Reklama

Niedziela Podlaska

Polak z Sercem

Młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży na terenie całej Polski już po raz trzeci podjęła się akcji pn. „Polak z Sercem”. W tym roku 11 listopada wystartowała III edycja, która polega na zbiórce funduszy, żywności oraz artykułów chemicznych i szkolnych.

Niedziela podlaska 48/2020, str. I

[ TEMATY ]

akcja charytatywna

Polak z sercem

Archiwum KSM DD

Autor artykułu, tegoroczny diecezjalny koordynator akcji, zachęca do dzielenia się dobrem

Autor artykułu, tegoroczny diecezjalny koordynator akcji, zachęca do dzielenia się dobrem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wszystkie dary Polaków z sercem zostaną przekazane naszym rodakom mieszkającym na Kresach Wschodnich.

Gotów do pomocy

Poprzednia edycja pokazała wielkie serca Polaków, oraz że los naszych rodaków nie jest nam obojętny. Potwierdzeniem tego są dane, na podstawie których w ubiegłym roku zostało zebrane ponad 24 tony żywności, przyborów szkolnych, środków czystości oraz 35 tys. zł, które zostały już przekazane adresatom zbiórki. W tę inicjatywę zaangażowało się ponad 1200 wolontariuszy z 22 diecezji. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej we współpracy z Instytutem Akcji Katolickiej Diecezji Drohiczyńskiej również odpowiedziało „Gotów” na chęć niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Odbiorcami akcji ,,Polak z Sercem” są potrzebujący Polacy mieszkający na Białorusi, Ukrainie i Litwie.

Podziel się cytatem

W tym roku również rozpoczynamy akcję na terenie naszej diecezji. Co prawda, z racji na sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie, wydarzenie przybrało inną formę. Pierwszym etapem jest zbiórka funduszy, która rozpoczęła się 12 listopada i potrwa przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa do 30 listopada. Drugim etapem będzie przełożona na przyszły rok zbiórka żywności, artykułów spożywczych i chemicznych. Konkretny termin jej rozpoczęcia uzależniony będzie od sytuacji związanej z koronawirusem i ewentualnymi obostrzeniami. Trzecim, niezmienionym do tej pory etapem jest pomoc całoroczna poprzez wysyłanie SMS-ów o treści „KRESY” pod nr tel. 72052.

Oddziały łączą się

Nasi KSM-owicze już zadeklarowali chęć pomocy w tym przedsięwzięciu. Dziękujemy członkom oddziałów i księżom asystentom z oddziału KSM: Bielsk Podlaski, Ciechanowiec, Prostyń i Węgrów. Osoby i oddziały, które będą chciały włączyć się i zaangażować w akcję pomocową, mają jeszcze ku temu okazję. Czekamy za zgłoszenia.

Więcej informacji można uzyskać w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej pod nr. tel. 85 655 77 55, mailowo: ksm@ksm-drohiczyn.pl. Natomiast na naszej stronie internetowej www.ksmdrohiczyn.pl, a także facebookowym fanpag’u KSM Diecezji Drohiczyńskiej będziemy informować o kolejnych etapach akcji. Zachęcamy do wspierania naszych rodaków na Wschodzie.

2020-11-25 11:08

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podaruj Serce!

11 listopada 2022 r. już po raz piąty startuje akcja charytatywna „Polak z Sercem”. Wydarzenie ma na celu pomoc Polakom mieszkającym na Kresach, którzy przez trudną sytuację gospodarczo-społeczną żyją w warunkach ubóstwa.

Wsparciem zostaną objęte Ukraina, Białoruś i Litwa. Pomóc będzie mógł każdy – zarówno poprzez przekazanie darów w stacjonarnych punktach w wielu miastach Polski, jak i wirtualnie. Organizatorami akcji są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Prosty trik na tłuste plamy

2025-06-13 08:49

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat.prasowy

W dzisiejszym świecie, pełnym stresu i nieustannych wyzwań, wiele osób poszukuje sensu i spokoju. Jednym z takich źródeł może być modlitwa, która nie tylko jest aktem religijnym, ale także drogą do głębszego zrozumienia siebie i relacji z Bogiem.

Święta Teresa z Avila opisała swoją drogę modlitwy jako proces, który z czasem staje się coraz łatwiejszy i bardziej naturalny. Na początku wymaga wysiłku, jak noszenie wody ze studni, ale stopniowo przechodzi w stan, gdzie modlitwa przypomina automatyczne nawadnianie pól. W końcowej fazie, Teresa porównuje to do deszczu łaski, który ogarnia całe życie, przynosząc spokój i poczucie obecności Boga. Jest to proces, który wymaga czasu i zaangażowania, ale przynosi nieocenione owoce.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Bp Marek Mendyk przyjęty do Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego

2025-06-15 19:20

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

bożogrobcy

kard. Kazimierz Nycz

Zakon Rycerski Świętego Grobu w Jerozolimie

Inwestytura

Hubert Gościmski/Niedzielsa

Bp Marek Mendyk podczas uroczystości inwestytury w Świdnicy, w czasie której został przyjęty do Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie.

Bp Marek Mendyk podczas uroczystości inwestytury w Świdnicy, w czasie której został przyjęty do Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie.

Świdnica na trzy dni stała się duchowym sercem Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie, gromadząc Damy i Kawalerów z całej Polski. W atmosferze modlitwy, braterstwa i głębokiej refleksji, kard. Kazimierz Nycz wygłosił homilię, która poruszyła sumienia i przypomniała, czym naprawdę jest wiara w pusty Grób.

Do miasta w dniach 12–14 czerwca zjechali Kawalerowie i Damy ze wszystkich prowincji krajowych, by wziąć udział w inwestyturze – uroczystości, która dla Bożogrobców oznacza coś więcej niż rytuał: to moment odnowienia zobowiązań wobec Kościoła i Ziemi Świętej, chwila braterskiej wspólnoty i świadectwa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję