Reklama

Kościół

Startuje Strefa Chwały Festiwal

7 lipca w Starym Sączu rozpoczyna się Strefa Chwały Festiwal. Organizatorzy sześciodniowego wydarzenia informują, że weźmie w nim udział ponad 1000 osób. Pozostały ostatnie wolne miejsca.

[ TEMATY ]

Strefa Chwały

Piotr Babisz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na uczestników, którzy zgromadzą się pomiędzy 7 a 12 lipca na Placu Papieskim w Starym Sączu czekają liczne panele, konferencje, a także występy znanych muzyków. Na scenie pojawią się m.in. ks. Bp Andrzej Jeż, ks. Bp Artur Ważny, Dariusz Kowalski, ks. Robert Pisula, Natalia Kawalec, Andrzej Sobczyk, Tomasz Zieliński, ks. Tomasz Koprianiuk, Marcin Zieliński, ks. Teodor Sawielewicz, ks. Wojciech Węgrzyniak, Marek Jurek, Leszek Zduń, Paulina Worożbit i Stanisława Iżyk-Dekowska

Organizatorom zależy na tym, aby każda osoba znalazła w trakcie wydarzenia coś dla siebie. Z myślą o najmłodszych uczestnikach powstała Strafa Chwały Kids, w ramach której zostały zaplanowane liczne zabawy i zajęcia artystyczne. Dla młodzieży została natomiast zorganizowana Strefa Chwały Young z warsztatami, w trakcie których będą oni mogli doskonalić swoje umiejętności artystyczne, fotograficzne, muzyczne, aktorskie czy wokalne pod okiem uznanych twórców i artystów.

Wydarzenie powstało z myślą o osobach, które chcą połączyć duchową formację z wakacyjnym odpoczynkiem i muzyką na żywo. Od wilelu lat gromadzi się na nim tysiące osób z całej Polski i zza granicy. Organizatorem jest Stowarzyszenie Muza Dei przy współpracy z Diecezja Tarnowską i Gminą Stary Sącz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-07-07 11:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Właśnie ruszyła druga edycja ArtStrefy

[ TEMATY ]

Strefa Chwały

Piotr Babisz

Nieco inna, ale zachowująca swoje fundamentalne założenia. Jaka będzie tegoroczna ArtStrefa? Barwna, różnorodna i z pewnością inspirująca! Wraz ze Strefą Chwały Festiwal ONLINE, w dniach 3-5 lipca odbywają się pierwsze zajęcia w ramach projektu „ArtStrefa – interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci i młodzieży”.

Kolejne zajęcia odbędą 11 lipca. Nie zabraknie także zajęć w formie ONLINE. To już druga edycja tych wyjątkowych warsztatów, które w zeszłym roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
CZYTAJ DALEJ

Światowe cuda św. Szarbela. Zanotowano już ponad 45 tysięcy oficjalnie potwierdzonych i zweryfikowanych medycznie uzdrowień!

2026-05-19 21:10

[ TEMATY ]

św. Szarbel

Mat.prasowy

Od śmierci wielkiego świętego, która miała miejsce w 1898 r., zanotowano już ponad 45 tysięcy oficjalnie potwierdzonych i zweryfikowanych medycznie cudów; niewytłumaczalnych uzdrowień nieuleczalnych schorzeń a nawet operacji dokonanych w sposób mistyczny. Cichy i skromny zakonnik z Libanu stał się największym cudotwórcą naszych czasów. Dodajmy, że nikt nie prowadzi statystyk nawróceń, pojednania zwaśnionych małżonków, poczęcia dziecka czy szczęśliwego rozwiązania, wymodlonego u grobu maronickiego świętego.

Po bestsellerowych polskich cudach św. Szarbela oddajemy do rąk czytelnika tom o światowych cudach wielkiego świętego. Książka zawiera również wywiad z ojcem Louisem Matarem – archiwistą z Sanktuarium św. Szarbela w Annai, który weryfikuje cuda, a następnie je spisuje i zachowuje dla potomnych.
CZYTAJ DALEJ

Duch Święty kocha skromność, dyskrecję, ciszę, pokorę

2026-05-20 10:27

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

Duch Święty kocha natomiast skromność, dyskrecję, ciszę, pokorę. Duch Święty działa we mnie, aby Chrystus był na moich ustach, był największą pasją mojego życia, aby był moim życiem, jego celem, zapachem, smakiem, radością.

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję