Reklama

Modlitwa o beatyfikację Jana Pawła II

- Mam nadzieję, jak Wasz Kardynał Stanisław, że w niedługiej przyszłości będziemy się cieszyć beatyfikacją i kanonizacją Jana Pawła II - mówił Benedykt XVI w Kalwarii Zebrzydowskiej. Były to jego pierwsze spontanicznie wypowiedziane słowa podczas pielgrzymki do Polski.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tłumy wiernych przybyłych do kalwaryjskiego Sanktuarium nagrodziły te słowa owacją. Ludzie krzyczeli: „Dziękujemy” i „Kochamy Ciebie”. - Papież wyraził to, co jest powszechnym odczuciem nas wszystkich - mówił dwie godziny później na konferencji prasowej w Krakowie Joaquin Navarro-Valls, rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej.
Tuż po przyjeździe do Kalwarii Papież udał się do kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej, gdzie modlił się przez chwilę w skupieniu. Następnie ofiarował Matce Bożej różaniec, który osobiście zaniósł przed Obraz. Wpisał także swoje imię do księgi pamiątkowej.
Potem Benedykt XVI przeszedł przez pustą bazylikę Matki Bożej Anielskiej i na krużgankach obejrzał wystawę prezentującą życie Jana Pawła II i jego związki z Kalwarią. Gospodarze miejsca, ojcowie bernardyni, podarowali Ojcu Świętemu kopię cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.
Dość szybkim krokiem Papież wyszedł na plac przed bazyliką, gdzie czekały rzesze ludzi. Byli to głównie pielgrzymi od lat związani z Sanktuarium, którzy przybyli na spotkanie z Papieżem. Spotkanie, zaplanowane jedynie na 15 minut, znacznie się przedłużyło.
Przed bazyliką Papieża powitał oficjalnie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Przypomniał, że to właśnie w tym miejscu Jan Paweł II prosił o modlitwę w swojej intencji. Wyraził wdzięczność, że obecny Papież dołączył do grona wiernych, którzy zanoszą tu modlitwy za Papieża Polaka, szczególnie w intencji jego beatyfikacji i kanonizacji.
Benedykt XVI stwierdził, że zgodnie z życzeniem swojego Poprzednika, modli się w jego intencji, ale prosi także o modlitwę za siebie i za cały Kościół.
Była to druga wizyta Benedykta XVI w Kalwarii Zebrzydowskiej. Poprzednio, jeszcze jako kardynał był tu w 1988 r.
- To jest wielkie wyróżnienie dla naszego Sanktuarium, że już po raz trzeci przybywa do nas Papież. Jan Paweł II prosił nas tu o modlitwę. A teraz tę prośbę ponowił Benedykt XVI. To zobowiązanie, które musimy podjąć - powiedział o. Damian Muskus, kustosz kalwaryjskiego Sanktuarium.

Jan Paweł II w Kalwarii

Karol Wojtyła często bywał w Kalwarii. Jako mały chłopiec przybywał tu z pobliskich Wadowic, później przybywał także jako kapłan i biskup, metropolita krakowski. Podczas pielgrzymki do Ojczyzny tu, w Kalwarii, prosił, by Polacy „modlili się za niego, za życia i po śmierci”. Także w Kalwarii Papież Polak odprawił swą ostatnią w Polsce Mszę św. Zawierzył wtedy Maryi losy Kościoła, swój pontyfikat i cały naród: „Tobie ufam i Tobie raz jeszcze wyznaję: Totus Tuus, Maryjo! Totus Tuus! Amen”.

(pch)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV na liście najlepiej ubranych osobowości

2025-12-17 20:38

[ TEMATY ]

ranking

Leon XIV

Vaican Media

Świat mody rzadko spogląda w stronę Watykanu, jednak w tym roku zauważony i doceniony został styl nowego papieża. New York Times docenił elegancję Leona XIV i umieścił go w gronie najlepiej ubranych osób na świecie. - Lubi być zadbany, a dzięki niemu księża odkrywają tradycyjny strój - wyznał papieski krawiec.

Papież z Ameryki, podobnie jak gwiazdy Hollywood, znalazł się w modowym gronie wraz z supermodelką Kendall Jenner, piosenkarką Rihanną, aktorką Cate Blanchett, czy prezydentową Michelle Obama. - Trochę się do tego przyczyniłem - powiedział 88-letni Raniero Macinelli, który w swoim zakładzie krawieckim przygotował pierwszy strój, który nowy papież ubrał tuż po swym wyborze, i w którym po raz pierwszy pokazał się światu. „New York Times” zauważył, że to pierwsze publiczne wystąpienie zdefiniowało „wizualną tożsamość pontyfikatu”.
CZYTAJ DALEJ

Rady Papieża Leona XIV jak przygotować się na Boże Narodzenie

2025-12-17 13:16

[ TEMATY ]

Boże Narodzenie

Dobre rady

Papież Leon XIV

Vatican Media

Podczas pozdrowień kierowanych przez Papieża do pielgrzymów z różnych krajw, zgromadzonych na Placu Świętego Piotra podczas audiencji generalnej Leon XIV podkreślił religijną wartość szopki oraz zachęcił, by znaleźć czas na przygotowanie się do oczekiwania na Jezusa, bez popadania w gorączkowy aktywizm przygotowań.

Czeka nas święto, które trzeba przygotować: Boże Narodzenie. Jednak dając się porwać gorączce przygotowań, ryzykujemy, że 25 grudnia straci swoje najgłębsze znaczenie, aż do rozczarowania i zaciemnienia przyjęcia Jezusa, „skarbu naszego życia” – przestrzegał Papież. Leon XIV w pozdrowieniach skierowanych do pielgrzymów mówiących różnymi językami ostrzegł przed powierzchowną interpretacją przyjścia Pana.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: ogłoszono 5 dekretów, w tym dwa do beatyfikacji

2025-12-18 14:04

[ TEMATY ]

Watykan

beatyfikacja

Adobe Stock

Podczas audiencji udzielone kardynałowi Marcello Semeraro, prefektowi Dykasterii do spraw Kanonizacyjnych, papież upoważnił tę dykasterię do ogłoszenia pięciu dekretów. Jeden z nich dotyczy cudu (do beatyfikacji), jeden męczeństwa (także do beatyfikacji), natomiast trzy heroiczności cnót - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

- cudu przypisywanego wstawiennictwu Czcigodnego Sługi Bożego Henryka Ernesta Shawa, wiernego świeckiego i ojca rodziny, urodzonego 26 lutego 1921 r. w Paryżu (Francja) i zmarłego 27 sierpnia 1962 r. w Buenos Aires (Argentyna);
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję