Reklama

Niedziela Sandomierska

Tak dla życia

W Ostrowcu Świętokrzyskim pod hasłem „I ślubuję Ci”, odbył się Marsz dla życia i rodziny.

2022-06-13 12:18

Archiwum prywatne

Spotkanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. św. Kazimierza pod przewodnictwem ks. Konrada Fedorowskiego, który w homilii podkreślił znaczenie prawdy i kierowania się nią na co dzień. – Prawda o życiu i rodzinie jest zaciemniana poprzez różne fałszywe ideologie. Bóg objawił prawdę o małżeństwie i rodzinie, zaprosił nas, aby tę prawdę głosić. Rodzina jest wielkim dobrem, ale dobrem zagrożonym, dlatego trzeba bronić prawdy o małżeństwie i rodzinie, m.in. przez takie wydarzenia jak dziś – mówił kaznodzieja. Po kazaniu zebrani w kościele mogli wysłuchać świadectwa małżonków Małgorzaty i Grzegorza Stramowskich, którzy podzielili się historią swojego kryzysu małżeńskiego. Następnie z placu kościelnego wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny, który przeszedł aleją Jana Pawła II, ulicami: Iłżecką i Polną do Radwana i wrócił aleją Jana Pawła II na plac kościelny. W czasie marszu wiernym towarzyszyła orkiestra dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz wyjątkowy dzwon „Głos nienarodzonych”. Na zakończenie organizatorzy przygotowali piknik rodzinny. W wydarzeniu liczny udział wzięli mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic, młodzież i dzieci ze wspólnot i ruchów duszpasterskich, członkowie Rycerzy Kolumba, Ruchu Domowego Kościoła, zaangażowani w Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie oraz Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”.

Archiwum prywatne

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#KrwiodawstwoŻycia: Jezus przelewa Krew podczas ukoronowania cierniem

2022-07-05 21:00

[ TEMATY ]

#KrwiodawstwoŻycia

Adobe Stock

Przywódcy żydowscy żądają od Piłata, aby skazał Jezusa na ukrzyżowanie. Ukoronowanie cierniem staje się najbardziej ekspresywnym momentem w całym objawieniu. Jezus jest wyśmiany, jednakże prawdziwie jest Królem, ponieważ Jego królewskość jest „inna” niż ta z tego świata.

Z Ewangelii św. Jana

CZYTAJ DALEJ

Jakie czasy, tacy księża?

2022-06-21 13:48

Niedziela Ogólnopolska 26/2022, str. 8-11

[ TEMATY ]

księża

Karol Porwich/Niedziela

Kapłaństwo się nie starzeje

CZYTAJ DALEJ

Ks. Szczerba o bp. Golińskim: czynił wszystko, żeby zbawiać ludzi

2022-07-06 20:30

[ TEMATY ]

Częstochowa

rocznica śmierci

bp Zdzisław Goliński

bazylika archikatedralna Świętej Rodziny

ks. Marian Szczerba

Maciej Orman/Niedziela

Modlitwa za bp. Zdzisława Golińskiego w krypcie biskupów częstochowskich

Modlitwa za bp. Zdzisława Golińskiego w krypcie biskupów częstochowskich

– Biskup Goliński gorliwie pracował jako duszpasterz i biskup w trudnych czasach komunistycznych – powiedział ks. prał. Marian Szczerba. Kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie i wikariusz generalny archidiecezji częstochowskiej 6 lipca przewodniczył Mszy św. w bazylice archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie w 59. rocznicę śmierci drugiego biskupa częstochowskiego Zdzisława Golińskiego.

W homilii ks. Szczerba przywołał słowa świadectwa jednego z najbliższych współpracowników biskupa: „Włączał się w każdą dziedzinę życia diecezjalnego, gdzie potrzebna była ingerencja czy natchnienie. Gdy mu zwracano uwagę, że przy takim trybie życia spali się bardzo szybko, bo musi się spalić, odpowiadał niezmiennie, iż woli być świecą spalającą się szybko przy pełnym płomieniu, użytecznym płomieniu, niż świecą tlącą się długo, ale bezużytecznie. Ta jego praca miała w sobie coś takiego, co mobilizowało do wysiłku i poświęcenia. Takim człowiekiem dobrym, humanistą w pełnym znaczeniu, człowiekiem pomagającym innym, był bp Zdzisław Goliński. Wydawało mi się zawsze, że gdy komuś okaże serce, poda rękę, to człowiek ten musi się poprawić, musi się zmienić”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję