Reklama

Niedziela Sandomierska

Wpatrzeni w Świętą Rodzinę

W Niedzielę Chrztu Pańskiego w Stalowej Woli odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe Rodzin.

2023-01-09 08:49

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Uroczystej Eucharystii w parafii pw. Opatrzności Bożej przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali: ks. Konrad Fedorowski, dyrektor wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin, ks. Krzysztof Kida, proboszcz parafii oraz przybyli kapłani. We wspólnej modlitwie uczestniczyły: Rodziny Domowego Kościoła, Rycerze Kolumba, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, wolontariusze Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie, Doradcy Życia Rodzinnego oraz Studenci Diecezjalnego Studium Życia i Rodziny. Bp Nitkiewicz mówił w homilii o sakramentach Kościoła oraz o ich roli w życiu chrześcijańskim. Po zakończonej Eucharystii, dalsza część spotkania odbyła się w Szkole Podstawowej nr 12. Życzenia noworoczne przybyłym złożył bp Krzysztof Nitkiewicz, Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli oraz ks. Krzysztof Kida. Następnie Biskup Ordynariusz pobłogosławił opłatki, którymi podzielili się zebrani. Spotkanie zakończył występ artystyczny uczniów szkoły. Jak powiedział ks. Konrad Fedorowski, w dzisiejszych czasach potrzeba jeszcze bardziej ukazywać fundamentalne prawdy dotyczące rodziny. - Jednocząc się wraz z pasterzem diecezji na modlitwie, wpatrując się w Świętą Rodzinę, pragniemy przypominać sobie tę istotną prawdę, że rodzina jest z ustanowienia Boga i według Jego zamysłu należy kształtować te wspólnoty. Dziś jest to niezwykle ważne, aby ukazywać te fundamentalne prawdy o rodzinie. Spotykając się na modlitwie przy ołtarzu Chrystusa, dzieląc radość okresu Bożego Narodzenia pragniemy także wzajemnie się wspierać na trud służby małżeństwu i rodzinie – mówił ks. Fedorowski.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Andrzej Jeż do osób konsekrowanych: czym możemy zaskoczyć świat?

2023-02-02 18:03

[ TEMATY ]

osoby konsekrowane

bp Jeż

flickr.com

bp Jeż

bp Jeż

- Możemy zaskoczyć i zachwycić świat obecnością Chrystusa, którego nosimy w sobie - mówił biskup tarnowski Andrzej Jeż w Dzień Życia Konsekrowanego. Na Mszy św. w bazylice katedralnej w Tarnowie modliły się osoby konsekrowane z całej diecezji tarnowskiej. Wierni świeccy także licznie przyszli na liturgię przynosząc gromnice.

Biskup tarnowski w homilii podkreślił, że to właśnie wiara stanowi podstawę powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

CZYTAJ DALEJ

Kuria koszalińsko-kołobrzeska wydała komunikat o objęciu diecezji przez bp. Zielińskiego

2023-02-02 14:04

[ TEMATY ]

Koszalin

Adam Szewczyk

Bp Zbigniew Zieliński

Bp Zbigniew Zieliński

Komunikat o objęciu diecezji przez bp. Zbigniewa Zielińskiego wydała kuria koszalińsko - kołobrzeska. Komunikat podpisany został przez wikariusza generalnego bp. Krzysztofa Zadarkę oraz kanclerza ks. Wacława Łukasza.

Podajemy treść komunikatu:

CZYTAJ DALEJ

Osoby konsekrowane znakiem nadziei

2023-02-03 02:38

Marian Florek

Arcybiskup Wacław Depo: – Jesteśmy, aby potwierdzić prymat wiary w Boga, który jest zawsze pierwszy w porządku miłości i potwierdzić, że Bóg nie jest nigdy konkurentem dla naszej wolności

Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego w polskiej tradycji również świętem Matki Bożej Gromnicznej przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej i ks. Ryszard Selejdak, rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję