Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Biskup zaprasza na diecezjalny odpust

Biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel zaprasza do udziału w dorocznej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w niedzielę, 5 czerwca br.

[ TEMATY ]

diecezjalny odpust sarkandrowski

relikwie św. Jana Sarkandra

Monika Jaworska

Relikwie św. J. Sarkandra wnoszone na Kaplicówkę.

Relikwie św. J. Sarkandra wnoszone na Kaplicówkę.

Na wstępie okolicznościowego zaproszenia wyraża swoją radość, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, znów jest możliwość spotkania na wzgórzu Kaplicówka w Skoczowie, aby wspólnie celebrować Eucharystię z okazji wspomnienia św. Jana Sarkandra.

Zapraszam księży dziekanów z delegacjami i kapłanów wraz z wiernymi z wszystkich parafii naszej diecezji. Szczególnie zapraszam Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej wraz z rodzinami, poczty sztandarowe, asysty, zespoły w strojach ludowych i całe rodziny. Mamy za co dziękować i o co prosić oraz uwielbiać Boga w Jego świętych. W tym roku, w ramach uroczystości ustanowimy także nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, którzy umożliwią częste przyjmowanie Chrystusa Eucharystycznego chorym i starszym w naszych parafiach – pisze biskup w zaproszeniu.

Diecezjalna pielgrzymka odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca. Rozpocznie się w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie o godz. 10:30, skąd wyruszy procesja na wzgórze Kaplicówka. Tam będzie sprawowana uroczysta Msza św.

2022-06-03 11:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie dla Szpitalika

2023-01-03 13:52

Niedziela bielsko-żywiecka 2/2023, str. III

[ TEMATY ]

relikwie św. Jana Sarkandra

Monika Jaworska

Ks. proboszcz Witold Grzomba prezentuje relikwie

Ks. proboszcz Witold Grzomba prezentuje relikwie

Relikwie św. Jana Sarkandra zagościły na stałe w parafii Znalezienia Krzyża Świętego.

Niedawno zakończono prace związane z malowaniem wnętrza kościoła określanego przez miejscowych mianem „Szpitalika”. Zamontowano również relikwiarium nad zabytkową kamienną chrzcielnicą, przy której św. Jan Sarkander został ochrzczony. W tym relikwiarium proboszcz ks. Witold Grzomba umieścił relikwie I stopnia podczas Mszy św. sprawowanej 23 grudnia ub.r. – Czytanie Pisma Świętego jest bardzo ważne i potrzebne w naszym życiu i w zbliżaniu się do Boga. Nie ma nic piękniejszego, jak świadomość tego, że Bóg jest blisko nas i przemawia do nas przez słowo Boże – powiedział diakon Mateusz Kuryło do dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Nie przeszkadzajmy królestwu Bożemu wzrastać w nas!

2023-01-04 10:25

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 26-34.

Piątek, 27 stycznia 2023. Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Izrael/ Uzbrojony mężczyzna zabił pięć osób i ranił pięć kolejnych w Jerozolimie

2023-01-27 20:25

[ TEMATY ]

terroryzm

Izrael

atak

PAP/ATEF SAFADI

Uzbrojony mężczyzna zabił w piątek pięć osób i postrzelił pięć kolejnych w Jerozolimie; napastnik został zastrzelony przez policję - poinformował portal Times of Israel.

Według wstępnych ustaleń atak, który miał miejsce w synagodze lub obok niej, był zamachem terrorystycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję