Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Porażka jest sierotą

W Warszawie otwarto tunel. Pani prezydent pofatygowała się skoro świt, aby uczestniczyć w uroczystościach. Tak wcześnie, żeby warszawiacy mogli sprawniej dojechać do pracy. Było miło i przyjemnie. Po południu już nie było miło i przyjemnie, bo tunel zalało. Pani prezydent już się nie pofatygowała. Sukces ma ojców. Porażka jest sierotą.

Prymat człowieka

Prezydent Warszawy zabezpiecza się, jak może, bo padają deszcze i zalewa tunele i ulice. Teraz w pechowym tunelu będzie stał tunelowy i patrzył, co się dzieje z wodą. Czy czasem nie zalewa. W ten sposób warszawski ratusz zademonstrował humanistyczne oblicze prymatu człowieka nad bezduszną techniką.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Adiós, emerytury!

No i stało się. Minister Rostowski wziął się za ulepszanie systemu emerytalnego, co oznacza ni mniej ni więcej, że dzisiejsi pięćdziesięciolatkowie mogą powiedzieć „do widzenia” swoim emeryturom.

Waterloo

PO ma kiepską passę. Porażka goni porażkę - ostatnia w Elblągu, a Waterloo dla tej partii będzie pewnie Warszawa.

Ciuchcia

W Elblągu poważny falstart zanotowała też Europa Plus czy - jak niektórzy ją nazywają - Europa Procent. Cóż tu powiedzieć? Rozsiewane szeroko wieści o politycznym kunszcie Aleksandra Kwaśniewskiego okazały się sporo przesadzone. To nie lokomotywa. Co najwyżej ciuchcia.

2013-07-01 13:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy: Wspomagane samobójstwo z wykorzystaniem medycznych technologii sterowanej wzrokiem

2026-03-26 10:57

[ TEMATY ]

eutanazja

Toskania

Adobe Stock

We Włoszech zmarła 55-letnia mieszkanka Toskanii cierpiąca na ciężką postać stwardnienia rozsianego; paraliż nie pozwalał jej na samodzielne podanie śmiertelnego leku. Otrzymała więc od państwa urządzenie sterowane ruchem gałki ocznej, pozwalające jej na dokonanie wspomaganego samobójstwa.

Jest to czternasta osoba we Włoszech, która skorzystała z pomocy medycznej w samobójstwie. W tym kraju nie istnieją normy prawne dotyczące eutanazji czy wspomaganego samobójstwa. W 2019 roku Trybunał Konstytucyjny zobowiązał parlament do zajęcia się tą kwestią, a ponieważ politycy zignorowali to orzeczenie, sąd sam ustalił warunki, w których, w drodze wyjątku, wspomagane samobójstwo nie będzie karalne. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że w przypadku wspomaganego samobójstwa dana osoba musi być zdolna do rozumienia i mieć wolną wolę, musi cierpieć z powodu nieuleczalnej choroby, powodującej niemożliwe do zniesienia cierpienia, i być utrzymywana przy życiu dzięki terapiom podtrzymującemu funkcje życiowe. Obecnie trwają prace legislacyjne w regionach, np. w Toskanii, mające na celu zalegalizowanie procedur wspomaganej śmierci, co wywołuje ostre debaty polityczne i sprzeciw. Przeciwwagę dla postępującej kultury śmierci, stanowią działania na rzecz propagowania opieki paliatywnej, terapii bólu oraz rozwoju systemu pomocy hospicyjnej, który we Włoszech dopiero raczkuje.
CZYTAJ DALEJ

„Kim Ty siebie czynisz?”

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Rozważania do Ewangelii J 8, 51-59.

Czwartek, 26 marca. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Ingres kard. Konrada Krajewskiego do bazyliki archikatedralnej w Łodzi będzie transmitowany w TV

2026-03-26 17:48

[ TEMATY ]

kard. Konrad Krajewski

BP KEP

Kard. Konrad Krajewski

Kard. Konrad Krajewski

W sobotę 28 marca br. o godz. 11.30 odbędzie się ingres kard. Konrada Krajewskiego, arcybiskupa metropolity łódzkiego nominata, do bazyliki archikatedralnej w Łodzi – czytamy w komunikacie kurii metropolitalnej łódzkiej.

Uroczystość ingresu będzie transmitowana przez TVP1. Dziennikarze, którzy chcieliby przeprowadzić relację z tej uroczystości, proszeni są o zgłoszenie swojego udziału: archidiecezja.lodz.pl
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję