Papież Franciszek wysłał list do organizatorów Marszu dla Życia, który przejdzie w sobotę ulicami Lizbony. Ojciec Święty zachęcił w nim, aby bronić życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.
Jak poinformował abp Angelo Becciu, substytut ds. ogólnych w watykańskim Sekretariacie Stanu, przesłanie zawarte w papieskim liście to zachęta dla organizatorów wydarzenia i jego uczestników do odnowienia zaangażowania w głoszenie prawdziwych wartości ludzkich, moralnych i duchowych. – Franciszek podkreśla w swoim liście znaczenie dążenia pojedynczych osób, rodzin i całego portugalskiego społeczeństwa do poszukiwania dobra wspólnego, które bazuje na zgodzie, sprawiedliwości i szacunku dla ludzkiego życia od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci – powiedział abp Becciu.
Marsz dla Życia odbędzie się w Lizbonie po raz szósty. Jego trasa będzie biec przez centrum stolicy do siedziby parlamentu. Organizator akcji, Portugalska Federacja Życia, zapoczątkowała tę inicjatywę jako formę walki z prawem tzw. aborcji na życzenie, jakie obowiązuje w tym iberyjskim kraju od sierpnia 2007 r. W tym roku marsz powinny zdominować hasła żądające odstąpienia od planu legalizacji eutanazji, postulowanego przez popierających socjalistyczny rząd Antonio Costy polityków partii skrajnej lewicy: komunistów, Zielonych i Bloku Lewicy.
Portugalskie ustawodawstwo dopuszcza zabieg aborcji na życzenie w pierwszych dziesięciu tygodniach ciąży.
Rodziny diecezji toruńskiej zaangażowały się w przygotowanie liturgii
Mogłoby się wydawać, że o tym, jak ważne jest poszanowanie każdego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci, chyba nie trzeba przypominać. Jednak postawy wielu „nowoczesnych” ludzi, idących z duchem czasu, wskazują na coś zupełnie odmiennego.
W jaki sposób współczesny świat chce pomagać osobom, którym życie nie szczędzi doświadczeń? Aborcja, eutanazja, antykoncepcja, umiłowanie ciała, a nie duszy, uzurpowanie sobie władzy nad drugim człowiekiem – oto recepty na „lepsze życie”. Ale czy na pewno? Czy podważanie wartości i struktur rodzinnych, przerywanie ciąży, czyli morderstwo na życzenie lub wyrażenie zgody na śmierć własną w razie niedołężności, są najlepszymi rozwiązaniami, które dają pokój serca?
Dziękczynny Wieczór Błogosławieństw ze świadectwem Wojciecha Modesta Amaro, a wcześniej piknik rodzinny rozpoczęły w sobotę w Markowej 3-dniowe obchody Święta bł. Rodziny Ulmów. Wydarzeniu towarzyszy hasło „Małżonku kochający… Małżonko wierna…”.
W wygłoszonym wraz z żoną świadectwie Wojciech Amaro wskazywał, że adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy jest najlepszym lekarstwem na kłopoty współczesnych ludzi. Zastrzegł, że w modlitwie należy zaufać woli Bożej i nie zamartwiać się, czy spełni się nasza prośba. Mówił też, że o działaniu Słowa Bożego i roli świadectwa życia, jakie może złożyć każdy człowiek.
Prezes PZPN Cezary Kulesza wybrał już selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski - informują media. Jak przekazało Radio Zet, trwa ustalanie warunków i wkrótce ma zostać wydany komunikat w sprawie następcy Michała Probierza. Dokładna data nie jest znana.
Reprezentacja pozostaje bez selekcjonera od 12 czerwca. Kilka dni wcześniej Probierz odebrał opaskę kapitana nieobecnemu na zgrupowaniu kadry Robertowi Lewandowskiemu, który w odpowiedzi zrezygnował z występów pod wodzą tego trenera. 10 czerwca biało-czerwoni przegrali z Finlandią w Helsinkach 1:2 w eliminacjach mistrzostw świata, a kilkadziesiąt godzin później ówczesny selekcjoner złożył dymisję.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.