Reklama

Niedziela w Warszawie

Franciszkańskie misje na Wierzbnie

„Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się” (Mk 6,50) – to hasło misji, które od najbliższego piątku rozpoczną się w parafii Matki Bożej Anielskiej.

Ojcowie Franciszkanie zapraszają swoich parafian oraz wszystkich zainteresowanych na Misje Święte. Prowadzący misje oraz ich uczestnicy, będą szukać odpowiedzi na wiele istotnych pytań. Np.: jak żyć żeby być szczęśliwym, jaka jest nasza wiara, czy wiara jest w naszych rodzinach i w naszej parafii, także w naszej Ojczyźnie?

Misje Święte prowadzić będą oo. franciszkanie z diecezji wrocławskiej. Poza Mszami św. z nauką misyjną będą m. in. sprawiane nabożeństwa: różańcowe, dla matek w stanie błogosławionym i rodziców z małymi dziećmi. Zakonnicy będą też głosić oddzielne nauki stanowe dla: młodzieży, kobiet i mężczyzn.

- Misje będą okazją do przyjrzenia się naszym indywidualnym relacjom z Bogiem. Spróbujmy odpowiedzieć sobie na wszystkie pytania, które nas nurtują w tym wyjątkowym czasie Misji Świętych wypełnionych modlitwą, naukami, rozmowami z każdym, kto potrzebuje wsparcia, pomocy i chce rozmawiać. Będziemy prosić Ducha Świętego, by napełnił wszystkich uczestników swoją mocą oraz żeby przemienił nasze serca i oblicze naszej ziemi – mówią franciszkanie.

Reklama

Misje Święte odbędą się w dniach od 21 do 27 października w kościele Matki Bożej Anielskiej, przy ulicy Zygmunta Modzelewskiego 98 a. Pierwszego dnia, czyli już w najbliższy piątek, o godz. 18.00 odbędzie się wprowadzenie i powitanie misjonarzy, wręczenie krzyża, stuły i kluczy oraz Msza św. i Droga Krzyżowa. W kolejnych dniach pierwsza Msza św. z nauką misyjną będzie odprawiana już o godz. 7.00

W parafii na Wierzbnie poprzednie Misje Święte obyły się 12 lat temu. Tegoroczne mają przygotować jej uczestników także do obchodów 400 -lecia krakowskiej Prowincji Matki Bożej Anielskiej OFM oraz 40-lecia Parafii Matki Bożej Anielskiej w Warszawie.

Szczegółowy plan Misji Świętych można pobrać ze strony parafii: http://www.franciszkanie-mokotow.pl

2022-10-19 12:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Rekolekcje na dobre rozeznanie powołania

2023-02-01 12:37

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje powołaniowe

ks. Mirosław Benedyk

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

Duszpasterstwo Powołań jeszcze przed feriami zimowymi zaprasza na rekolekcje do świdnickiego seminarium. Udział w wydarzeniu mogą wziąć nawet uczniowie szkół podstawowych.

- Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla młodzieży męskiej. Tytuł rekolekcji - „Na Twoje słowo” (Łk 5,5) to jednocześnie ich program. W tym roku chcemy przeżyć je w atmosferze skupienia, ucząc się tego, w jaki sposób czytać Pismo Święte, żeby usłyszeć to, co Bóg do nas mówi. Przez trzy dni będziemy się wspólnie modlić i rozważać słowo Boże. Każdy będzie miał możliwość indywidualnego spotkania i rozmowy z kapłanem oraz spowiedzi świętej – zachęca ks. Piotr Gołuch - Diecezjalny Duszpasterz Powołań.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł Leonard Pietraszak

2023-02-01 10:19

PAP/Tytus Żmijewski

Leonard Pietraszak

Leonard Pietraszak

Nie żyje Leonard Pietraszak. Informację - potwierdził w rozmowie z PAP prezes ZASP, Krzysztof Szuster.

Leonard Pietraszak nie żyje - powiedział PAP prezes ZASP Krzysztof Szuster.

CZYTAJ DALEJ

Gromnice święcone w Matki Bożej Gromnicznej miały chronić pola, zagrody i domy

2023-02-02 07:16

[ TEMATY ]

gromnica

Karol Porwich/Niedziela

Gromnice święcone w Święto Matki Bożej Gromnicznej miały chronić mieszkańców wsi - przypomina Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu (Podlaskie). Wierzono, że obejście pól i zagród z zapalonymi gromnicami, a także zrobienie znaku krzyża na futrynie drzwi, będzie chronić te miejsca.

2 lutego w kościele katolickim obchodzone jest święto Ofiarowania Pańskiego zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję