Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Gimnazjaliści solidarni z prześladowanymi

Niedziela bielsko-żywiecka 45/2014, str. 3

[ TEMATY ]

młodzi

Kościół

Monika Jaworska

Solidarni z prześladowanymi

Solidarni z prześladowanymi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nasza diecezja solidaryzuje się z Kościołem prześladowanym na Wschodzie. Co jakiś czas odbywają się różne akcje mające pokazać tę solidarność oraz nieść pomoc.

W gimnazjum w Strumieniu odbywał się w październiku „Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym”. Wszystkie klasy gimnazjalne uczestniczyły w specjalnym spotkaniu w auli szkoły. Niektórzy mieli założone specjalne koszulki z nadrukowaną arabską literą „N”. – Akcja z koszulkami z nadrukowaną literą „N” jest akcją ogólnoświatową. Każdy, kto tę koszulkę włoży, daje świadectwo, że jest wyznawcą Nazarejczyka. Każdy, kto taką koszulkę nabywa, nie tylko wspiera materialnie braci w wierze, lecz sam o sobie mówi: „Ja też jestem wyznawcą Nazarejczyka i wierzę w to, że On zawisł dla mnie na krzyżu, Jego męka otwarła dla mnie i wszystkich ludzi niebo – zaznacza wiceprezes Caritas diecezjalnej ks. Ignacy Czader. Koszulki rozprowadza Caritas, a dochód przeznaczany jest na pomoc prześladowanym chrześcijanom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-11-06 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zabawa: za trzy tygodnie otwarcie Miasteczka Modlitewnego

[ TEMATY ]

młodzi

Grażyna Kania

Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie

Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie

Miasteczko Modlitewne powstanie przy sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Młodzi rozbiją tam namioty. Będą się wspólnie modlić i integrować. Trwają zapisy na jedną z największych modlitewnych inicjatyw Katolickiego Stowarzyszeni Młodzieży. Miasteczko modlitewne będzie otwarte od 27 lipca do 2 sierpnia.

Tegorocznemu ogólnopolskiemu spotkaniu towarzyszy hasło "Ducha masz? Chcesz?
CZYTAJ DALEJ

Kardynał Grzegorz Ryś objął urząd arcybiskupa metropolity krakowskiego

2025-12-20 11:45

[ TEMATY ]

archidiecezja krakowska

kardynał Grzegorz Ryś

kard. Ryś

PAP/Łukasz Gągulski

W sobotę w Bazylice Archikatedralnej trwa ingres kard. Rysia na metropolitę krakowskiego. Duchowny, który przez ostatnich osiem lat pełnił posługę metropolity łódzkiego, zastąpił w Krakowie abpa Marka Jędraszewskiego.

W uroczystości biorą udział liczni przedstawiciele duchowieństwa, w tym m.in. nuncjusz apostolski abp Antonio Guido Filipazzi, kardynałowie Stanisław Dziwisz, Konrad Krajewski, Arthur Rothe, a także władze państwowe – wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
CZYTAJ DALEJ

Papież: Jubileusz dobiega końca, ale nadzieja się nie kończy

2025-12-20 10:44

[ TEMATY ]

papież

audiencja jubileuszowa

Papież Leon XIV

Vatican media

U progu Bożego Narodzenia Kościół wskazuje na Maryję jako na znak nadziei rodzącej życie. Papież Leon XIV mówił o nadziei zdolnej przemieniać świat i przypominał: „Mieć nadzieję to rodzić”. Ojciec Święty podkreślał, że zakończenie Roku Jubileuszowego nie oznacza zamknięcia dróg nadziei.

Na początku audiencji Papież nawiązał do kończącego się Adwentu: „Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia możemy powiedzieć: Pan jest blisko!”. Jak zaznaczył, bez Jezusa słowa te mogłyby brzmieć jak groźba, lecz w Nim objawiają Boga jako źródło miłosierdzia. „W Nim nie ma groźby, lecz jest przebaczenie” – zapewnił Leon XIV.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję