Pewnego dnia twórcy filmowi spotkali się z orędziem s. Eugenii Ravasio i zachwyciła ich ogromna miłość Boga Ojca do ludzi. Z tego przepięknego doświadczenia zrodziła się idea nakręcenia filmu Oblicze Boga Ojca, opowiadającego o Panu Bogu, Jego Boskim ojcostwie i przeogromnej miłości do Jego dzieci, czyli każdego z nas.
Niezwykła przygoda duchowa
– Pragnieniem mojego serca jest to, żeby osoby, które będą oglądały ten film, poczuły radość z wiary, dostrzegły, jaką jest ona piękną wartością, oraz to, że mamy wspaniałego Ojca Niebieskiego, który jest naszym Ojcem i nieustannie się nami opiekuje – wyjaśnia Monika Rędziak, producentka filmów katolickich. I dodaje: – Chodzi o impuls, by nawiązać osobową relację z Bogiem Ojcem oraz by słowa „Ojcze nasz” pracowały w naszych sercach, gdy odmawiamy modlitwę Ojcze nasz.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Motyw wiodący filmu jest szczególnie ważny teraz, kiedy jesteśmy świadkami kryzysu ojcostwa. Ojcostwo Boże może być bowiem wzorem tego, jak przeżywać ojcostwo przez pryzmat wiary i jak czerpać z miłości najlepszego z Ojców, by obdarzać nią własne dzieci. Film opowiada też o tym, kim powinien być dla nas św. Józef. Dlatego w filmie przewidziany jest wątek poświęcony ziemskiemu opiekunowi Jezusa, a także innym świętym.
Reklama
Istnieją produkcje o Jezusie, Matce Bożej czy świętych, nigdy jednak nie zaistniał film o Bogu Ojcu. – Dlaczego robimy ten film? Właśnie dlatego, aby zapełnić tę lukę. Tworzenie filmów katolickich to niezwykła przygoda duchowa, a temat o Bogu Ojcu i Jego Boskim ojcostwie jest fenomenalny, kluczowy dla chrześcijaństwa – opowiada Jarosław Rędziak, reżyser filmu Oblicze Boga Ojca, który wyreżyserował nagrodzony Feniksem 2024 w kategorii Multimedia film Oblicze Jezusa. I podkreśla: – Na drodze filmowej spotykamy niesamowitych ludzi, osoby pełne ducha, wiary i miłości do Boga Ojca, takie jak: Kamila Skwarek, prezes Fundacji Abba Pater w Kaliszu, raper Arkadio, s. Gaudia Skass z Krakowa-Łagiewnik czy Grzegorz Czerwicki, były więzień, a obecnie ewangelizator.
Rozpoczęcie produkcji
Realizacja produkcji zaczęła się w sierpniu br. Pierwsze zdjęcia kręcono we Wrocławiu podczas Festiwalu Abba Pater, którego zakończenie przypadało na święto Boga Ojca. Potem – w kolejnych miastach, m.in. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, w więzieniu w Opolu Lubelskim i w kościele Dominikanów na warszawskim Służewie. Kolejne zdjęcia są planowane również za granicą – w październiku m.in. we Włoszech i Francji, a w listopadzie – w Ziemi Świętej. Tegorocznej zimy przewidywany jest wstępny montaż, a zakończenie zdjęć powinno nastąpić w czerwcu 2025 r.
Oblicze Boga Ojca – katolicki, misyjny dokument fabularyzowany, realizowany przez Fundację „Eleusa Film”– trafi do kin prawdopodobnie jesienią 2025 r. Jego przesłaniem są słowa Najwyższego skierowane do s. Ravasio: „Chciałbym, żeby człowiek dowiedział się jak najprędzej, że kocham go i doznaję największej radości, przebywając z nim i rozmawiając jak Ojciec ze swymi dziećmi”.