Reklama

Wiadomości

Rozwijaj pasje od dzieciństwa. Prezenty dla dziecka na rozpoczęcie roku szkolnego

Wrzesień już tuż-tuż. Zdaniem psychologów czas spędzany razem i miły upominek to przepis na motywację ucznia i zminimalizowania stresu dla całej rodziny. Wśród pomysłów na prezent znajdą się propozycje i z zerowym budżetem, i z inwestycją w rozwój dziecka. Oto kilka inspiracji.

Czy Twoja pociecha czeka na rok szkolny z niecierpliwością, czy wpada w histerię na wzmiankę o szkole? Niezależnie od tego jest to stresujący moment. Zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Ulżyć i upiększyć moment „back-to-school” może wspólna celebracja - podpowiadają psychologowie. Wspólne wyjście, smakołyki, atmosfera święta potrafią wywołać endorfiny, które rozluźniają napięcie i niwelują zmartwienia opiekunów, a także zmotywują dziecko do nauki.

Dodatkową motywacją dla ucznia czy uczennicy może stać się prezent, wręczony na rozpoczęcie roku szkolnego. „Warto postawić na rozwojowe kursy, warsztaty lub wypróbować wspólnie jakąś ciekawą atrakcję - będzie to nie tylko miłą niespodzianką dla dziecka, ale także zostawi wartościowe wspomnienia, wzmocni więź z rodzicami, a ponadto nie będzie kolejną rzeczą, która wyląduje na dnie szafy. To nie musi być coś wielkiego - intrygujące zwiedzanie, popołudniowe kajaki czy wspólne warsztaty, rozwijające kreatywność, z pewnością okażą się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę” - radzi Aneta Golon, koordynatorka ds. zarządzania treścią w firmie Wyjątkowy Prezent.

Rodzinny czas

Wspólny piknik w parku jest dobrą okazją, aby odpocząć od codzienności. Ekranów urządzeń elektronicznych, obowiązków i zadań. Tylko piękno okolicznej przyrody i rodzina, rozkoszująca się przeróżnymi smakołykami. Największą zaletą pikniku jest fakt, że na kocu, w formie przekąsek i napojów, mogą pojawić się dowolnie wybrane rzeczy, a zatem – każdy może przygotować piknik wedle własnego uznania. Do tego wystarczy zabrać kartki papieru i długopisy, dzięki którym piknik może zostać urozmaicony o różne gry, takie jak „Państwa, miasta” czy „Kalambury”.

Prosto i niezwykle przyjemnie.

Podobnie w przypadku wieczoru z planszówkami - nie trzeba wielu gier, aby przygotować wspaniały wieczór, podczas którego cała rodzina mocno zaangażuje się w rozgrywkę. Dwie, trzy gry w zupełności wystarczą, a w przypadku nie posiadania takowych w kolekcji, wieczór z planszówkami, płynnie może przejść w wieczór gier i wykorzystać wspomniane wcześniej zabawy, wymagające wyłącznie kartki i długopisu. Liczy się kreatywność. Warto również do gier „dorzucić” nagrody dla zwycięzców lub „kary” dla przegranych. Podobno nic tak nie motywuje do rywalizacji, jak świadomość, że przegrany będzie musiał wynieść śmieci. Zwiedzanie i przygody Intrygujące muzeum zawsze jest dobrym pomysłem na rodzinne spędzanie czasu. Łączy w sobie zdobywanie wiedzy i emocje, towarzyszące poznawaniu niezwykłych rzeczy.

Reklama

Jednym z takich przygód, dość nietypowych, jest Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa i Piwnic Przedprożnych w Rzeszowie, które potrafi zainteresować zarówno dzieci, jak i osoby starsze. To miejsce, w którym zwiedzający poznają proces wyrabiania i zdobienia szkła oraz sami próbują swoich sił w tej trudnej sztuce. Specjalna sala fizyki umożliwia sprawdzanie właściwości tworzonego szkła, a najmłodsi mają okazję na wybicie szklanego medalu w hucie. Z kolei miłośnicy aktywnego spędzania czasu, chętnie wykorzystują ostatnie dni lata, korzystając z „typowo letnich” aktywności. Jedną z nich jest Rodzinny Spływ Pontonowy, odbywający się Przełomem Bardzkim - w okolicach Wrocławia. Pontonowy rejs to świetna rodzinna zabawa, która przy tym jest całkowicie bezpieczna i zapewnia ogromne emocje, zarówno dzieciom, jak i opiekunom.

Nowe umiejętności = nowe pasje

Kursy dla młodych modelek, modelarskie kółka, zajęcia językowe, programowanie i sesje sportowe - zajęcia dla dzieci można wyliczać w nieskończoność. Jak wybrać najlepsze i najbardziej atrakcyjne? Dwie złote zasady, którymi powinni kierować się rodzice to: nie przesadzaj z liczbą zajęć i pozwól swoim pociechom wybierać je samodzielnie (a przynajmniej konsultuj pomysły i rozmawiaj o nich z dzieckiem). Po wakacjach również można zaproponować swoim pociechom coś zupełnie nowego, co nie tylko je zachwyci, ale także zainteresuje.

Reklama

Jeśli Twoje dziecko uwielbia śpiewać i chłonie programy muzyczne, z pewnością dobrym wyborem na taki prezent okaże się Nauka Śpiewu. Blisko godzinna lekcja z doświadczonym nauczycielem jest sposobem, aby zacząć rozwijać dziecko w kierunku muzycznym. Ćwiczenia i uwagi, które zaproponuje nauczyciel, mogą być dobrymi drogowskazami na przyszłość.

Innym pomysłem na umilenie najtrudniejszego miesiąca wszystkich uczniów - września - to wspólna zabawa w ciekawym miejscu, które zazwyczaj podoba się wszystkim dzieciom (i dorosłym też). Warsztaty w Manufakturze Słodyczy to zajęcia, dzięki którym poznaje się proces tworzenia słodkości, a także można samemu spróbować stworzyć coś pysznego. Możliwość własnoręcznego zrobienia lizaka to zawsze ciekawa i wyjątkowo słodka przygoda. Popularna gra Minecraft to zdecydowanie znak naszych czasów. Jeśli dziecko uwielbia tę grę, to… można to wykorzystać, wybierając dla niego Naukę Angielskiego w Świecie Minecraft.

Połączenie zabawy i nauki jest zawsze ciekawym wyborem, zwłaszcza w sytuacji, w której znajomość języka angielskiego jest niezwykle ważna. Zajęcia w Minecrafcie pozwalają oswajać się z językiem i uczyć go w nowoczesny, a także bardzo przyjemny dla dzieci sposób.

Adrenalina i zabawa dla małych wiercipięt

Mówi się, że dzieci to żywe srebro i zawsze wszędzie ich pełno. Energię zawsze można skierować na konkretne aktywności, pozwalające najmłodszym się „wyszaleć”. Nauka Tańca dla Rodziny jest przeżyciem, pozwalającym poznać taneczne kroki i dobrze się bawić. Różne style i miesiąc dobrej zabawy pozwala opanować wybrane techniki i poprzez taniec wyrobić sobie dobrą kondycję i wzmocnić mięśnie. Ponadto to świetna zabawa, gwarantująca mnóstwo śmiechu. Mali miłośnicy motoryzacji, którzy zachwycają się wielkimi pojazdami, będą świetnie się czuli, siadając za kierownicą Mini Monster Trucka. Jazda tak niesamowitym pojazdem pozwala połączyć zabawę i emocje, gwarantując niezapomniane wspomnienia. Rodzic siada wtedy na fotelu pasażera i podziwia, jak bawi się jego dziecko, prowadząc tę maszynę. Kończące się lato jest także okazją, aby korzystać z atrakcji, które wymagają dobrej pogody. Jedną z nich jest Indywidualna Nauka Jazdy na Wrotkach, dzięki której dziecko poznaje ten fascynujący sport.

Reklama

Przeżycie polega na 60-minutowej jeździe z instruktorem, a następnie 60-minutowej jeździe samodzielnej. Pozwala to opanować podstawy wrotek i zyskać ogromny „fun” z takiej atrakcji. Dobrym wyborem na początek szkoły mogą okazać się zajęcia, dzięki którym najmłodsi zyskają praktyczną umiejętności. Lekcja Pływania to zdecydowanie rzecz warta rozważenia. Zajęcia z doświadczonym instruktorem pozwolą dziecku opanować różne style pływackie i przemóc ewentualny lęk do wody. Lekcja odbywa się indywidualnie, co zapewnia 100% poświęcenia uwagi uczestnikowi zajęć.

Wirtualna rzeczywistość dla nowego pokolenia

Wrzesień to także czas pożegnania z wakacjami, a więc - z nielimitowanym czasem wolnym wśród uczniów. Czy to także moment na pożegnanie się z pasjami? Nic bardziej mylnego. Początek szkoły to moment, w którym uczniowie spotykają swoich szkolnych przyjaciół i wspólnie mogą oddawać się przeróżnym rozrywkom. Jedną z nich może być Przygoda w Laserowym Labiryncie, w ramach której uczestnicy mierzą się z „laserowymi pułapkami” i próbują pokonać ciekawy labirynt, tworzony z wiązek laserowych. To trudne zadanie, które wywołuje spore salwy śmiechu. Podobne emocje budzi wejście do świata VR. Zabawa w Wirtualnej Rzeczywistości to okazja, aby oddać się rozrywce przyszłości i spróbować swoich sił w przeróżnych grach. Walka z zombie, wyścigi, strzelanie do kosmitów… wszystko nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy odbywa się w wirtualnej rzeczywistości.

Wyjątkowy Prezent już od 15 lat udowadnia na polskim rynku, że spełnienie marzeń jest proste. To pierwsza firma, która wprowadziła prezenty w postaci przeżyć w Polsce. Prawie 8000 ofert przełożyło się na blisko 1250000 spełnionych marzeń. Wśród topowych ofert Wyjątkowego Prezentu znajdują się - Kolacja w Ciemności, Podwodna Kolacja, Walk in the Sky, Flyboard, Przejazdy luksusowymi autami, Widokowy Lot Balonem i wiele ofert spa. Osoby obdarowane otrzymują aż 3 lata na realizację swojego prezentu. Spełnianie marzeń jest proste.

2022-08-30 07:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzieci z przedmieść Rzymu z okazji urodzin Papieża

[ TEMATY ]

dzieci

Rzym

papież Franciszek

Również dzieci z przedmieść Rzymu zwracają się bezpośrednio do Franciszka w dniu jego 85. urodzin, wyrażając pragnienie, by móc się z nim bawić, widzieć go, przytulać, odrabiać lekcje i dawać mu prezenty. Są to dzieci, które wspiera Stowarzyszenie Źródło Izmaela, we współpracy z Instytutem Medycznym Solidale Onlus i Urzędem Dobroczynności Apostolskiej.

W krótkich życzeniach, które dzieci z peryferii Rzymu wysłały do Papieża z okazji jego urodzin znajduje się cała niewinność, radość i spontaniczność dzieciństwa. Zwracają się bezpośrednio do Papieża, mówią do niego poprzez „ty” i proponują spotkanie, omijając całkowicie dyplomację dorosłych. Niektórey pytają: „Kiedy przyjedziesz nas odwiedzić?”. Inni mówią wprost: „Czekamy tu na ciebie”. Ale z jakiego powodu? Jest wiele odpowiedzi: „chcę cię przytulić”, „odrobić pracę domową” „pobawić się wspólnie”. „Dziękuję, że nas bronisz” - mówi inne dziecko, potwierdzając, że dzieci w pełni dostrzegają bliskość Papieża i jego zaangażowanie w ich sprawy. Nic dziwnego, że istnieją pewne poufne pozdrowienia, takie jak: „Bye bye Pope Francis”. Jest też klasyczne „Happy Birthday” śpiewane po angielsku, poprzedzone kilkoma pozdrowieniami po hiszpańsku, co świadczy o mieszance etnicznej typowej dla tkanki społecznej rzymskich przedmieść.

CZYTAJ DALEJ

Sługa Boża Wanda Malczewska, Maryja i Cud nad Wisłą

2023-01-29 18:30

[ TEMATY ]

Wanda Malczewska

Ks. Józef Janiec

Wanda Malczewska

Wanda Malczewska

Wanda Malczewska to urodzona w 1822 roku świecka mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka. Pochodziła z rodu Malczewskich herbu Tarnawa i była ciotką słynnego malarza symbolisty Jacka Malczewskiego oraz poety Antoniego Malczewskiego – prekursora polskiego romantyzmu.

Już jako dziecko była bardzo religijna i miała pierwsze mistyczne spotkania z Chrystusem (do pierwszej komunii świętej przystąpiła jako ośmiolatka). Będąc jeszcze nastolatką, przeżyła śmierć matki i ponowne małżeństwo ojca. Niedługo później zamieszkała u zamożnej ciotki (siostry ojca), Konstancji Siemieńskiej. To właśnie przy jej rodzinie Wanda spędziła większą część życia, zajmując się szeroko pojętym wolontariatem. Mieszkańców wsi zaopatrywała w książki, uczyła dzieci czytać i pisać, katechizowała37. Niejednokrotnie służyła radą i pomocą. Zrobiła nawet kurs felczerski, by zajmować się chorymi, zaś w czasie powstania styczniowego zorganizowała szpital dla rannych powstańców. Warto zaznaczyć, że leczyła nie tylko Polaków, lecz także Rosjan. Po śmierci ciotki Wanda Malczewska przez pewien czas zamieszkała gościnnie w klasztorze sióstr dominikanek pod Przyrowem. Nadal leczyła i odwiedzała chorych, zajmowała się szyciem parametrów liturgicznych, oddawała się modlitwie. Trzy ostatnie lata życia spędziła na plebanii w Parznie, oddając się pracy społecznej i charytatywnej. Z powodu braku sił nie mogła osobiście odwiedzać chorych, więc przyjmowała ich u siebie. Jeszcze za życia uznawano Malczewską za osobę uduchowioną i głęboko wierzącą. Zresztą nie bezpodstawnie. Obdarzona była bowiem charyzmatem proroctwa i miewała religijne wizje.

CZYTAJ DALEJ

Rodzice mogą składać wnioski o 500+ na kolejny okres świadczeniowy

2023-01-31 09:57

[ TEMATY ]

500 plus

Adobe Stock

Od 1 lutego rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500+ na kolejny okres świadczeniowy. Złożenie wniosku do końca kwietnia gwarantuje ciągłość wypłaty świadczeń. Wsparcie w wysokości 500 zł przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód rodziny.

„Zachęcam wszystkich rodziców, aby nie zwlekali ze złożeniem wniosku. Sama procedura odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki dostępnym platformom internetowym. Złożenie wniosku do 30 kwietnia to gwarancja ciągłości wypłaty świadczenia. My ze swojej strony zapewniamy, że środki trafią do rodzin zgodnie z terminami. Program Rodzina 500+ będzie realizowany, a środki na ten cel zostały zabezpieczone” – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję