Reklama

Niedziela Łódzka

Abp Ryś: Twarz Jezusa rozpoznaje się na twarzy Kościoła, a nie biskupa

- Twarz Jezusa rozpoznaje się na twarzy Kościoła, a nie biskupa - nawet takiego, jakim był Karol Boromeusz – który był wielkim świętym Kościoła. – mówił abp Ryś. Z okazji 5. rocznicy ingresu arcybiskupa Grzegorza Rysia do katedry łódzkiej w budynku kurii - w samo południe - odbyło się spotkanie metropolity łódzkiego z księżmi biskupami i przedstawicielami kurii. Uczestnicy spotkania odmówili wspólnie modlitwę Anioł Pański oraz złożyli życzenia metropolicie łódzkiemu.

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Ks. Paweł Kłys

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś

W imieniu zebranych głos zabrał biskup Ireneusz Pękalski, który – jak sam stwierdził -całość życzeń postanowił zawrzeć w dwu słowach „dziękujemy” i „życzymy”. Dziękując za liczne inicjatywy, które w ciągu tych pięciu lat miały miejsce w Archidiecezji Łódzkiej, a których inicjatorem był abp Grzegorz życzył - by pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Kościół Łódzki ciągle się odradzał. Ażeby coraz dokładniej na Jego obliczu rysowało się oblicze Chrystusa, i aby w ten sposób Kościół Łódzki w świecie, w którym żyje pokazywał prawdziwe oblicze Jezusa. A parafrazując fragment listu św. Pawła do Rzymian przypisany na dzień wspomnienia św. Karola Boromeusza życzę, żeby ksiądz arcybiskup był ciągle płomiennego ducha, a w utrapieniu był cierpliwy. – życzył biskup Ireneusz.

- Twarz Jezusa rozpoznaje się na twarzy Kościoła, a nie biskupa - nawet takiego, jakim był Karol Boromeusz – który był wielkim świętym Kościoła. – mówił abp Ryś.

Podziel się cytatem

Reklama

Dziękując za życzenia ksiądz arcybiskup Grzegorz zauważył, że obchodząc swoje 5-lecie biskupstwa w Łodzi nie jest już najkrócej posługującym tu biskupem, ale wkracza teraz w kolejne lata posługi w Łodzi, kieruje się w stronę 13 lat biskupstwa, gdyż kolejnych dwu ordynariuszy kierowało diecezją właśnie ten okres. – Tak więc jakiś cel przed oczami mam. Ale przy tych wszystkich osobistych celach jest… biskupi przychodzą i odchodzą, a Kościół trwa i Jezus jest widziany na twarzy Kościoła. Za to, że razem nam jest dane tę twarz pokazywać, bardzo wam dziękuję. – mówił abp Ryś.

Arcybiskup Grzegorz Ryś został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka arcybiskupem łódzkim w święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września 2017 roku, a ingres do katedry łódzkiej odbył się 4 listopada 2017 rok. Abp Grzegorz jest siódmym biskupem Diecezji Łódzkiej i drugim pochodzącym z Krakowa.

2022-11-04 15:27

Ocena: +4 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół młodych

Niedziela Ogólnopolska 8/2020, str. 24-25

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

abp Grzegorz Ryś

Arena Młodych 2020

Piotr Drzewiecki

O przygotowaniach, idei i trudnościach, które trzeba pokonać, z Izabelą Woropaj, odpowiedzialną za koordynowanie części artystycznej Areny Młodych, rozmawia Justyna Kulikowska.

Justyna Kulikowska: Kiedy pojawił się pomysł na Arenę Młodych?

CZYTAJ DALEJ

Sednem życia religijnego ma być słuchanie serca

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 14-23.

Środa, 8 lutego 2023. Św. Hieronima Emilianiego; św. Józefiny Bakhity, dziewicy, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Medytacja chrześcijańska jako forma modlitwy [zaproszenie]

2023-02-08 12:24

Archiwum organizatorów

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym jest medytacja chrześcijańska, albo znasz tę formę modlitwy, ale chcesz ją pogłębić, to spotkanie jest dla Ciebie, gdyż dotyczy szeroko rozumianej medytacji chrześcijańskiej.

Spotkanie zorganizowała wspólnota Pogłębiarka w Stacji Dialog – kawiarni prowadzonej przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie na Dworcu Głównym PKP we Wrocławiu. Będzie o medytacji, o rozproszeniach, czyli cała Pełnia. Po konferencji, którą wygłosi o. Grzegorz Kramer, jezuita, będzie też okazja na chwilę praktyki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję