Reklama

LifeSiteNews

Co ważniejsze?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czy prezerwatywy stanęły na przeszkodzie ratowania życia na Haiti? Serwis LifeSiteNews twierdzi, że mogło się tak zdarzyć. Płynąca od samego początku haitańskiej tragedii pomoc medyczna nie mogła przez pewien czas dotrzeć do potrzebujących, bo główny magazyn, tzw. Promess, był załadowany po brzegi prezerwatywami. Zajmowały one aż 70 proc. powierzchni ogromnej hali. Lekarstwa przez pewien czas musiały więc czekać w kontenerach, zanim zostały rozładowane, posortowane i dostarczone do ofiar trzęsienia ziemi. A chodziło o ilości niebagatelne. Tylko w pierwszym tygodniu drugiej połowy stycznia na wyspę dotarło ponad 500 ton pomocy medycznej. Wszystko musiało czekać aż do pierwszych dni lutego, kiedy z magazynu wywieziono prezerwatywy.
Urzędnicy odpowiedzialni za dostarczanie pomocy medycznej na Haiti podkreślają, że nie byli świadomi problemu. Kierownictwo Światowej Organizacji Zdrowia również nabrało wody w usta. LifeSiteNews.com podkreśla, że to nie pierwszy przypadek, który obnaża ideologiczne zaślepienie niektórych zachodnich organizacji pomocowych. Przytacza wypowiedź kanadyjskiego generała Romea Dallaire’a, który po masakrze w Rwandzie stwierdził, że kraj został zasypany wtedy prezerwatywami, mimo że w tym czasie były one w tym miejscu najmniej potrzebne. Magazyny były pełne kondomów - podkreślał kanadyjski wojskowy.
Serwis podkreśla, że mimo niepowodzeń ONZ nadal nie zmienia swej strategii walki z AIDS, której tamę mają postawić prezerwatywy. Wysyłane do krajów, obrażają ludzi, którzy najbardziej cenią życie i rodzinę.

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

TV Republika: Abp Galbas reaguje na wpis ks. Sowy o asystentce red. Sakiewicza

2026-05-18 21:17

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

reaguje

ks. Kazimierz Sowa

asystentka

Tomasz Sakiewicz

facebook.com/kazimierz.sowa

Ks. Kazimierz Sowa

Ks. Kazimierz Sowa

W piątek do mieszkania redaktora naczelnego Telewizji Republika wtargnęli policjanci, którzy mieli problem z wylegitymowaniem się, następnie skuli asystentkę szefa stacji, a na koniec bez stosownego nakazu przeszukali lokal. Kilka godzin później część polityków, dziennikarzy i osób znanych zaczęła w sposób wykraczający poza jakiekolwiek normy przyzwoitości komentować zdarzenia, o których niemal natychmiast zrobiło się głośno. Uczynił to także ks. Kazimierz Sowa, a do jego wpisu odniósł się już arcybiskup Adrian Galbas - informuje Telewizja Republika.

Wpis duchownego brzmiał następująco:
CZYTAJ DALEJ

Premiera filmu „Posłani”. To niezwykła historia chłopaka, który przemierza Polskę z 15-kilogramowym krzyżem

2026-05-21 21:18

[ TEMATY ]

film

Posłani

Mat.prasowy

Po sukcesie produkcji „Triumf Serca”, „Najświętsze Serce” oraz „Maryja. Matka Papieża” do kin trafia nowy dokument Dariusza Walusiaka — „Posłani”. Premiera filmu odbędzie się 22 maja 2026 roku w niemal 90 kinach w całej Polsce. „Posłani” to opowieść o Bogu działającym tu i teraz — w życiu zwykłych ludzi, w ich kryzysach, decyzjach i duchowych przełomach. Produkcja ukazuje modlitwę jako realną siłę oraz wspólnotę, która pomaga człowiekowi odnaleźć sens i nadzieję.

Osią filmu jest niezwykła droga Michała Ulewińskiego, który przemierza Polskę z 15-kilogramowym krzyżem. Trasa od Zalewu Wiślanego po Giewont, a następnie przez Gniezno aż do Sokółki, układa się w symboliczny znak krzyża na mapie Polski. To opowieść o wierze, duchowej walce i przemianie serca.
CZYTAJ DALEJ

„Wolność, która może zmienić Twoje życie”. Leszek Zduń o kulisach widowiska o ks. Blachnickim

2026-05-22 18:11

[ TEMATY ]

rozmowa

ks. Blachnicki

ks. Franciszek Blachnicki

Ksiądz Franciszek Blachnicki

Blachnicki. Człowiek Nowej Kultury

MuzaDei

Leszek Zduń

Leszek Zduń
• Jest Pan jednym z inicjatorów i pracuje nad widowiskiem "Blachnicki. Człowiek nowej Kultury". Podczas pracy nad scenariuszem musiał Pan głęboko zanurzyć się w historię bohatera. Co osobiście najbardziej zaintrygowało Pana w życiorysie i osobowości ks. Franciszka Blachnickiego?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję