Reklama

Niedziela Sandomierska

Zgromadzeni w imię Miłości

W kościele pw. Ducha Świętego w Sandomierzu odbyło się Nabożeństwo Ekumeniczne.

2023-09-09 20:45

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W ramach odbywającego się spotkania miast partnerskich, przedstawiciele Sandomierza, Newark on Trent w Anglii, Ostroga na Ukrainie, Emmendingen w Niemczech, Volterry we Włoszech oraz Środy Wielkopolskiej uczestniczyli w modlitwie ekumenicznej w czterech językach. Liturgii przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

Biskup Ordynariusz nawiązał w homilii do Ewangelii czytanej w Święto Bożego Miłosierdzia. Podkreślił, że sandomierski Kościół pw. Ducha Świętego oraz przylegający do niego klasztor są od wieków miejscem, w którym świadczona jest pomoc chorym i ubogim. Mówiąc o wspólnym chrześcijańskim dziedzictwie, które łączy mieszkańców miast partnerskich, kaznodzieja życzył zgromadzonym, aby pamiętali o sobie nawzajem w modlitwie i udzielali potrzebnego wsparcia.

Wyrazem duchowej jedności było odmówienie Wyznania wiary, Modlitwy Powszechnej oraz „Ojcze nasz”. Po błogosławieństwie udzielnym przez Biskupa Ordynariusza, burmistrz Sandomierza Marcin Marzec podziękował za wspólne spotkanie.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jeden z bohaterów siatkarskich Mistrzostw Europy przekazał swój złoty medal rodzinnej parafii!

2023-09-22 12:23

[ TEMATY ]

sport

świadectwo

Archiwum Parafii

Łukasz Kaczmarek, jeden z bohaterów siatkarskich Mistrzostw Europy, przekazał swój złoty medal swojej rodzinnej parafii - bazylice św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, jako "wotum wdzięczności za to ile modlitwy jest przekazywane" - przekazała na swoim profilu Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

"Bazylika pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Krotoszynie jest dla mnie szczególnym miejscem." - napisał Łukasz Kaczmarek.

CZYTAJ DALEJ

Kontakt

TELEFONICZNY DYŻUR W REDAKCJI
poniedziałek - piątek
8.00-16.00: tel: 515-082-817

CZYTAJ DALEJ

Papież na dzień migranta: niech decyzja o migracji będzie dobrowolna

2023-09-23 08:33

[ TEMATY ]

papież

Grzegorz Gałązka

„Migracja powinna być zawsze dobrowolną decyzją” – stwierdza papież Franciszek w orędziu na 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Jest on obchodzony 24 września pod hasłem: „Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać”.

Franciszek przypomina na wstępie, że czynnikami zmuszającymi do migracji są dziś konflikty, klęski żywiołowe, czy też po prostu niemożność godnego i dostatniego życia we własnej ojczyźnie. Przytacza słowa św. Jana Pawła II, który domagał się zabezpieczenia przede wszystkim „prawa do nieemigrowania, to znaczy do godnego życia w pokoju we własnej ojczyźnie”. Wskazuje, że by wyeliminować przyczyny zmuszające do opuszczenia swego kraju trzeba wspólnego zaangażowania wszystkich i „powstrzymania wyścigu zbrojeń, kolonializmu gospodarczego, rabowania cudzych zasobów, dewastowania naszego wspólnego domu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję