Reklama

Franciszek

Cały świat modli się o zdrowie papieża Franciszka

Po tym, jak wiadomość o hospitalizacji papieża Franciszka obiegła w środę media na całym świecie, nie trzeba było długo czekać na reakcje. Stale napływają wiadomości z życzeniami i wyrazami sympatii dla Ojca Świętego. Papież od środy 29 marca przebywa w rzymskiej Poliklinice Gemelli z powodu infekcji płucnej.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Prezydium Konferencji Episkopatu Włoch (CEI) w imieniu włoskich biskupów zapewniło o "chóralnej modlitwie Kościołów we Włoszech" "życząc Ojcu Świętemu szybkiego powrotu do zdrowia", "powierza Panu lekarzy i personel medyczny, którzy z profesjonalizmem i poświęceniem opiekują się nim i wszystkimi pacjentami"

Także korpus dyplomatyczny akredytowany przy Stolicy Apostolskiej wysłał do papieża telegram z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. "Czekamy, by zobaczyć Waszą Świątobliwość wkrótce powracającego do sił w kierowaniu Kościołem, gotowego nadal świadczyć nam o pięknie wiary" - czytamy w liście przekazanym Radiu Watykańskiemu i portalowi Vatican News.

Wikariat Rzymu w komunikacie prasowym zapewnił o swej bliskości z papieżem Franciszkiem, który jest także biskupem Rzymu. "Kościół Rzymu wyraża całą swoją czułość i bliskość swojemu biskupowi papieżowi Franciszkowi i zapewnia o nieustającej modlitwie, jeszcze silniejszej w tej trudnej chwili, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia" - napisano.

Na portalach społecznościowych przez cały czas zamieszczane są życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od osób prywatnych, przedstawicieli Kościołów i znanych osobistości. Prezydent Włoch Sergio Mattarella przesłał "najserdeczniejsze pozdrowienia dla papieża Franciszka, z życzeniami pełnego powrotu do zdrowia."

Grecki prawosławny arcybiskup Cypru Georgios również wyraził życzenia szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Brazylijscy biskupi katoliccy powiedzieli w czwartek, że konferencja biskupów dołączyła do wszystkich modlących się w tych dniach za zdrowie papieża Franciszka. "Niech Dziewica i Matka z Aparecidy wstawia się u umiłowanego Boga, by coraz bardziej umacniał Ojca Świętego w kierowaniu Kościołem" - głosi oświadczenie Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB). Latynoamerykańskiej Rady Biskupów (CELAM) wezwała do wzmożonych modlitw za papieża Franciszka i jego zdrowie. Według oświadczenia, CELAM „prosi Matkę Bożą z Guadalupe o wstawiennictwo w intencji pełnego powrotu do zdrowia papieża Franciszka.

Reklama

Wyrazy współczucia docierające do Franciszka i sprawiają mu radość, poinformował w środę wieczorem Watykan. „Papież jest wzruszony wieloma wiadomościami, które otrzymał i dziękuje za bliskość i modlitwy", powiedział rzecznik Watykanu Matteo Bruni.

W czwartkowe popołudnie swoją wdzięczność wyraził sam papież Franciszek. Na komunikatorze Twitter napisał: "Jestem poruszony wieloma wiadomościami, które otrzymałem w tych godzinach i wyrażam wdzięczność wszystkim za bliskość i modlitwy".

Według ostatniego komunikatu biura prasowego Stolicy Apostolskiej papież Franciszek spędził czas w na odpoczynku, modlitwie i pełnieniu niektórych obowiązków roboczych". Na podstawie przewidywalnego przebiegu choroby, Ojciec Święty będzie mógł zostać wypisany w najbliższych dniach.

2023-03-31 10:16

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek: skrucha otwiera nas na miłosierdzie Boga

[ TEMATY ]

papież Franciszek

miłosierdzie Boże

skrucha

PAP/ANGELO CARCONI

Papież Franciszek

Papież Franciszek

O potrzebie skruchy jako niezbędnego warunku otwarcia się na miłosierdzie Boga mówił papież podczas nabożeństwa pokutnego w rzymskiej parafii Matki Bożej Łaskawej (Santa Maria delle Grazie al Trionfale). Kilkoro spośród uczestników przystąpiło do spowiedzi u Ojca Świętego. We wszystkich diecezjach świata w piątek i sobotę przed czwartą niedzielą Wielkiego Postu odbywa się po raz dziesiąty wielkopostna inicjatywa pod hasłem „24 godziny dla Pana”.

Franciszek nawiązał do pierwszego czytania liturgii (Flp 3, 7-14), w którym św. Paweł mówi o najwyższej wartości zyskania Chrystusa. Wskazał, że będąc bogatym w siebie i swoją „religijność” człowiek nie jest w stanie uczynić miejsca dla Boga, którego miejsc zajmuje nasze wybujałe „ja”.

CZYTAJ DALEJ

Leon Knabit OSB: Duch Święty uświęca

2023-05-29 07:46

[ TEMATY ]

o. Leon Knabit

Karol Porwich

– Kto cię stworzył? – Bóg Ojciec. – Kto odkupił? – Syn Boży. – Kto uświęcił? – Duch Święty.

Takie pytania zadawałem ponad pół wieku temu podczas wizyty kolędowej małym dzieciom. Niekiedy nawet rodzice sami prosili, żeby dziecko zapytać. Odpowiadały bezbłędnie, nawet takie które ledwo nauczyły się mówić. A dzisiaj? Zamilczmy.

CZYTAJ DALEJ

Seria „Oczom wierzę – Caravaggio”: Madonna pielgrzymów

2023-05-30 12:37

[ TEMATY ]

Caravaggio

"Oczom wierzę"

Mat.prasowy

Piotr Oleś OP w siódmym odcinku serii „Oczom wierzę – Caravaggio” przybliża nam dzieło zatytułowane: „Madonna pielgrzymów”, zwane także „Madonną Loretańską”. Ten obraz wisi w wyjątkowym kościele św. Augustyna w Rzymie do dzisiaj… od momentu, w którym został tam powieszony, tuż po tym, jak Caravaggio skończył jego malowanie.

Przedstawia parę pielgrzymów składających hołd Madonnie z Dzieciątkiem. Pielgrzymów takich jak my, pragnących w jakimś sensie doświadczyć łaski, by przekonać się o tym, że trud, który niesiemy ze sobą, ma sens. Jednak czy na pewno Madonna przedstawiona przez Caravaggia jest symbolem świętości i niewinności?, Czy jest odzwierciedleniem Matki Jezusa, jaką znamy z innych dzieł?, Czyją twarz przybrała?, Co Caravaggio próbuje nam przez to powiedzieć?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję