Reklama

Niedziela Sandomierska

Ostrowiec Świętokrzyski

Rycerska brać

Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II działający przy parafii Chrystusa Nauczyciela powiększył się o rycerza.

2024-03-26 12:47

Niedziela sandomierska 13/2024, str. II

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Dariusz Nochelski

Ceremonia przyjęcia nowego rycerza

Ceremonia przyjęcia nowego rycerza

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W uroczystości przyjęcia w grono wspólnoty wzięli udział przedstawiciele wszystkich chorągwi działających na terenie diecezji. Po Eucharystii którą sprawował ks. Grzegorz Martyna, proboszcz parafii, odbyła się dodatkowo promocja na kolejny stopień rycerski członków wspólnoty, którzy swoją dotychczasową postawą jako mężczyzny-katolika dają świadectwo swojego oddania Bogu i Ojczyźnie. Mężczyźni, którzy na co dzień tworzą Chorągiew Rycerską, czynnie działają na rzecz parafii wspierając powstające dzieła duchowe, ale również angażując się w działalność materialną i regularnie wspierając posługujących kapłanów. Warto dodać, że Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II jest wspólnotą dla każdego mężczyzny bez względu na wiek. Jednocześnie rycerze zachęcają nie tylko mężczyzn, ale i proboszczów do tworzenia takich wspólnot w swoich parafiach, albowiem dając świadectwo swoim zaangażowaniem i oddaniem pokazują, że taka wspólnota może ożywić społeczność wiernych i realnie działać na rzecz rozwoju i pogłębienia życia wspólnotowego. Należy dodać, że formalną decyzją biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza, Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II otrzymał zgodę i błogosławieństwo na swoją działalność na terenie diecezji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z dobroci serca

Niedziela sandomierska 50/2023, str. III

[ TEMATY ]

Ostrowiec Świętokrzyski

Ks. Adrian Trybulski

Dzięki zaangażowaniu udało się zebrać wiele potrzebnych rzeczy

Dzięki zaangażowaniu udało się zebrać wiele potrzebnych rzeczy

W PSP nr 5 przeprowadzona została zbiórka artykułów piśmienniczych na rzecz domu dziecka „Nasz Dom”.

Wśród zebranych przyborów znalazły się zeszyty, długopisy, ołówki, bloki rysunkowe i techniczne, kredki, farby. Pod koniec listopada młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz opiekunami: Danutą Wiśniewską i ks. Adrianem Trybulskim z parafii Miłosierdzia Bożego odwiedzili podopiecznych w domu dziecka, spędzili czas na wspólnej zabawie, posiłku i modlitwie. Na ręce Siostry Dyrektor zostały przekazane artykuły zebrane przez uczniów.

CZYTAJ DALEJ

Prezes NSA: Od 20 lat sądownictwo administracyjne działa sprawnie, ale proponujemy pewne zmiany

2024-04-22 09:24

[ TEMATY ]

sąd

prawo

sądownictwo

Adobe Stock

Od 20 lat sądownictwo administracyjne działa sprawnie, ale proponujemy pewne zmiany związane z przyspieszenie załatwiania spraw przez NSA - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes NSA prof. Jacek Chlebny.

Prof. Chlebny nie ma wątpliwości, że przeprowadzona 20 lat temu reforma sądownictwa administracyjnego okazała się być ogromnym sukcesem. „Pod względem sprawności i szybkości orzekania sądy administracyjne wyróżniają się na tle polskiego wymiaru sprawiedliwości. Nie odbiegają też od standardów europejskich, a nawet plasują się w unijnej czołówce” – podkreślił.

CZYTAJ DALEJ

"Ja jestem z Wami" - w diecezji gliwickiej trwa Kongres Eucharystyczny

2024-04-22 15:25

[ TEMATY ]

kard. Gerhard Müller

kongres eucharystyczny

Abp Adrian Galbas

Kard. Grzegorz Ryś

kardynał Ryś

Diecezja Gliwicka

Odnowie i pogłębieniu wiary oraz zrozumieniu centralnej roli Eucharystii w życiu człowieka wierzącego służy zwołany w diecezji gliwickiej przez bp. Sławomira Odera Kongres Eucharystyczny. Wydarzenie pod hasłem "Ja jestem z Wami" zainicjowane w Niedzielę Palmową potrwa do uroczystości Bożego Ciała 30 maja. Gośćmi poszczególnych spotkań skierowanych do wszystkich wiernych są m.in. abp Rino Fisichella, kard. Gerhard Müller, abp Adrian Galbas i kard. Grzegorz Ryś.

Zorganizowanie Kongresu Eucharystycznego zapowiedział w ub. roku podczas Mszy świętej Krzyżma biskup gliwicki Sławomir Oder a przygotowania do niego trwały od kilku miesięcy. Hierarcha podkreślił wtedy przekonanie, że wydarzenie to pomoże miejcowemu duchowieństwu i świeckim "umocnić naszą wiarę, odnowi radość spotkania z Chrystusem oraz będzie okazją do doświadczenia Jego bliskości, obecności - obecności Chrystusa, źródła prawdziwej radości człowieka, fundamentu nadziei, która nie może zawieść”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję