Reklama

Kościół

Watykan: ksiądz Zollner nie jest już członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich

Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich - organ Stolicy Apostolskiej odpowiedzialny za walkę z wykorzystywaniem dzieci w środowisku kościelnym ogłosiła rezygnację u członkostwa księdza Hansa Zollnera – stwierdził w oświadczeniu jej przewodniczący, amerykański kardynał Sean O'Malley OFM Cap.

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Rezygnacja, uzasadniona niedawną nominacją na konsultanta diecezji rzymskiej i innymi obowiązkami, została przyjęta przez Ojca Świętego „z głębokim podziękowaniem za jego wieloletnią służbę" – stwierdził kardynał O'Malley.

„Jako członek grupy założycielskiej, ks. Hans był stale obecny przez te wszystkie lata, kiedy nasza Komisja rozwijała się i znajdowała swoją drogę jako centrum ochrony w całym Kościele. Pomógł ukształtować i wdrożyć wiele projektów i programów, które wywodzą się z rozważań Komisji, zwłaszcza z Ogólnokościelnego Szczytu w lutym 2019 roku. Poprzez liczne szkolenia, które prowadził dla biskupów i przełożonych zakonnych, przez lata, podróżując po całym świecie, stał się ambasadorem troski o bezpieczeństwo i będzie nadal stale obecny w tej ważnej pracy poprzez swoje role jako dyrektor Instytutu Antropologii Uniwersytetu Gregoriańskiego i jako konsultant diecezji rzymskiej w zakresie troski o bezpieczeństwo. Cieszymy się na dalszą współpracę z księdzem Hansem w naszym wspólnym dążeniu do uczynienia Kościoła bezpiecznym domem dla wszystkich" – dodał amerykański purpurat.

Przetłumaczono z www.DeepL.com/Translator (wersja darmowa)

Reklama

Ks. Hans Zollner SJ urodził się 19 listopada 1966 w Ratyzbonie. W 1990 roku wstąpił do jezuitów. Jest uważany za jednego z czołowych ekspertów kościelnych w dziedzinie zapobiegania nadużyciom seksualnym w Kościele rzymskokatolickim i od 2014 roku był członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

Studiował filozofię i teologię w Ratyzbonie i Innsbrucku. Uzyskał doktorat z teologii na Uniwersytecie w Innsbrucku oraz licencjat kanoniczny z psychologii w Instytucie Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. Jest też licencjonowanym psychoterapeutą Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 r.

Od 2003 roku wykłada na Wydziale Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie. W latach 2010-2019 był prorektorem tej uczelni i dziekanem Instytutu Psychologii W 2012 roku ks. Zollner współtworzył, a od 2015 roku kierował Centrum Ochrony Dzieci (CCP) w Monachium, którego siedziba w 2015 roku została przeniesiona na Papieski Uniwersytet Gregoriański w Rzymie. Od 2021 roku jest dyrektorem Instytutu Antropologii - interdyscyplinarnych studiów nad godnością człowieka i opieką nad osobami wymagającymi ochrony (IADC) Jest również profesorem honoris causa na Wydziale Teologii i Religii Uniwersytetu w Durham w Anglii.

1 kwietnia 2017 roku papież Franciszek mianował go Konsultorem Kongregacji ds. Duchowieństwa.

2023-03-29 16:56

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dni, które przejdą do historii

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

27 grudnia 2020 r.

27 grudnia 2020 r.

Pandemia Covid-19 sprawiła, że opustoszały place i ulice miast na całym świecie. Również miejsca, które zazwyczaj odwiedzane są przez tłumy turystów, świecą pustkami. Widać to szczególnie we Włoszech, które znane są ze swych miast-muzeów, dziś opustoszałych. Na dodatek ciągłe, całodobowe zakazy przemieszczania się sprawiły, że na ulicach nie widać nawet Włochów.

Włodzimierz Rędzioch

CZYTAJ DALEJ

Panie Jezu, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła umacniaj nas

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Rozważania do Ewangelii J 19, 25-34.

Poniedziałek, 29 maja. Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, święto

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: rodzina rodzi dobro wspólne

2023-05-30 12:01

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Rodzina ma pozytywny wpływ na wszystkich, ponieważ jest generatorem dobra wspólnego: dobre relacje rodzinne stanowią niezbywalne bogactwo nie tylko dla małżonków i dzieci, ale dla całej wspólnoty kościelnej i obywatelskiej – wskazał papież w orędziu na rozpoczęcie Family Global Compact, wspólnego programu działań mających na celu wprowadzenie duszpasterstwa rodzin w dialog z ośrodkami studiów i badań nad rodziną, obecnymi na katolickich uniwersytetach całego świata.

Ojciec Święty zaznaczył, że celem tej inicjatywy jest zapewnienie, aby praca duszpasterska z rodzinami w Kościołach partykularnych bardziej efektywnie wykorzystywała wyniki badań oraz wysiłki dydaktyczne i formacyjne, jakie mają miejsce na uniwersytetach. Chodzi o docenienie małżeństwa, życia rodzinnego - zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję