Reklama

Niedziela Sandomierska

W intencji pokoju

W tym roku w takiej intencji pieszo pielgrzymowali mężczyźni z Janowa Lubelskiego do Kocudzy. Po raz drugi odbyła się „Droga mężczyzn do św. Józefa”.

2022-05-02 12:05

Archiwum

- Rok temu podjęliśmy inicjatywę organizowania pielgrzymki mężczyzn do kościoła pw. św. Józefa robotnika w Kocudzy. Często mówi się, że mężczyźni to ukryta siła w Kościele. Trzeba to potwierdzić! Czasem trzeba ożywienia siły wiary jaka tkwi w męskich sercach. Niosąc na ramionach krzyż karawaka pielgrzymowaliśmy w intencji pokoju – mówił ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim. Na pielgrzymi szlak, który liczył 23 km wyruszyło prawie 80 mężczyzn. – Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy o godz. 5.00 śpiewem Godzinek ku czci Najświętszej Maryi Panny. Potem wyruszyliśmy na trasę, która była podzielona na dwie duchowe części. W pierwszej z Janowa Lubelskiego do Dzwoli rozważaliśmy 14 stacji Drogi światła. Od Dzwoli odmawialiśmy wspólnie różaniec. Były także momenty kiedy szliśmy w całkowitym milczeniu wtedy, każdy miał czas na osobiste przemyślenia i omodlenie wielu intencji. Podczas wspólnego pielgrzymowania każdy mógł podejść i nieść krzyż – mówił Grzegorz, jeden z uczestników pielgrzymki. Zwieńczeniem pielgrzymowania była Msza św. pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Nitkiewicza w Kocudzy, który w tym samym dniu dokonał uroczystej konsekracji świątyni dedykowanej św. Józefowi Robotnikowi. - Był to wspaniały czas męskiego spotkania. Myślę, że dziś szczególnie potrzeba duszpasterstwa mężczyzn, bo wielu z nich czuje się czasem zagubionym we współczesnym świecie i czuje potrzebę zaangażowania w konkretne duchowe inicjatywy – mówił ks. Tomasz Lis. Jak podkreślał jeden z uczestników pielgrzymki, w tym trudnym czasie potrzeba nam „szturmować” niebo modlitwami.

- Czasem potrzeba, aby mężczyźni wzięli sprawy w swoje ręce. Na razie żyjemy w kraju, gdzie jest pokój, ale z niepokojem patrzymy na sytuację na Ukrainie i wiemy co niesie wojna. Modliliśmy się także o pokój w naszych małżeństwach i rodzinach, gdzie wzajemna miłość i przebaczenie jest niezwykle istotne – podkreślał jeden z uczestników. W tegorocznej pieszej pielgrzymce do Kocudzy udział wzięli mężczyźni z Janowa Lubelskiego, parafii dekanatu janowskiego oraz ks. Mariusz Pyryt, proboszcz z Dzwoli. Wyjątkowo w tym roku pątnikom dopisała piękna słoneczna pogoda.

Archiwum

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolonia: sąd w procesie z „Bildem” przyznał rację kard. Woelkiemu

2022-05-18 14:56

[ TEMATY ]

prawo

EWTN

Sąd Okręgowy w Kolonii orzekł w środę, 18 maja że gazeta „Bild” nie może twierdzić, jakoby kardynał Rainer Maria Woelki „promował księdza wykorzystującego małoletnich”.

Bezpodstawnie oskarżany publicznie arcybiskup Kolonii z zadowoleniem przyjął orzeczenie trybunału. Wyznał, że odebrał ten fałsz jako poważny cios w jego prawa osobiste oraz zaznaczył, że także kardynał ma prawo do obrony swego dobrego imienia, dlatego był zmuszony zareagować na te wydarzenia. Sąd w Kolonii stwierdził, że sytuacje opisane przez „Bild” nie mają podstaw faktycznych – podaje agencja CNA Deutsch.

CZYTAJ DALEJ

18 maja Kościół wspomina św. Stanisława Papczyńskiego

[ TEMATY ]

O. Stanisław Papczyński

Arkadiusz Bednarczyk

Stanisław Papczyński (jako orędownik dusz czyśćcowych przedstawiany jest z krucyfiksem) – obraz z jednego z podkarpackich kościołów

Stanisław Papczyński (jako
orędownik dusz czyśćcowych
przedstawiany jest z krucyfiksem)
– obraz z jednego z podkarpackich
kościołów

Kościół Katolicki wspomina 18 maja św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Święty o. Stanisław Papczyński urodził się 18 maja 1631 r. w Podegrodziu k. Starego Sącza. Po ukończeniu szkoły podstawowej, kontynuował naukę u jezuitów i pijarów. W roku 1654 wstąpił do zakonu pijarów, gdzie dwa lata później złożył śluby zakonne.

CZYTAJ DALEJ

Zaproszeni do relacji z Jezusem. Modlitwa w dolinie św. Wendelina w Rudzicy

2022-05-18 21:11

[ TEMATY ]

odpust

dolina św. Wendelina w Rudzicy

Monika Jaworska

Część wiernych przyszła w procesji.

 Część wiernych przyszła w procesji.

W dolinie św. Wendelina w Rudzicy sprawowano plenerową Mszę św. odpustową za wstawiennictwem tutejszego patrona. To miejsce można odwiedzić w każdej chwili.

Na coroczny odpust przy kaplicy w farskim lesie przybyli pielgrzymi z różnych stron diecezji i Polski, w tym wierni idący w dwóch procesjach – z tutejszego kościoła Narodzenia św. Jana Chrzciciela i drugiej – z Bronowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję