Reklama

Kościół

Lipcowy weekend w Licheniu

Sobota, 9 lipca, w licheńskim sanktuarium obchodzona będzie jako Dzień modlitw w intencji rodziców dzieci utraconych. Według statystyk, w Polsce, co roku dochodzi do nawet 40 000 poronień. Pamiętając o przedwcześnie zmarłych dzieciach księża marianie zapraszają wiernych do wspólnej modlitwy w intencji ich oraz ich rodziców. Główna Msza św. przed obrazem NMP Licheńskiej odprawiona zostanie o godz. 12.00. Po liturgii będzie możliwość zapalenia świecy przy stopniach ołtarza, co jest wyrazem modlitwy w intencji utraconych dzieci i ich rodziców. Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. Również wtedy w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pamięta się o utraconych dzieciach i ich rodzicach.

[ TEMATY ]

Licheń

dzieci utracone

Biuro Prasowe Matki Bożej Licheńskiej

W sobotni wieczór, 9 lipca o godz. 19.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, podczas której małżonkowie odnowią przyrzeczenia małżeńskie.

Dzień z bł. Marianną Biernacką czyli Dzień modlitw teściowych i synowych obchodzony będzie w nadchodzącą niedzielę, 10 lipca. Bł. Marianna była jedną ze 108 męczenników II wojny światowej, która oddała swoje życie w zamian za swoją synową i jej jeszcze nienarodzone dziecko podczas pacyfikacji wsi przez Niemców. Główna msza św. o godz. 12.00.

10 lipca przypada także Święto NMP Dziesięciu Cnót Ewangelicznych – uroczystość patronalna świątyni przy klasztorze sióstr anuncjatek w Lesie Grąblińskim. Uroczysta Msza święta odpustowa zostanie odprawiona w kościele w Grąblinie o godz. 11.00.

Reklama

O godz. 14.30 zapraszamy na kolejny koncert IV Międzynarodowego Licheńskiego Festiwalu Organowego „Basilica sonans” w wykonaniu p. Bernharda Gfrerera z Salzburga. Festiwalowe koncerty odbywać się będą do końca wakacji w każdą niedzielę o godz. 14.30. Szczegółowe informacje i program w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

W wakacyjne soboty i niedziele do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu kursują autobusy MZK Konin. Godziny odjazdu z przystanku Konin Dworzec PKP kierunek Licheń: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00. Godziny odjazdu z przystanku Licheń Dom Pielgrzyma Betlejem kierunek Konin: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00.

Zapraszamy!

2022-07-08 12:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: Poświęcenie kopii obrazu Matki Bożej Licheńskiej do kościoła w Kryszkowicach

[ TEMATY ]

Licheń

Biuro Prasowe Sanktuarium

W obrzędzie poświęcenia kopii obrazu Matki Bożej Licheńskiej wzięli udział dziś pielgrzymi, którzy modlili się podczas Mszy św. południowej celebrowanej w bazylice pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Kopia wizerunku Licheńskiej Pani trafi do kościoła pw. Matki Bożej Licheńskiej w miejscowości Kryszkowice w diecezji włocławskiej (07.08).

Uroczystego poświęcenia obrazu przedstawiającego Matkę Bożą Licheńską dokonał ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz licheńskiego sanktuarium podczas południowej Mszy św. Eucharystię koncelebrował ks. Krzysztof Antczak, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Sadlnie.

CZYTAJ DALEJ

Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej

Niedziela legnicka 5/2004

[ TEMATY ]

Ofiarowanie Pańskie

www.parafiastarybialcz.pl

Czterdziestego dnia po Bożym Narodzeniu Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego, zwane dawniej świętem Oczyszczenia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji - świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej było ważnym wydarzeniem w życiu Świętej Rodziny. Św. Łukasz Ewangelista tak je opisuje: „Gdy zaś nadszedł dzień poddania ich, zgodnie z Prawem Mojżeszowym, oczyszczeniu, zanieśli Go do Jerozolimy, aby był ofiarowany Panu, według tego, co jest napisane w Prawie Pańskim: Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu. Mieli również złożyć ofiarę zgodnie z tym, co jest powiedziane w Prawie Pańskim: parę synogarlic lub dwa gołąbki” (Łk 2, 22-24).

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

2023-02-01 21:41

Biuro Prasowe AK

    Spotkanie opłatkowe pszczelarzy, sadowników i leśników w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich

    - Chcę podkreślić odpowiedzialność, która spoczywa na człowieku za to wielkie dobro, jakim jest świat. Pan Bóg stawiając człowieka na szczycie stworzeń, nie upoważnił go do tego, by świat niszczył i rujnował, ale powołał go, by w Jego imię opiekował się światem i o niego się troszczył – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego pszczelarzy, sadowników i leśników.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję