Reklama

Niedziela Świdnicka

Fatimskie Misje Święte w Pszennie

Ks. Krzysztof Czapla: Bóg nie chce potępienia Rosji

Do głoszenia Fatimskich Misji Świętych proboszcz z Pszenna zaprosił pallotyna ks. dr Krzysztofa Czaplę - dyrektora Sekretariatu Fatimskiego na zakopiańskich Krzeptówkach.

[ TEMATY ]

Fatima

Pszenno

ks. Krzysztof Czapla

ks. Mirosław Benedyk

Ks. dr Krzysztof Czapla od 24 kwietnia do 1 maja głosił orędzie Matki Bożej z Fatimy

Ks. dr Krzysztof Czapla od 24 kwietnia do 1 maja głosił orędzie Matki Bożej z Fatimy

- Polska jest jedynym krajem na mapie świata, która zrodziła się przez przyjęcie chrztu świętego. To stąd tak, powinniśmy nieustannie zabiegać, abyśmy jako Polacy nie zapomnieli o tej naszej tożsamości zrodzonej przez sakrament chrztu świętego w Kościele rzymskokatolickim. To dlatego rozważamy tę prawdę naszej wiary, również przez dar objawień w Fatimie, które wskazują jak i co czynić, by siebie i innych ratować, by wracać do tego światła prawdziwej wiary – artykułował pallotyn.

Słowa nadal aktualne

„Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju” - powiedziała Maryja 13 lipca 1917 r.

ks. Mirosław Benedyk

Procesja przebłagalna ulicami Pszenna z figurą Matki Bożej Fatimskiej

Procesja przebłagalna ulicami Pszenna z figurą Matki Bożej Fatimskiej

- Zobaczcie jak to brzmi, można by powiedzieć, jakby te słowa tyczyły się tej chwili, którą przeżywa świat i Europa. Błędy Rosji będą się rozlewać, będzie ona źródłem wojen. A zarazem z tych słów płynie coś, co powinno nas zadziwiać. Bóg nie chce potępienia Rosji. Jeśli z niej wyszły błędy, które wymordowały w przeszłości 150 mln ludzi, jeżeli dziś widzimy to potworne barbarzyństwo, to Bóg myśli o Rosji, by ją uratować – podkreślił misjonarz, przypominając słowa Maryi z 1929 roku: „Bóg wzywa Ojca Świętego, aby wspólnie z biskupami całego świata poświęcił Rosję Memu Niepokalanemu Sercu”. – Łucja miała powiedzieć: Jak Bóg musi kochać Rosję, że chce, aby cały Kościół, wszyscy biskupi i papież i my byśmy również wynagradzali, by to zaskutkowało nie zniszczeniem, zagładą, ale uratowaniem Rosji – akcentował kapłan.

Czego oczekuje Maryja

- Bóg chce, abyśmy zobaczyli to orędzie Fatimy w zupełnie innej perspektywie. Nie jakiegoś triumfu, władzy, potępienia, sprawiedliwości Bożej, która wszystko chce zburzyć, całe zło – zło tak, ale człowieka ratować, wyjaśniał ks. Czapla, podkreślając, że Maryja przychodzi z prośbą o wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu za grzechy i zniewagi. Jeżeli to się stanie, świat zostanie uratowany. Kolejnym elementem Bożej pedagogii, jest działanie papieża, które dokonało się 25 marca 1984 roku.

Reklama

- Zauważmy, iż Matka Boża nie prosiła o poświęcenie Rosji, lecz o poświęcenie Rosji i Komunię św. wynagradzającą. Ponadto Fatimska Pani podkreśliła, iż: "jeśli ludzie Jej życzenia spełnią" wówczas nadejdzie czas pokoju, nawrócenie Rosji i czas triumfu Jej Niepokalanego Serca Maryi. Zatem Fatima nie jest wypełniona. Dojdzie do tego wówczas, gdy odpowiemy czynem na wezwanie Matki Bożej: „Jeżeli ludzie me życzenia spełnią...”. I słowo „jeżeli” jest tu kluczowe – mówił ks. Czapla.

Zatem każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania: - Czy codziennie odmawiam jedną część różańca? - Czy w pierwsze soboty odprawiam nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi? - Czy świadomie podejmuję dzieła pokutne w intencji nawrócenia grzeszników? To jest wezwanie Maryi skierowane do każdego z nas!

2022-05-04 23:42

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Współpraca człowieka z Bogiem

Przedstawiciele trzydziestu trzech sołectw gminy wiejskiej Świdnica wzięli udział w tegorocznym dziękczynieniu za plony.

Zgodnie z tradycją rolnicy, sadownicy, ogrodnicy i pszczelarze dziękowali za to co udało im się wyhodować i zebrać. Mieszkańcy sołectw Wilków i Niegoszów były tegorocznymi współgospodarzami dożynek. Obie miejscowości wraz z Jagodnikiem i Miłochowem tworzą wspólnotę parafii w Pszennie, gdzie odbywały się tegoroczne uroczystości. Przybyłych przed wejściem do świątyni powitali księża: proboszcz par. św. Mikołaja ks. kan. Kazimierz Gniot i proboszcz par. św. Anny w Grodziszczu ks. kan. Mateusz Pawlica.

CZYTAJ DALEJ

Argentyna/ Media: historia żydowskiej dziewczynki uratowanej z getta przez polskie małżeństwo

2023-01-27 19:11

[ TEMATY ]

Żydzi

getto

II wojna światowa

Wikipedia/autor nieznany

Miasto Lida w 1939 r.

Miasto Lida w 1939 r.

Argentyński portal Infobae przedstawił w piątek historię Racheli, żydowskiej dziewczynki z Lidy (obecnie Białoruś), uratowanej z getta podczas II wojny światowej przez małżeństwo Polaków. Kobieta mieszka dziś w Argentynie.

Posiadająca obywatelstwo tego kraju Rachela Mowszowicz w rozmowie z Infobae przybliżyła okoliczności swojego ocalenia. Wyjaśniła, że dzięki zabiegom swego ojca ją oraz dwie jej starsze siostry udało się wydostać z getta w Lidzie i umieścić u mieszkających w regionie rodzin. Rachela trafiła do polskiej rodziny Szypułów.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: jak rozmawiać o Kościele z młodymi - spotkanie sióstr zakonnych

2023-01-28 16:44

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi” na Jasnej Górze trwa 30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania. W spotkaniu udział bierze prawie 80 referentek.

- Spotykamy się raz w roku, by wobec zmieniającego się świata podejmować ważne dla naszego rozwoju tematy - wyjaśniła odpowiedzialna za spotkanie s. Anna Jóźwiak, apostolinka. Podkreśliła, że tym razem chcą zastanowić się nad tematami związanymi z Kościołem, kim są w nim młodzi, a także jak z nimi rozmawiać o Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję