Reklama

Niedziela Sandomierska

Niezłomni wzorem

Ulicami Połańca przeszła Patriotyczna Droga Krzyżowa.

2023-03-05 19:08

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Wspólna modlitwa rozpoczęła się w kościele pw. św. Marcina, a następnie uczestnicy przeszli ulicami miasta na kopiec Kościuszki. Na początku nabożeństwa ks. Leszek Pituch, proboszcz parafii podkreślił, że Żołnierze Niezłomni są dla nas żyjących w obecnych czasach wzorem. – Oni nam pokazują, co znaczą słowa: Bóg, Honor i Ojczyzna. To ci, którzy na ołtarzu ojczyzny złożyli największą ofiarę – dar swojego życia, by ojczyzna była wolna. Przyszło nam sprawować Drogę Krzyżową w niezwykłym czasie. To czas Wielkiego Postu i czas, w którym dwa dni temu wspominaliśmy Żołnierzy Niezłomnych. Niech to nasze wspólne spotkanie będzie uświadomieniem sobie przez każdego z nas, jak bardzo ważna jest sprawa patriotyzmu, ojczyzny, świadomości tego, kim się jest i gdzie się mieszka – mówił proboszcz. Ks. ppor. Marcin Grzyb, kapelan 102. Batalionu WOT w Sandomierzu, rozpoczynając Drogę Krzyżową przypomniał, że podczas modlitwy rozważana będzie tajemnica śmierci Jezusa Chrystusa, a jednocześnie wspominane będą losy tych, którzy, jak pisze św. Marek, wzięli swój krzyż i poszli naśladować Chrystusa. Rozważania zostały zaczerpnięte ze wspomnień i relacji niewinnie oskarżanych żołnierzy. Odczytywali je urzędnicy miasta i gminy, księża, młodzież oraz osoby zaangażowane w życie społeczności połanieckiej. We wspólnej modlitwie uczestniczyli kapłani na czele z ks. Mariuszem Piotrowskim, dziekanem dekanatu, żołnierze 102. Batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej, burmistrz miasta Jacek Nowak, policjanci, druhowie z okolicznych ochotniczych straży pożarnych, młodzież oraz mieszkańcy miasta i regionu.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co naprawdę powiedział abp. Gądecki w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"?

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Bożena Sztajner

Należy uczyć zarówno chłopców, jak i dziewczynki sprzątania po sobie - to wyraził abp. Stanisław Gądecki w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". Inne interpretacje można odebrać jako próbę manipulacji - napisał na swoim profilu na Twitterze ks. Józef Kloch. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski skomentował w ten sposób opinie na temat przytaczanej przez media wypowiedzi przewodniczącego KEP.

Abp Gądecki w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" poruszył m.in problem groźnego wyzwania, jakim jest ideologia genderyzmu, która - jak powiedział - "lansowana jest pod płaszczykiem programu równościowego".

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Ks. Zollner: niejasne procedury Papieskiej Komisji powodem rezygnacji

2023-03-29 20:41

[ TEMATY ]

oświadczenie

en.wikipedia.org

Ks. Hans Zollner SJ ogłosił publicznie, że powodem jego rezygnacji z członkostwa w Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich są niejasne procedury jej funkcjonowania.

Oto pełny tekst deklaracji ks. Zollnera:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję