Reklama

Kościół

Charków: dotarła pomoc z Watykanu

Dziś rano dotarła do Charkowa ciężarówka załadowana generatorami, żywnością, lekami, która wyjechała w minioną sobotę sprzed bazyliki Mądrości Bożej w Rzymie -Jest to główna świątynia Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Wiecznym Mieście.

[ TEMATY ]

Ukraina

Włodzimierz Rędzioch

Transport przygotowała na polencie Ojca Świętego Dykasteria do spraw Posługi Miłosierdzia. Jej prefekt, kardynał Konrad Krajewski wyraził podziękowanie wszystkim kierowcom, którzy odważnie, wbrew przeciwnościom, zdołali wjechać na Ukrainę i dotrzeć do celu. Dodał, że dopiero po dotarciu do celu można było tę wiadomość przekazać opinii publicznej. „Trzeba nadal pracować i modlić się za udręczoną Ukrainę” – zaapelował papieski jałmużnik.

2023-03-29 15:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alina spod Umania: W naszym wagonie było kilkaset osób, a pociągi do Kijowa mijaliśmy puste

[ TEMATY ]

Ukraina

Karol Porwich/Niedziela

W naszym wagonie było pięćset osób, a pociągi do Kijowa mijaliśmy puste- relacjonuje PAP 37-letnia Alina spod Umania, która na co dzień jest nauczycielką wychowania fizycznego. W sobotę dotarła do punktu recepcyjnego w Hrubieszowie.

Punkt recepcyjny dla uchodźców w Hrubieszowie znajduje się w ośrodku sportu i rekreacji. Dziennie przez ten punkt przewija się około tysiąca osób. W sobotę jest tu bardzo gwarno i tłoczno. W holu uchodźcy wypełniają formalności, przy których pomagają wolontariusze. Przed ośrodkiem kolejne dziesiątki osób rozmawiają przez telefon, coś uzgadniają, jedzą. Słychać tu głównie język ukraiński i angielski.

CZYTAJ DALEJ

Litania nie tylko na maj

Niedziela Ogólnopolska 19/2021, str. 14-15

[ TEMATY ]

litania

Karol Porwich/Niedziela

Jak powstały i skąd pochodzą wezwania Litanii Loretańskiej? Niektóre z nich wydają się bardzo tajemnicze: „Wieżo z kości słoniowej”, „Arko przymierza”, „Gwiazdo zaranna”…

Za nami już pierwsze dni maja – miesiąca poświęconego w szczególny sposób Dziewicy Maryi. To czas maryjnych nabożeństw, podczas których nie tylko w świątyniach, ale i przy kapliczkach lub przydrożnych figurach rozbrzmiewa Litania do Najświętszej Maryi Panny, popularnie nazywana Litanią Loretańską. Wielu z nas, także czytelników Niedzieli, pyta: jak powstały wezwania tej litanii? Jaka jest jej historia i co kryje się w niekiedy tajemniczo brzmiących określeniach, takich jak: „Domie złoty” czy „Wieżo z kości słoniowej”?

CZYTAJ DALEJ

Na dostosowanie ciepłownictwa do pakietu "Fit for 55" potrzeba ok. 400 mld zł. Kto pokryje te koszty?

2023-05-30 14:01

[ TEMATY ]

gospodarka

Adobe.Stock

Na dostosowanie sektora ciepłownictwa systemowego w Polsce do pakietu "Fit for 55" potrzeba ok. 400 mld zł - poinformował we wtorek prezes PGE i PTEZ Wojciech Dąbrowski podczas IV Kongresu Kogeneracji w Kazimierzu Dolnym (woj. lubelskie).

Prezes spółki PGE Polska Grupa Energetyczna i Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych zaprezentował we wtorek w Kazimierzu Dolnym (Lubelskie) raport PTEZ pt. "Ocena wpływu rozstrzygnięć unijnego pakietu +Fit for 55+ na transformację sektora ciepłownictwa systemowego w Polsce".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję