Reklama

Niedziela Legnicka

Młodzi pielgrzymi nadziei

W czwartek w Lubinie, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej i w Legnicy, w parafii św. Jana Chrzciciela odbył się wielkopostny dzień skupienia młodzieży szkół średnich.

2025-04-03 16:21

ks. Waldemar Wesołowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na spotkanie przybyło ponad 300 i około 500 osób, które chciały poczuć moc wspólnoty i modlitwy.

Było zawiązanie wspólnoty, modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Gościem tego spotkania był Marcin Zieliński, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, dobrze zapowiadający się piłkarz, który jednak poświęcił życie na coś zupełnie innego, na głoszenie miłości Chrystusa. jest liderem wspólnoty "Głos Pana" w Skierniewicach, dzieli się swoją wiarą i tym, czego Bóg dokonał w jego życiu i czego dokonuje przez jego życie. Ze swoim świadectwem odwiedził wiele miejsc w Polsce i na świecie. Jest też autorem wielu publikacji i audycji w mediach społecznościowych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Lubinie i w Legnicy przekonywał młodych, że wiara rozkwita przy spotkaniu z Jezusem. Zachęcał, aby młodzi nie bali się otworzyć swoich serc dla Pana. Nawet jeśli czasem trzeba z czegoś zrezygnować i coś ofiarować od siebie, Jezus da człowiekowi o wiele więcej.

W Lubinie z młodzieżą spotkał się także bp Andrzej Siemieniewski, a w Legnicy bp Piotr Wawrzynek.

Podobne spotkanie odbyło się 20 marca w Zgorzelcu. Poprowadził je ks. Marek Sawicki z Warszawy, który ma swój kanał na YouTubie pod nazwą "Ksiądz w wielkim mieście". Uczniowie wraz z duszpasterzami uczestniczyli w konferencji, drodze krzyżowej oraz w Mszy św. w kościele św. Józefa Robotnika.

Młodzież została też zaproszona na do świętowania Jubileuszu Młodych Roku 2025. Główne spotkanie odbędzie się 7 czerwca 2025 roku w sanktuarium maryjnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja w Bolesławcu.

foto

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co ma zrobić para, która nie może mieć dzieci?

2025-04-07 20:55

[ TEMATY ]

małżeństwo

Katechizm

Katechizm Wielkopostny

bezpłodność

Adobe Stock

Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. To wiemy, prawda? Jednak te 40 dni to również czas duchowej przemiany, pogłębienia swojej wiary, a może nawet… powrotu do jej podstaw? Jesteśmy stworzeni do tego, by wydawać na świat potomstwo… co w przypadku par, które nie mogą mieć dzieci?

Czy wiesz, co wyznajesz? Czy wiesz, w co wierzysz? Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Jeśli nie, zostań z nami. Jeśli tak, tym bardziej zachęcamy do tego duchowego powrotu do podstaw z portalem niedziela.pl. Przewodnikiem będzie nam Youcat – katechizm Kościoła katolickiego.
CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Zatrzymaj się u Józefa. Wyjątkowe rekolekcje z Księdzem z Osiedla

2025-04-07 21:57

[ TEMATY ]

Wałbrzych

rekolekcje wielkopostne

ks. Rafał Główczyński

ks. Mirosław Benedyk

Ks. Rafał Główczyński, salwatorianin – „Ksiądz z osiedla”

Ks. Rafał Główczyński, salwatorianin – „Ksiądz z osiedla”

W parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Wałbrzychu trwają wyjątkowe rekolekcje wielkopostne. Głosi je ks. Rafał Główczyński – salwatorianin z Warszawy, znany jako „Ksiądz z osiedla”, twórca kanału YouTube, który trafia do młodych, a jednocześnie porusza serca dorosłych.

Ten pełen pasji kapłan od niedzieli 6 kwietnia przyciąga do świątyni na Sobiecinie tłumy wiernych – i nic dziwnego. Jego słowa to więcej niż kazania – to świadectwo życia.
CZYTAJ DALEJ

Pamięci ks. Mirosława

2025-04-08 18:47

[ TEMATY ]

Cudowny Krucyfiks Baryczków

ks. Mirosław Nowak

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

11 kwietnia przypada 4. rocznica śmierci ks. dr. Mirosława Nowaka, dyrektora Muzeum Archidiecezji Warszawskiej. W archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji.

Ks. Mirosław Nowak urodził się w 19 września 1961 r. w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 24 maja 1990 r. z rąk kard. Józefa Glempa. Wcześniej, w 1987 r. uzyskał magisterium z historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim a w 2006 r. obronił doktorat nauk o sztuce.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję