6-8 kwietnia cykl uroczystości poświęconych jego pamięci. Był to jednocześnie hołd dla wybitnego lekarza, naukowca, filozofa, etyka i społecznika, nazywanego współtwórcą przełomu w medycynie.

Biegański w ciągu 35 lat pracy w Częstochowie ogłosił drukiem 132 prace w dziedzinie medycyny i filozofii. Był prekursorem kilku dziedzin medycyny, w tym neurologii, kardiologii, ortopedii.

CZYTAJ DALEJ

Klaryska s. Elżbieta Sander: Chrystus niczego nie zabiera

2023-02-02 13:53

[ TEMATY ]

klaryski

wikimapia.org

Chrystus niczego nie zabiera, a daje wszystko. Kto oddaje się Jemu, otrzymuje stokroć więcej – mówi s. Elżbieta Sander OSC z krakowskiego klasztoru sióstr klarysek, wiceprzewodnicząca konsulty Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów Kontemplacyjnych w Polsce. 2 lutego obchodzimy w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego.

Dorota Giebułtowicz (KAI): Życie za klauzurą wiąże się na pewno z wieloma ofiarami. Z czego najtrudniej zrezygnować, gdy podejmuje się drogę życia mniszego?

CZYTAJ DALEJ

Sługa Ewangelii. Srebrny jubileusz biskupa Mieczysława Cisło

2023-02-03 06:52

Agnieszka Marek

Eucharystii przewodniczył Jubilat

Eucharystii przewodniczył Jubilat

W święto Ofiarowania Pańskiego w archikatedrze lubelskiej odbyły się diecezjalne obchody Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. - Dziękujemy Panu Bogu za bezcenny dar, jakim jest dla nas życie konsekrowane, wyrastające z wiary i miłości w różnych jego formach i wymiarach. To również dobra okazja, by podziękować za wszelkie dobro, którego doznaliśmy i wciąż doznajemy dzięki modlitwie i pracy sióstr oraz braci z licznych zgromadzeń zakonnych oraz instytutów życia konsekrowanego - powiedział abp Budzik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję