Reklama

Głos z Torunia

Grudziądz

Odpowiedź zza grobu

Mistyk mówił, że krzyż jest łaską, najpiękniejszym klejnotem, jakim możemy się ozdobić. Beata Grzyb stanęła przed takim krzyżem: próby oczekiwania na potomstwo.

Niedziela toruńska 15/2022, str. II

[ TEMATY ]

dzień skupienia

Małgorzata Borkowska

Dzień skupienia zgromadził wiernych z całej diecezji

Dzień skupienia zgromadził wiernych z całej diecezji

Wielkopostny Dzień Skupienia 26 marca Grupy Modlitwy Ojca Pio Diecezji Toruńskiej przeżywały w Grudziądzu. Na spotkanie zaprosiła parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio wraz z ks. kan. Zbigniewem Gańskim, proboszczem miejsca i diecezjalnym duszpasterzem Grup Modlitwy. W programie spotkania znalazła się m.in. konferencja Beaty Grzyb, przewodniczki w polskim centrum biura pielgrzyma przy sanktuarium św. Ojca Pio, oraz konferencja ks. Macieja Musielaka „Działanie Matki Bożej przez cudowny medalik”. Dzień skupienia zakończył się Koronką św. Ojca Pio do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do świątyni przybyły Grupy Modlitwy Ojca Pio z grudziądzkich parafii: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, św. Maksymiliana Kolbego i św. Jana Pawła II, św. Józefa Oblubieńca, Podwyższenia Krzyża Świętego, a także z parafii św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich, św. Marcina z Tours z Sarnowa, św. Katarzyny z parafii w Łasinie, św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim oraz z działdowskiej parafii św. Wojciecha i parafii Wniebowzięcia NMP w Mokrem. Do modlitwy włączyła się Rada Rycerzy Kolumba z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu.

W San Giovanni Rotondo do dziś żyją ludzie, którzy osobiście spotkali świętego. Charyzmatem zakonnika było cierpienie. – Dotykałam płytę grobu jak inni modlący się przez 9 lat. Taką drogę przygotował mi św. Ojciec Pio. Modliliśmy się z mężem o dar macierzyństwa dla mnie – opowiadała Beata Grzyb. – Po Mszy św. kanonizacyjnej św. Ojca Pio udałam się sama do grobu świętego. Wśród listów od pielgrzymów zostawiłam swoją kartkę. Napisałam: „Ojcze Pio, pociesz mnie!” i wrzuciłam za kratę grobu. Po 4 miesiącach dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Dziś jestem mamą dwójki dorastających dzieci.

Reklama

Ks. Maciej Musielak, misjonarz św. Wincentego a Paulo, wprowadził zgromadzonych w istotę tego wszystkiego, czego doświadczyła św. Katarzyna Laboure, przybliżając innym Maryję w wizerunku Niepokalanie Poczętej. Objawienia szarytki porównywane mogą być do objawień św. Faustyny: ważna rola spowiednika, prośba o cudowny medalik u św. Katarzyny i o Koronkę do Miłosierdzia Bożego u św. Faustyny.

Koronka św. Ojca Pio do Najświętszego Serca Pana Jezusa zakończyła Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Modlitwy Ojca Pio.

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłański dzień skupienia w Siekierkach

Ojciec Święty Franciszek wielokrotnie nawiązywał w swoich homiliach i wystąpieniach do fundamentów życia kapłańskiego. Wskazywał na charyzmat posługi, ubóstwo, rozmodlenie w Duchu Świętym czy służbę wobec ubogich i cierpiących. Każdy ksiądz ma więc być przede wszystkim mężem modlitwy i pokornym sługą Boga dla uświęcenia powierzonego mu Ludu Bożego. Wymaga to stałej formacji duchowej i kształtowania świadomości celu swojej misji duszpasterskiej. Temu celowi służą kapłańskie rekolekcje i dni skupienia, których w ciągu całego roku jest organizowanych w skali diecezji niezmiernie dużo, o czym nawet pewnie wierni świeccy do końca nie wiedzą. Jednym z ważniejszych dni jest Kapłański Dzień Skupienia, który w sobotę 27 czerwca odbył się w sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach.

CZYTAJ DALEJ

Biograf papieża: Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu z powodu bezsenności

2023-01-27 14:01

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Papież Benedykt XVI zrezygnował z papieskiego urzędu w lutym 2013 r., ponieważ przez cały okres urzędowania cierpiał na bezsenność. Informuje o tym niemiecki magazyn "Focus", powołując się na list Benedykta do swego biografa Petera Seewalda, który wydrukowano w najnowszym numerze pisma. W liście, który Benedykt skierował do Seewalda na kilka tygodni przed śmiercią 28 października 2022 r., napisał, że "centralnym motywem" jego rezygnacji "była bezsenność, która towarzyszyła mu nieprzerwanie od Światowych Dni Młodzieży w Kolonii" w sierpniu 2005 roku.

Również "silne leki" przepisane przez jego ówczesnego osobistego lekarza początkowo działały i gwarantowały jego "dyspozycyjność" jako papieża. Jednak wkrótce "przestały być skuteczne”.

CZYTAJ DALEJ

Przyjdź, zobacz, zostań, jeżeli chcesz!

2023-01-28 13:25

Marzena Cyfert

Ks. Marek Chrzanowski

Ks. Marek Chrzanowski

Trwa spotkanie dla kobiet, zorganizowane przez Orioński Instytut Świecki. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą w kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim sprawował ks. Marek Chrzanowski, kapłan, poeta, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

Na spotkaniu obecne były członkinie Instytutu z Łodzi, Wrocławia i zaproszeni goście. W homilii ks. Chrzanowski zauważył, że są takie chwile i wydarzenia w naszym życiu, które są niepowtarzalne, a które Bóg daje nam po to, żebyśmy je głęboko przeżyli i żebyśmy potrafili w nich zobaczyć coś wyjątkowego; coś takiego, co pozostanie w sercach na długo, albo nawet na zawsze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję