Reklama

Aspekty

Obchody rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w diecezji - aktualizacja

2 kwietnia przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Podczas okolicznościowych Dróg Krzyżowych, marszów i nabożeństw wierni będą dziękowali Panu Bogu za życie i dziedzictwo Papieża Polaka. Poniżej podajemy zaktualizowaną listę inicjatyw modlitewnych w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

[ TEMATY ]

marsz

Droga Krzyżowa

apel

św. Jan Paweł II

2 kwietnia

Grzegorz Gałązka

Jan Paweł II

Jan Paweł II

Bp Tadeusz Lityński 10 marca poprosił diecezjan o modlitwę w intencji Kościoła w Polsce. Uroczyste obchody towarzyszące 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II organizowane w dekanatach naszej diecezji są okazją do modlitwy i przypomnienia dziedzictwa św. Jana Pawła II.

Główne - diecezjalne obchody odbędą się 2 kwietnia w Gorzowie Wlkp. O godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w katedrze, a po jej zakończeniu wyruszy Marsz Papieski pod pomnik św. Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa i Apel Maryjny. Poniżej przebieg oraz miejsca obchodów upamiętniających dziedzictwo św. Jana Pawła II na poziomie dekanatów - wersja zaktualizowana:

Babimost

31.03, godz. 17:00 - Droga Krzyżowa z kościoła parafialnego do kościoła pw. św. Jacka. Hasło Drogi Krzyżowej - słowa św. Jana Pawła II – „Nigdy więcej wojny. To pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości"

Brójce

31.03, godz. 17:00 - Msza św. i Droga Krzyżowa ulicami miejscowości jako zadośćuczynienie za zniesławianie św. Jana Pawła II.

Bytnica

31.03 – Droga Krzyżowa ulicami Bytnicy z rozważaniami nauczania św. Jana Pawła II

2.04 - prezentacja nauczania papieskiego w ramach niedzielnych homilii

Bytom Odrzański

31.03, godz. 18.00 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta

Drezdenko

Droga Krzyżowa ulicami miasta

Gubin

31.03, godz. 20.00 - Msza św. w kościele pw. MB Fatimskiej na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Głogów

1.04, godz. 10.15 - Męski Różaniec ulicami miasta z dziedzińca kościoła pw. Bożego Ciała

2.04, godz. 15.00 - Miejska Droga Krzyżowa spod kościoła pw. św. Klemensa ulicami miasta do Biblioteki Pielgrzyma (pomnik św. Jana Pawła II), godz. 21.37 - Modlitwa Papieska (Biblioteka Pielgrzyma - pomnik św. Jana Pawła II)

Reklama

Gorzów Wlkp.

2.04, godz. 18.00 - Msza św. w katedrze, a po zakończeniu Marsz Papieski pod pomnik św. Jana Pawła II przy kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski.

Iłowa

2.04, godz. 20.00 – Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II. Zakończenie o 21.37 przy pomniku św. JPII

Jordanowo

2.04, godz. 13.15 - Marsz Papieski z kościoła parafialnego do pomnika św. Jana Pawła II w Paradyżu

Kostrzyn n. Odrą

31.03., godz. 18.35 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta z kościoła pw. NMP Matki Kościoła

02.04, godz. 12.30 – Msza św. w kościele pw. NMP Matki Kościoła i po Mszy św. procesja ulicami miasta z relikwiami św. Jana Pawła II na Plac Wojska Polskiego, Różaniec Papieski.

Kosieczyn

2.04, godz. 20:00 do 21:37 - adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec ze św. Janem Pawłem II.

Kożuchów

2.04, godz. 19.00 - Zamek w Kożuchowie – Koncert muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II

Krosno Odrzańskie

2.04. Droga Krzyżowa ulicami miasta, rozważania na podstawie tekstów św. Jana Pawła II

Leśniów Wielki

2.04. – 12.00 - Msza św. i nabożeństwo za ojczyznę za przyczyną św. Jana Paweł II

Łęknica

31.03, pt - 17.00 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II z Nowych Czapli do Łęknicy

Maszewo

2.04 Prezentacja nauczania św. Jana Pawła II podczas niedzielnej liturgii

Międzyrzecz

31.03, godz. 17:00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta z kościoła pw. Pierwszych Męczenników Polski do kościoła pw. św. Wojciecha. Rozważania oparte na nauczaniu papieskim.

Nowa Sól

31.03, godz. 18.30 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami Nowej Soli (początek w kościele pw. św. Michała Archanioła)

Reklama

2.04, godz. 13.00 - Msza św. z przejściem pod pomnik św. Jana Pawła II i modlitwą przy relikwiach (kościół pw. św. Antoniego)

Osiecznica

2.04. Droga Krzyżowa ulicami Osiecznicy z rozważaniami nauczania św. Jana Pawła II i zapalenie zniczy

Połupin

2.04. - 16:00 – Gorzkie Żale i koncert pieśni pasyjnych oraz ulubionych pieśni papieskich na cześć św. Jana Pawła II w wykonaniu zespołu z Ukrainy

Przewóz

31.03, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami z upamiętnieniem dziedzictwa św. Jan Paweł II 2.04 - W godzinę śmierci św. Jana Pawła II o 21.37 przy Krzyżu Misyjnym IV część Różańca Św. (Tajemnice Światła), a na zakończenie - Apel Maryjny i bicie dzwonów kościelnych.

Radnica

7.04. Droga Krzyżowa ulicami Radnicy z rozważaniami nauczania św. Jana Pawła II o g.19:00

Rokitno

31.03 - Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej.

Program: 15.00 - bazylika, Godzina Miłosierdzia, 16.00 - Msza św. i przejazd autokarami do pierwszej stacji Kalwarii, 17.30 - początek nabożeństwa, 21.00 - bazylika, Apel Maryjny i poczęstunek.

Słubice

2.04 – 15.00 - W kościele pw. Ducha Świętego czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II w intencji Ojczyzny i Kościoła

Strzelce Krajeńskie

31.03, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta z rozważaniami opartymi na nauczaniu św. Jana Pawła II

Sulechów

2.04, godz.15.00 - Marsz modlitewny z Janem Pawłem II, początek w kościele pw. św. Stanisława Kostki, a zakończenie w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Sulęcin

2.04, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta zakończona złożeniem kwiatów przy tablicy św. Jana Pawła II

Reklama

Szprotawa

2.04, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ulicami miasta. Początek w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie

Świebodzin

2.04, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta z kościoła pw. Miłosierdzia Bożego do kościoła pw. św. Michała Archanioła

Tuplice

Wielki Piątek - czuwanie modlitewne kapłanów z dekanatu Łęknica i konferencja poświęcona nauczaniu św. Jana Pawła II

Trzciel

31.03, godz. 18:30 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II ulicami miasta

Witnica

2. 04, godz. 10.30 - Nabożeństwo przy pomniku św. Jana Pawła II

Wschowa

2.04, godz. 15.00 - Droga Krzyżowa ze św. Janem Pawłem II z kościoła pw. św. Jadwigi do kościoła farnego

Zabór

2.04, godz. 19.00 - Droga Krzyżowa przez wieś ze św. Janem Pawłem II, w formie inscenizacji

Zbąszynek

2.04, godz. 15:00-17:00 - kościół parafialny: czuwanie w obronie zachowania dobrego imienia św. Jana Pawła II – adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec, koronka do miłosierdzia Bożego, litania do św. Jana Pawła II.

Zielona Góra

2.04 godz. 19.00 - Zielonogórska Miejska Droga Krzyżowa. Początek przed konkatedrą pw. św. Jadwigi Śląskiej. Zakończenie Apelem Maryjnym i wspomnieniami o Papieżu Polaku przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy kościele pw. Ducha Świętego.

Żagań

2.04, godz. 19.00 – Droga Krzyżowa z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP do kościoła pw. Nawiedzenia NMP

Żary

2.04, godz. 19.00 – Droga Krzyżowa ulicami miasta z kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

2023-03-31 00:05

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Nona: pomóżcie nam pozostać w Iraku!

[ TEMATY ]

apel

www.WeisserPhotography.com / photo on flickr / foter.com

Pomóżcie nam pozostać w Iraku i pomóżcie nam wrócić do naszych domów. Z takim apelem do wspólnoty międzynarodowej zwrócił się chaldejski arcybiskup Mosulu Emil Shimoun Nona. Zauważa on, że działania islamskich dżihadystów stają się coraz bardziej bezwzględne, a Kurdystan, który gościnnie przyjął uchodźców, nie jest sam w stanie sprostać udzielaniu im pomocy.

„To jest potężna katastrofa humanitarna dotykająca chrześcijan, którzy schronili się przed przemocą w Kurdystanie. Pierwsza potrzeba to dach nad głową, czyli mieszkanie – podkreśla abp Nona. - Mamy bardzo wiele osób, które śpią w kościołach, w leżących przy nich ogrodach, aulach, salkach katechetycznych, czyli wszędzie tam, gdzie jest trochę miejsca. Sytuacja się pogorszy, kiedy zostaną otwarte szkoły. Obecnie mieszkają w nich ludzie. Nadchodzi także zima i to będzie kolejny problem, któremu trzeba stawić czoło. Myślę tu nie tylko o chrześcijanach, ale o wszystkich przedstawicielach mniejszości, którzy musieli uciekać przed prześladowaniem. Dżihadyści za wszelką cenę dążą do zaprowadzenia Państwa Islamskiego. Oznaczałoby to, że wszyscy, którzy znajdą się w jego granicach, muszą być sunnickimi muzułmanami. Co więcej, nie mogą to być zwykli sunnici, ale muszą działać według nakazów islamistów i je respektować. Ludzie boją się przyszłości. Trwamy z nimi, starając się im pomóc w tym trudnym czasie i przywrócić choćby minimum ludzkiej godności”.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

[ TEMATY ]

litania loretańska

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

KRÓLOWO ANIOŁÓW

CZYTAJ DALEJ

Obchody 63. rocznicy Wydarzeń Zielonogórskich

2023-05-30 11:39

[ TEMATY ]

wydarzenia zielonogórskie

Karolina Krasowska

W konkatedrze pw. św. Jadwigi Śląskiej w Zielonej Górze trwa Msza św. w intencji uczestników Wydarzeń Zielonogórskich 30 maja 1960 r.

Po Mszy św. zaplanowano złożenie kwiatów przy grobie i pomniku ks. Kazimierza Michalskiego oraz uroczystości przy Filharmonii Zielonogórskiej, czyli dawnym budynku Domu Katolickiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję