Reklama

Aspekty

Młode Homilie #129

Młode Homilie #129

Czy chcesz być szczęśliwy? Co to w ogóle znaczy? I czy każdy może osiągnąć taki stan? Posłuchajcie komentarza ks. Konrada Jasiewicza na IV niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

2023-01-29 08:31

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młode Homilie #126

Młode Homilie #126

Serdecznie dziękujemy ks. Marcinowi Krzyżanowskiemu z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Głogowie, który towarzyszył nam w grudniu. A w pierwszy dzień Nowego Roku witamy wśród nas ks. Konrada Jasiewicza z parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Małomicach. Posłuchajcie jego komentarza do dzisiejszej Ewangelii. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: gorliwość dla Ewangelii rodzi się z doświadczenia Boga i przemiany wewnętrznej

2023-03-29 10:15

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Gorliwość dla sprawy Ewangelii Chrystusa rodzi się z osobistego spotkania z Jezusem, przemieniającego nas wewnętrznie – powiedział dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Kontynuując cykl poświęcony gorliwości apostolskiej papież wskazał na świadectwo św. Pawła.

Franciszek przypomniał na wstępie, że Szaweł był pierwotnie człowiekiem gorliwym wobec Prawa mojżeszowego, ale Chrystus ukazując się jemu pod Damaszkiem sprawił, iż stał się gorliwym dla Ewangelii. Zaznaczył, że właśnie spotkanie ze zmartwychwstałym Panem sprawiło, iż jego osobowość i umiłowanie Boga uległo przekształceniu, zostały „nawrócone przez Ducha Świętego. „Gorliwość Pawła pozostaje, ale staje się gorliwością o Chrystusa. Pan posługuje się naszym człowieczeństwem, naszymi przymiotami i cechami, ale tym, co zmienia wszystko, nie jest idea, lecz samo życie” – podkreślił Ojciec Święty. Dodał, że namiętne umiłowanie Ewangelii oznacza przejście przez to samo doświadczenie „upadku i zmartwychwstania”, które przeżył Szaweł/Paweł i które leży u źródeł przemiany jego entuzjazmu apostolskiego. Zatem rdzeniem entuzjazmu ewangelicznego jest miłość Boga, a nie indywidualne zaangażowanie czy osobista cecha,

CZYTAJ DALEJ

Charków: dotarła pomoc z Watykanu

2023-03-29 15:37

[ TEMATY ]

Ukraina

Włodzimierz Rędzioch

Dziś rano dotarła do Charkowa ciężarówka załadowana generatorami, żywnością, lekami, która wyjechała w minioną sobotę sprzed bazyliki Mądrości Bożej w Rzymie -Jest to główna świątynia Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Wiecznym Mieście.

Transport przygotowała na polencie Ojca Świętego Dykasteria do spraw Posługi Miłosierdzia. Jej prefekt, kardynał Konrad Krajewski wyraził podziękowanie wszystkim kierowcom, którzy odważnie, wbrew przeciwnościom, zdołali wjechać na Ukrainę i dotrzeć do celu. Dodał, że dopiero po dotarciu do celu można było tę wiadomość przekazać opinii publicznej. „Trzeba nadal pracować i modlić się za udręczoną Ukrainę” – zaapelował papieski jałmużnik.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję