Reklama

Monitoring medialny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich zadeklarowało stworzenie własnego projektu ustawy medialnej. Krystyna Mokrosińska, prezes SDP, zapowiedziała, że stowarzyszenie wraz z radami programowymi mediów publicznych przygotuje własny projekt ustawy medialnej. - Abonament jest przestarzały, to fakt. Ale konieczna jest jakaś opłata na media. My proponujemy zastąpienie abonamentu opłatą publiczno-prawną - mówiła Mokrosińska podczas debaty zorganizowanej przez SDP. Pomysł tworzenia kolejnego projektu skrytykowała Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka PO. - Powinniście przyłączyć się do twórców, którzy chcą w grudniu przedstawić własny projekt. Im więcej pomysłów, tym gorzej. Później znów będziecie narzekać, że decydują politycy - zaapelowała Śledzińska-Katarasińska.

Internauci mają do dyspozycji nową telewizję internetową. Mogą oglądać w niej autorskie produkcje, m.in. „Design na talerzu” (program kulinarny), „Sophisti” (dyskusje z gośćmi o modzie, kulturze i sztuce), „Secrets of make up” (tajniki makijażu). W telewizji internetowej dostępne są też filmy fabularne (dodatkowo płatne), reportaże i teledyski. Pomysłodawczynią projektu jest Dorota Wróblewska. Sophisti.tv należy do spółki Sophisti.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wybrała rady nadzorcze 13 regionalnych rozgłośni publicznych. Rady ma więc już 14 z 17 rozgłośni - na początku października KRRiT wybrała już radę Radia Opole. Organów nadzorczych nie mają jeszcze trzy stacje: Radio Zachód z Zielonej Góry, Radio Wrocław i Radio Katowice. Anna Szydłowska-Żurawska, dyrektor departamentu prezydialnego KRRiT, odmówiła ujawnienia nazwisk wybranych członków. Rozgłośnie regionalne nie miały rad od końca lipca, kiedy to wygasły mandaty członków poprzedniej kadencji. Każda z rad nadzorczych regionalnych rozgłośni składa się z pięciu członków: czterech wskazuje KRRiT, jednego - minister skarbu.

(mł)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Brat Grzegorz Gaweł uwolniony z więzienia. Karmelici wydali oświadczenie

2026-04-29 17:01

[ TEMATY ]

wolność

Zakon Karmelitów

Grzegorz Gaweł

Karmelici.pl

Bart Grzegorz Gaweł

Bart Grzegorz Gaweł

Polska Prowincja Zakonu Karmelitów wydała oświadczenie i poinformowała o uwolnieniu br. Grzegorza Gawła z białoruskiego więzienia. To wydarzenie stało się powodem wielkiej radości i wdzięczności za dar wolności.

Z wielką radością przyjęliśmy informację, że 28 kwietnia br. brat Grzegorz Gaweł O.Carm. został uwolniony z białoruskiego więzienia. To dla nas, jego współbraci z Polskiej Prowincji Zakonu Karmelitów, jak również dla wszystkich osób, które otaczały go modlitwą, ogromna ulga i powód do wdzięczności.
CZYTAJ DALEJ

Mistrz miłosierdzia

Niedziela Ogólnopolska 17/2024, str. 22

[ TEMATY ]

miłosierdzie

kapłan

wikipedia.org

Św. Józef Benedykt Cottolengo, prezbiter

Św. Józef Benedykt
Cottolengo, prezbiter

Niósł pomoc tym cierpiącym, na których inni nawet nie chcieli spojrzeć.

Józef Benedykt Cottolengo od najmłodszych lat wyróżniał się wrażliwością na los ubogich. Z domu rodzinnego wyniósł zasady życia chrześcijańskiego oraz głębokie nabożeństwo do Najświętszego Sakramentu i Matki Bożej. Do seminarium wstąpił w czasach, gdy po wybuchu rewolucji francuskiej wzmogły się represje przeciwko Kościołowi. Święcenia kapłańskie przyjął w 1811 r.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent zawetował ustawę dotyczącą rozwodów pozasądowych

2026-04-30 16:00

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

PAP/Marcin Obara

Prezydent Karol Nawrocki zawetował w czwartek rządową nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, której celem było wprowadzenie do polskiego prawa możliwości pozasądowego rozwiązania małżeństwa.

Ustawa autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwości zakładała możliwość rozwiązania małżeństwa w drodze czynności podejmowanych przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. To on weryfikowałby spełnienie ustawowych przesłanek rozwodu pozasądowego i dokonałby odpowiednich wpisów w rejestrze stanu cywilnego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję