Reklama

Aspekty

Studencka kolęda

Duszpasterstwo Akademickie „Stodoła” rozpoczęło 22 stycznia kolędę w akademiku Wcześniak na Uniwersytecie Zielonogórskim.

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Uniwersytet Zielonogórski

Duszpasterstwo Akademickie Stodoła

kolęda studencka

Katarzyna Krawcewicz

Ekipa DA Stodoła w akademiku Wcześniak

Ekipa DA Stodoła w akademiku Wcześniak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Nie sprawdzamy zeszytów do religii, nie bierzemy kopert, nie sprawdzamy porządku w pokojach. Chcemy po prostu spotkać się, porozmawiać, spędzić ze sobą trochę czasu, pośpiewać i pomodlić się. W tym roku chodzimy na zaproszenia, ze względu na regulamin obowiązujący w akademiku – mówi ks. Piotr Bartoszek.

Już w najbliższy czwartek rozpocznie się kolęda na terenie Kampusu B. Z wizytą duszpasterską przyjdzie ks. Marcin Bobowicz wraz z Kołem Akademickim KSM.

Więcej o studenckim kolędowaniu ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 4 lutego 2024).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-01-22 19:55

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przebłyski wiosny

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 48/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Festiwal Życia

Archiwum ks. Mariusza Dudki

Chcemy pokazać, że w przeżywaniu pewnych trudności można znaleźć również pewien przebłysk wiosny – mówi ks. Mariusz Dudka

Chcemy pokazać, że w przeżywaniu pewnych trudności można znaleźć również 
pewien przebłysk wiosny – mówi ks. Mariusz Dudka

Trwa zielonogórski Festiwal Życia i jak zawsze porusza ważne tematy.

Każdego roku był on organizowany 24 i 25 marca przy okazji Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, jednak w tym roku, jak mówi ks. Mariusz Dudka, jest on przeżywany w aurze jesienno-zimowej.
CZYTAJ DALEJ

Papież: wstrzymajcie ogień, niech władze pracują na rzecz pokoju!

2026-03-24 22:13

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Leon XIV wygłosił we wtorek wieczorem krótkie oświadczenie dla dziennikarzy w Castel Gandolfo, ponawiając apel o działania na rzecz pokoju, nie przy użyciu broni. Papież potępił rosnącą nienawiść, przemoc i z ubolewaniem mówił o rosnącej liczbie ofiar śmiertelnych.

Należy doprowadzić do zawieszenia broni, działać „na rzecz pokoju, ale nie przy użyciu broni”, lecz „poprzez dialog, szukając naprawdę rozwiązania dla wszystkich” - o to zaapelował ponownie Papież Leon XIV w krótkim oświadczeniu, wygłoszonym wieczorem w Castel Gandolfo. Leon XIV zwrócił się do grupy dziennikarzy, czekających przez Villą Barberini, gdzie tradycyjnie spędził wtorek - swój dzień odpoczynku.
CZYTAJ DALEJ

Kraków: Przez pięć lat okradał kościoły. Został zatrzymany

2026-03-24 19:29

[ TEMATY ]

Kraków

Karol Porwich/Niedziela

Policjanci z krakowskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, który od pięciu lat dokonywał kradzieży ze skarbon w dwóch kościołach zlokalizowanych w centrum miasta. Ponadto odpowie on również za kierowanie gróźb w kierunku innej osoby.

16 marca. br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie udali się w rejon jednego z kościołów w centrum miasta, w którym według ich ustaleń przebywać miała osoba odpowiedzialna za dokonanie szeregu kradzieży ze skarbon w obiektach sakralnych. Po chwilowej obserwacji kryminalni zauważyli podejrzewanego mężczyznę, który wyszedł z kościoła. Policjanci natychmiast podbiegli i wylegitymowali 37-latka, informując go jednocześnie o powodzie ich interwencji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję