Reklama

Niedziela Sandomierska

Dumni z otrzymanego skarbu

– Skarb wiary mamy z Bożą pomocą pomnażać dla własnej korzyści i dla dobra innych. Pamiętajcie o tym, kiedy za kilka dni wrócicie do szkół, gdzie przecież nie wszyscy wyznają podobne wartości – mówił bp Nitkiewicz.

2023-09-12 14:08

Niedziela sandomierska 38/2023, str. IV

[ TEMATY ]

diecezja sandomierska

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Liturgii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

Liturgii przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz

W parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela we Włostowie, na terenie której leży Karwów, miejsce urodzenia bł. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji, odbył się oazowy Dzień Wspólnoty, podsumowujący wakacyjne turnusy Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się na placu kościelnym od zawiązania wspólnoty. Wzięły w nim udział osoby, które uczestniczyły w turnusach formacyjnych, jak również młodzi, którzy na co dzień działają w parafialnych grupach oazowych oraz rodziny z Ruchu Domowego Kościoła. Dla każdego uczestnika była to okazja do doświadczenia pięknej wspólnoty Kościoła i umocnienia się w wierze.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 38/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#WakacjezNiedzielą (cz. 3)

Niedziela sandomierska 30/2021, str. IV

[ TEMATY ]

diecezja sandomierska

Agnieszka Łatka

Z dawnej budowli został tylko jej mały fragment

Z dawnej budowli został tylko jej mały fragment

Przemierzając trasę pomiędzy Staszowem a Połańcem, przejeżdżamy przez ciekawą i pełną uroku miejscowość Rytwiany.

Najczęściej nazwa Rytwiany kojarzy się w naszej diecezji z położoną nieopodal Pustelnią Złotego Lasu, mieszczącą się w pokamedulskich budynkach. Jednak warto zjechać z trasy w głąb miejscowości, aby zetknąć się z historią i z tym, co pozostało po latach świetności znajdującego się tam zamku.

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz, powstaniec, patriota. Powieszony przez Niemców na swojej własnej stule

W ciągu 63 dni Powstania Warszawskiego oprócz wielu żołnierzy i ludności cywilnej, wzięli w nim udział również duchowni, którzy stale towarzyszyli walczącym.

Zajmowali się organizowaniem Eucharystii i wspólnych modlitw, udzielali sakramentów, towarzyszyli poległym na ostatniej drodze, a niejednokrotnie oddawali własne życie w walce o wolność Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Sprawiedliwi z ziemi piotrkowskiej

2023-09-23 08:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

W siedzibie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której dokonano prezentacji książki pt. „Biografie Sprawiedliwych”. Publikacja opracowana przez pracowników Archiwów Państwowych w wymiarze ogólnopolskim, zawiera 90 biogramów Polaków, którzy w okresie wojny i okupacji z lat 1939-1945, ratowali Żydów przed niemieckimi prześladowaniami i zbrodnią Holokaustu. Wszystkie opisane na kartach książki postaci to osoby represjonowane, a często również zamordowane przez okupantów. Niektóre nazwiska są szerzej znane, inne zaś opisywane są po raz pierwszy. W ogólnopolskim gronie autorów znalazł się również dr Maciej Hubka, pracownik Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, autor sześciu biogramów z terenów szeroko pojętej ziemi piotrkowskiej.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję