Reklama

Łódki z ogórka

Zbliża się czas ogórków. Powoli zaczną się one pojawiać w naszych ogródkach, choć na straganach i w sklepach dostępne są przez cały rok. Możemy z nich zrobić mizerię i spożywać na świeżo lub zapiekać, oczywiście ukisić. Z dietetycznego punktu widzenia spożywanie ogórka nie ma wielkiego uzasadnienia. Jest to warzywo ubogie w witaminy, co więcej - niszczy witaminę C z innych warzyw, z którymi go łączymy, np. z pomidorów. Sok z ogórka ma jednak niezwykłe właściwości: usuwa z organizmu toksyny.

Niedziela Ogólnopolska 26/2012, str. 57

GRAZIAKO

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Składniki:

3 średnie ogórki
6 łyżek twarogu
pęczek rzodkiewki
szczypiorek
czubryca
sól

Wykonanie:

Ogórki obrać, przekroić wzdłuż, wydrążyć środek, odcisnąć sok. Z twarożku, posiekanych rzodkiewek i szczypiorku zrobić masę, przyprawić solą i czubrycą. Napełnić połówki ogórków masą, przybrać kawałkami rzodkiewki i szczypiorkiem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zawiercie: Policja poszukuje złodzieja, który ukradł pieniądze ze skarbony w Kościele

2026-04-24 13:17

[ TEMATY ]

pieniądze

Zawiercie

policja

poszukuje

złodziej

skarbona

Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Wizerunek sprawcy kradzieży z kościelnych skarbon

Wizerunek sprawcy kradzieży z kościelnych skarbon

Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu poinformowała, że poszukuje złodzieja, który ukradł pieniądze ze skarbony w Kościele. Funkcjonariusze opublikowali w sieci wizerunek sprawcy.

Podziel się cytatem - głosi komunikat na facebooku zawierciańskiej komendy.
CZYTAJ DALEJ

Papież uda się na pielgrzymkę w rocznicę swego wyboru. Gdzie pojedzie?

2026-04-24 09:24

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Pompeje

Papież Leon XIV

rocznica wyboru

Vatican Media

Papież Leon XIV w dniu rozpoczęcia pontyfikatu

Papież Leon XIV w dniu rozpoczęcia pontyfikatu

W rok po swoim wyborze, 8 maja 2026, Papież Leon XIV uda się w pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Właśnie w tym dniu, poświęconym Matce Bożej Pompejańskiej, w 2025 r. kardynałowie wybrali Roberta Prevosta nowym Następcą Świętego Piotra. Papież w swojej mowie po wyborze zawierzył Maryi z Pompejów swoją misję i cały Kościół.

Tak mówił Leon XIV z loggii Bazyliki św. Piotra w dniu swego wyboru:
CZYTAJ DALEJ

Chorwacja/ W Splicie stanie pomnik Jana Pawła II

2026-04-24 15:51

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Pixabay.com

Rada miasta położonego na chorwackim wybrzeżu Splitu podjęła w czwartek decyzję o ogłoszeniu konkursu na projekt pomnika papieża Jana Pawła II, który ma zostać wzniesiony na nabrzeżu przed kościołem św. Franciszka - poinformował portal Index.

Przed głosowaniem 13 radnych opozycji opuściło sesję, wyrażając sprzeciw wobec propozycji postawienia pomnika. 16 radnych z rządzącej większości opowiedziało się jednak za uruchomieniem konkursu na jego projekt.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję