Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Charytatywnie i rodzinnie

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Górecku Kościelnym zorganizowała festyn rodzinny połączony z akcją charytatywną.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 35/2021, str. VI

[ TEMATY ]

festyn

Joanna Ferens

Zabawy najmłodszych

Zabawy najmłodszych

Ksiądz Jarosław Kędra, proboszcz parafii opowiedział o szczegółach wydarzenia. – Co roku na początku sierpnia w Górecku Kościelnym odbywał się festiwal maryjny, jednak w tym roku ze względu na pandemię postanowiliśmy zrobić festyn rodzinny. Chcieliśmy dać ludziom możliwość spotkania ze sobą, wspólnej, dobrej zabawy na chwałę Pana Boga, zaprosiliśmy całe rodziny do udziału w różnych zabawach i konkursach, są występy artystyczne i jest bardzo wesoła, radosna atmosfera – wyjaśniał.

Uczynić dobro

Festyn miał przede wszystkim wymiar charytatywny, gdyż zbierano pieniądze na leczenie Jakuba Osucha, 10-latka z Aleksandrowa, który choruje na mukopolisaharydozę, powodującą, że ma coraz większe problemy z chodzeniem, nie rośnie tak, jak inne dzieci, słabo słyszy i wymaga kosztownych terapii. – Naszym głównym celem jest zbiórka pieniędzy dla Kubusia. Jest to nasz mały parafianin, który potrzebuje pomocy. Chłopiec choruje, przebywa w szpitalu, czeka go bardzo poważna i długa rehabilitacja i po prostu chcemy mu pomóc. Postanowiliśmy zorganizować dla niego zbiórkę pieniędzy i można powiedzieć, że właśnie dla niego zorganizowaliśmy całe to wydarzenie – tłumaczył ksiądz proboszcz.

Piękny wymiar wydarzenia

Piękno i wyjątkowość wydarzenia podkreśliła dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, Beata Zaśko. – Bardzo się cieszę, że mogę prowadzić dzisiejszy festyn rodzinny, bo jest to wspaniała impreza o wyjątkowym charakterze. Jest to wydarzenie charytatywne ze szczególnym szczytnym celem, jakim jest pomoc Kubie w powrocie do zdrowia. Choruje on od 4. roku życia. Chcemy wesprzeć też jego rodzinę, pokazać i dać im odczuć, że nie są sami. Ponadto pogoda nam dopisała, Pan Bóg nad nami czuwa i wierzymy, że czuwa także nad chorym Kubusiem – wskazała.

Pamięć i wrażliwość

Zaangażowanie organizatorów docenił wiceminister sprawiedliwości, Marcin Romanowski. – To wspaniałe miejsce i wspaniała inicjatywa – piknik rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną. To bardzo ważne, abyśmy angażowali się dla tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, a jednocześnie, abyśmy wspólnie spędzali czas w miłej, rodzinnej atmosferze. Pamiętamy także o powstańcach warszawskich, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę, a Polskę budujemy m.in. właśnie takimi inicjatywami, jak ta tutaj – powiedział.

Reklama

Radość wyrażona uśmiechem

Ksiądz Kędra nie ukrywał swojej radości z frekwencji uczestników podczas festynu. – Patrząc na ilość przybyłych uczestników, odczuwam przede wszystkim wielką radość, gdyż żyjemy teraz w trudnym czasie, dużo czasu spędzamy w odosobnieniu, dlatego tym bardziej cieszę się z obecności każdej osoby i muszę powiedzieć, że już dawno w Górecku nie było tyle śmiechu i radości. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – zaznaczał.

Organizatorzy przygotowali dla swoich gości mnóstwo atrakcji m.in. loterię fantową, konkursy i zabawy dla rodzin, występy zespołów z gmin Aleksandrów, Józefów i Tereszpol, a gwiazdą wieczoru był Rafał Brzozowski, którego koncert zakończył niedzielne świętowanie.

2021-08-24 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Festyn integracyjny w parafii św. Barbary w Wieluniu

[ TEMATY ]

festyn

Zofia Białas

Organizatorami dorocznego festynu integracyjnego w parafii św. Barbary (Osiedle za Szpitalem) byli: Stowarzyszenie Razem możemy więcej” im. Matki Teresy Kierocińskiej i Zarząd Osiedla nr 4. Festyn mógł się odbyć dzięki licznie pozyskanym sponsorom: Księgarnie „Globus” Rozmarynowski, Sklep „u Jacka”, Marco, Intermarche, PSS „Społem”, „Werona”, BLACK Andrzej Kamiński, „ Ale – buty” Agata Szczepańska, Al –Tom Alicja Kuźniak Masłowice, Auto- Serwis Karol Patacz, Majdler Robert Majchrowski (fundator roweru - nagrody głównej festynu). Organizację festynu wsparł Wieluński Dom Kultury i Radio Ziemi Wieluńskiej. Jak zwykle, nie zawiodły panie, które upiekły domowe ciasta.

CZYTAJ DALEJ

Sympozjum ,,Oblicza pojednania”

2023-01-28 14:31

[ TEMATY ]

Toruń

O. Tadeusz Rydzyk

radiomaryja.pl

W pojednaniu powinniśmy myśleć po katolicku i po polsku, w duchu najlepszych Polaków, naszych wzorców. Śp. ks. bp Stanisław Stefanek mówił o tym, dlaczego nie możemy radzić sobie w Polsce. Kiedyś dawaliśmy radę w najtrudniejszych czasach, nawet komunizmu, gdy nas dzielili. Teraz nie możemy sobie poradzić, bo Polacy i katolicy korzystają z mediów, które nie są polskiego ducha – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, CSsR, prof. AKSiM, dyrektor i założyciel Radia Maryja, podczas sympozjum ,,Oblicza pojednania” w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej odbywa się kolejne sympozjum z cyklu ,,Oblicza”. Tegoroczne spotkanie przebiegło pod hasłem „Oblicza pojednania” z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

CZYTAJ DALEJ

Osiem rad jak być szczęśliwym

2023-01-28 20:00

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie Słowa Bożego

Sr. Amata CSFN

Ewangelia: Mt 5, 1-12a

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję