Reklama

Nie przegap

Rio w Polsce

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Za poszczególne spotkania odpowiadają diecezjalne duszpasterstwa młodzieży (Płock, Zielona Góra, Kraków, Przemyśl), zgromadzenie Ojców Franciszkanów (Niepokalanów) oraz wspólnota Emmanuel (Częstochowa).

Rio w Częstochowie - www.rioinczestochowa.pl

23-28 lipca
W programie znajdziecie czas na to, aby spotkać Boga na modlitwie, adoracji, w radosnym uwielbieniu, w sakramentach, czy w trakcie wieczoru miłosierdzia, pełnym wyjątkowej atmosfery.
Sobota: Wieczór chwały: koncerty, wystąpi m.in. Bęsiu, gość specjalny, John Pridmore; czuwanie z Ojcem Świętym - telemost z Rio. Miejsce: Ogród przy WSD w Częstochowie, godz. 20.30-3.00.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rio w Bieszczadach - www.mlodziez.przemyska.pl

24-28 lipca
Od środy do niedzieli moc atrakcji, spotkania w grupach dzielenia, Eucharystie, warsztaty: pisania ikon, dobrej zabawy (wodzirejskie), muzyczne z udziałem diakonii muzycznej (Myczków),
W sobotę m.in.: - Regaty na Jeziorze Solińskim o Puchar Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Józefa Michalika.
- Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku, gdzie odbędzie się modlitewne czuwanie w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodymi w Rio de Janeiro.

Rio w Niepokalanowie - www.spotkaniemlodych.pl

25-28 lipca
W programie: celebracje, stacje Roku Wiary - w oparciu o Credo i sakramenty, adoracja, katechezy, pomost TV - transmisje z Niepokalanowa brazylijskiego i Rio de Janeiro, www.lasek.niepokalanow.pl

Rio na Śląsku - www.rionaslasku.pl

Reklama

26-28 lipca
Rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00 na wzgórzu, zawierzenie i oddanie czasu Jezusowi w Koronce do Miłosierdzia Bożego, przywitanie gości, zawiązanie wspólnoty, konferencja wstępna. Przez cały czas trwania RIO w Piekarach adoracja Najświętszego Sakramentu oraz stały konfesjonał.
W sobotę dzień brazylijski, m.in.: Eucharystia, warsztaty dla młodych, spotkanie z kulturą brazylijską, koncert „New Life’m”.
Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele kalwaryjskim całą noc.
W niedzielę m.in.: mecz Polska - Brazylia na stadionie MOSiR w Piekarach Śląskich, Eucharystia z homilią abp. Wiktora Skworca, koncert uwielbienia zespołu „Twoje Niebo”.
Każdego dnia będziemy łączyć się za pomocą telemostu z Rio.

Rio w Świebodzinie - www.sdmswiebodzin.pl

27-28 lipca
Koncerty, m.in. zespołu „Siewcy Lednicy”, Koronka do Miłosierdzia Bożego, świadectwa, uroczyste wyznanie wiary, Eucharystia, czuwanie modlitewne z Ojcem Świętym, transmisja z Rio, adoracja Najświętszego Sakramentu.

Rio w Krakowie - www.riowkrakowie.pl

27-28 lipca
Sobota: Rejestracja w holu auli Jana Pawła II przy bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach; o godz.14.40 uroczyste otwarcie spotkania młodych Rio w Krakowie: przywitanie młodych przez bp. Damiana Muskusa i wprowadzenie Krzyża Młodych do bazyliki Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
Konferencje: o. Jordana Śliwińskiego o spowiedzi, s. Gaudii Skass o miłosierdziu; Msza św. w sanktuarium bł. Jana Pawła II pod przewodnictwem bp. Damiana Muskusa (nowy kościół przy Centrum Jana Pawła II (Kraków-Łagiewniki); transmisja (na żywo) z czuwania w Rio.
Niedziela: 10.30 - konferencja bp. Grzegorza Rysia w auli św. s. Faustyny - przy klasztorze Sióstr; warsztaty tematyczne w mniejszych grupach, teatr i śpiew w auli Jana Pawła II; świadkowie Miłosierdzia (ciekawi goście z Polski i Francji, którzy doświadczyli szczególnych łask Bożego miłosierdzia) - aula s. Faustyny; koncert zespołu „Full Power Spiryt”. O godz. 15.00 Eucharystia na zakończenie ŚDM w Rio (transmisja na żywo).

2013-07-16 08:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Historia niezwykłej przyjaźni

Kto by pomyślał, że bez żadnych skrupułów można śmiać się z czyjegoś nieszczęścia i nie czuć przy tym wyrzutów sumienia? Można. I nie jest to bynajmniej zachowanie kontrowersyjne, lecz wbrew pozorom mądre. O tym mówi jeden z najważniejszych filmów ostatnich lat - „Nietykalni”.
CZYTAJ DALEJ

Uścisk Papieża, który przyniósł ukojenie. Młoda Hiszpanka o walce z depresją

2026-07-30 08:06

[ TEMATY ]

świadectwo

Vatican Media

Carmina, która podczas pielgrzymki Leona XIV do Hiszpanii publicznie opowiedziała o swojej walce z depresją

Carmina, która podczas pielgrzymki Leona XIV do Hiszpanii publicznie opowiedziała o swojej walce z depresją

Niecałe dwa miesiące po świadectwie złożonym przed Leonem XIV na stadionie w Barcelonie młoda Hiszpanka wspomina, jak wydostała się z mroku choroby, która doprowadziła ją do próby samobójczej. Pomoc, choć przyszła późno, nadeszła dzięki terapii, muzyce i codziennemu uczestnictwu we Mszy św. - informuje Vatican News.

Carmina Santamaría Tejada ma promienną twarz i niezwykle szczery uśmiech. Jest hiszpańską nauczycielką, ma trzydzieści pięć lat. Zdobyła się na odwagę, by przełamać to, co sama nazywa tabu: mówić o zdrowiu psychicznym. Opowiedziała milionom ludzi o swojej walce z depresją, która od okresu dojrzewania przysparzała jej niewyobrażalnego cierpienia i doprowadziła nawet do nieudanej próby odebrania sobie życia. 9 czerwca tego roku Carmina i inni młodzi zgromadzili się na Stadionie Olimpijskim w Barcelonie na spotkaniu z Papieżem, aby podzielić się z nim swoimi nadziejami i niepokojami.
CZYTAJ DALEJ

Powstanie Warszawskie. Polscy sportowcy na barykadach Warszawy

2026-07-30 21:08

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

Fotografia archiwalna 2. Korpusu Polskiego / Domena publiczna

Ignacy Tłoczyński (z lewej) i Czesław Spychała w mundurach 6. Pułku Pancernego "Dzieci Lwowskich" II Korpusu Polskiego. Macerata/Włochy 1945-46.

Ignacy Tłoczyński (z lewej) i Czesław Spychała w mundurach 6. Pułku Pancernego Dzieci Lwowskich II Korpusu Polskiego.  Macerata/Włochy 1945-46.

W historii Polski tradycje sportu olimpijskiego są ściśle związane z walką o wolność i niepodległość i, gdy 1 sierpnia 1944 roku, rozpoczęto powstanie zbrojne przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, wśród powstańców nie zabrakło polskich wyczynowych sportowców, olimpijczyków, trenerów i działaczy sportowych. Do walki stanęli nie tylko ludzie młodzi, ale też weterani wojny z 1920 roku i września 1939.

Droga wielu z nich na barykady walczącej Warszawy wiodła przez służbę w Wojsku Polskim i udział w konspiracji. Niemal wszyscy należeli do Związku Walki Zbrojnej a następnie Armii Krajowej i byli zaprzysiężeni. Zbigniew Chmielewski, w swej książce „Sportowcy w powstaniu warszawskim”, podaje, że w walkach w 1944 roku w Warszawie brało czynny udział niemal 800 wyczynowych sportowców, mistrzów i rekordzistów Polski różnych dyscyplin sportowych i trenerów. Inne żródła podają, że do powstania zgłosiło się około 1000 sportowców warszawskich klubów. Wśród nich było 26 olimpijczyków, w tym 8 medalistów olimpijskich.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję