Reklama

Niedziela Świdnicka

Pogrzeb ks. Stanisława Matuszewskiego

Ząbkowice Śląskie. Poświęcił się dla drugiego człowieka

Palotyńska wspólnota pożegnała pełnego wrodzonej cichości i skromności kapłana.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

pallotyni

Ząbkowice Śląskie

ks. Stanisław Matuszewski

archiwum parafii

: Jak wspominał za życia ks. Stanisław, swoje powołanie odczytał pod wpływem lektur pism katolickich

: Jak wspominał za życia ks. Stanisław, swoje powołanie odczytał pod wpływem lektur pism katolickich

Wdzięczni Bogu za dar życia, współbracia w powołaniu i wierni parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, modlili się o życie wieczne dla zmarłego 23 czerwca, najstarszego pallotyna w Polsce. O dokonaniach ks. Stanisława, jego wrodzonej cichości, skromności i pokorze, pełnieniu posługi duszpasterza współpracowników, a zwłaszcza o poświęcaniu czasu dla drugiego człowieka – nie tylko przez rozmowę, ale przede wszystkim przez posługę szafarza sakramentu pokuty, nie raz przypominano, jeszcze za ziemskiego życia.

Polecamy film "Łączy nas Pallotti", w którym o swoim życiu mówi ks. Stanisław Matuszewski.

Reklama


Uroczystościom pogrzebowym 27 czerwca przewodniczył bp Ignacy Dec. - Pragnął być zwyczajnym, ale dobrym kapłanem, co wyrażał jeszcze przed wstąpieniem do nowicjatu, kreśląc swój życiorys: „Jestem przeświadczony, że jedynie w tym stanie nie tylko znajdę szczęście i zadowolenie, ale przyniosę Bogu chwałę, a duszom ludzkim pożytek” - cytował biskup senior. Ks. Matuszewski przez blisko 40 lat związany był z Ząbkowicami. Tam też zmarł w 95. roku życia, przeżywszy 72 lata konsekracji w Stowarzyszeniu Apostolstwa Katolickiego i 68 lat w kapłaństwie.

ap

ap

ap


2022-06-27 19:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmartwychwstanie Chrystusa i nasze zmartwychwstanie

Homilia podczas Mszy św. rezurekcyjnej w katedrze świdnickiej, Świdnica, 21 kwietnia 2019 r.

Wstęp

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zawierzył Matce Bożej swą podróż do Afryki

2023-01-30 17:36

[ TEMATY ]

Franciszek w Afryce

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Dziś po południu, jak zwykle przed zagranicznymi pielgrzymkami, papież Franciszek pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, aby pomodlić się przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) i powierzyć jej swoją zbliżającą się podróż apostolską do Afryki.

W dniach 31 stycznia - 3 lutego Franciszek będzie przebywał w Demokratycznej Republice Konga, a w dniach 3-5 lutego w Sudanie Południowym.

CZYTAJ DALEJ

Sukces ministra Ziobry w uruchomieniu elektronicznego dozoru skazanych

2023-01-31 17:35

[ TEMATY ]

sukces

skazany

Zbigniew Ziobro

PAP/Paweł Supernak

- Dzięki przepisom przygotowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości coraz więcej skazanych odbywa kary poza więzieniami, w Systemie Dozoru Elektronicznego (SDE). Rozszerzamy działanie tego skutecznego systemu. Jego maksymalna dobowa pojemność wzrośnie do 10 tys. miejsc – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszej (31 stycznia br.) konferencji prasowej.

Minister podkreślił, że system przeznaczony jest dla tych, którzy nie są sprawcami najcięższych przestępstw, nie są mocno zdemoralizowani, lecz popełnili w życiu błąd, który mają szansę naprawić.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję