Reklama

Niedziela Częstochowska

Broń Królowej

Środowiska związane z Akcją Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej oraz inicjatywą „Broń Królowej” zapraszają na spotkanie modlitewne.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Broń Królowej

Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej

Magda Nowak/Niedziela

Inicjatywa Broń Królowej, czerwiec 2019 r.

Inicjatywa Broń Królowej, czerwiec 2019 r.

W sobotę 16 lipca, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, które na Jasnej Górze jest obchodzone jako uroczystość, środowiska LGBTQ organizują w Częstochowie po raz czwarty tzw. marsz równości. Pochód rozpocznie się ponownie w al. Sienkiewicza, w pobliżu sanktuarium.

W odpowiedzi na to wydarzenie organizatorzy spotkania modlitewnego zachęcają wiernych z Częstochowy i okolic, ale nie tylko, do dania odważnego świadectwa wiary i obrony wizerunku Czarnej Madonny. Spotkanie rozpocznie się na placu przed szczytem o godz. 12.30 Różańcem, który poprowadzi ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej. O godz. 13.15 dr Artur Dąbrowski, rzecznik Akcji Katolickiej w Polsce, wygłosi konferencję na temat wpływu neomarksizmu na Kościół katolicki w Polsce i na świecie. Następnie uczestnicy spotkania będą się modlić pieśniami uwielbienia, a o godz. 15 odmówią Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.30 Mszy św. będzie przewodniczył o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Po Eucharystii zabrzmią ponownie pieśni uwielbienia, a o godz. 17 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Tegorocznej inicjatywie modlitewnej będą towarzyszyć słowa papieża Leona XIII zaczerpnięte z jego encykliki „Dall’ alto”: „Nie możemy reagować milczeniem”.

2022-07-12 13:35

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z pielgrzymami śpiewaliśmy dla Jana Pawła II

Za nami historyczne wydarzenie – I Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy”.

W dniach 13-14 sierpnia na błoniach jasnogórskich wystąpiły gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. Wszystko po to, aby upamiętnić VI Światowe Dni Młodzieży sprzed 30 lat, podczas których Jan Paweł II spotkał się z ponad 1,5-milionową rzeszą młodych właśnie w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

Wędrówka z Małym Księciem. Jasełka w szkole sióstr zmartwychwstanek

2023-02-01 13:09

[ TEMATY ]

Częstochowa

szkoła

jasełka

siostry zmartwychwstanki

Maciej Orman/Niedziela

Publiczną Szkołę Podstawową im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie 1 lutego odwiedził Mały Książę, aby podczas jasełek wraz z uczniami klas drugich wędrować w poszukiwaniu Miłości.

Jak zaznaczyła dyrektor s. Agata Sidoruk, celem przedstawienia była refleksja nad tym, co w życiu jest najważniejsze. Małgorzata Łapeta, wychowawczyni kl. II a, która przygotowała jasełka m.in. we współpracy z Anną Urbaniak, wychowawczynią kl. II b, zwróciła uwagę, że łączą one w sobie tradycję i współczesność.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: ubóstwo i odrzucenie obrazą człowieka

2023-02-02 10:04

[ TEMATY ]

Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Ubóstwo i odrzucenie są obrazą człowieka – powiedział papież Franciszek spotykając się w nuncjaturze apostolskiej w Kinszasie z przedstawicielami niektórych dzieł charytatywnych działających w Demokratycznej Republice Konga.

Drodzy bracia i siostry,

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję