Reklama

Niedziela w Warszawie

Drogi Krzyżowe w intencji pokoju

W wielu parafiach odbyły się Drogi Krzyżowe, które przeszły ulicami stołecznych osiedli oraz podwarszawskich parafii. A już 15 kwietnia po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią zostanie odprawiona Centralna Droga Krzyżowa. Poprowadzą ją wspólnie kard. Kazimierz Nycz i grekokatolicki metropolita przemysko-warszawski, abp Eugeniusz Popowicz.

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Zuzanna Ustaszewska

8 kwietnia jedna z Dróg Krzyżowych została odprawiona w Nowych Włochach. Po zakończonej Mszy św. o godz. 18 kapłani i wierni wyruszyli z kościoła Świętych Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich. Drogę Krzyżową poprowadził ks. proboszcz Zygmunt Niewęgłowski.

Poszczególnym stacjom towarzyszyły czytane przez ministrantów i lektorów rozważania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, których tematem przewodnim było przykazanie miłości.

Krzyż do kolejnych stacji niosły grupy parafialne oraz poszczególne stany. I tak była m. in.: Droga Neokatechumenalna, Koła Żywego Różańca, Kręgi Biblijne, męska i żeńska służba liturgiczna, rodzice, wdowy, dzieci.

Reklama

Intencje modlitewne przy każdej stacji dotyczyły wszystkich najważniejszych spraw. Modlono się o: pokój na świecie, zakończenie wojny na Ukrainie, jedność w naszym narodzie. A także o poszanowanie życia, wiarę w naszych rodzinach. Nie zapomniano o zmarłych z parafii i poległych na wojnie.

Przed uroczystym błogosławieństwem ks. Zygmunt Niewęgłowski podziękował policjantom, którzy zabezpieczali procesje. Dziękując pątnikom podkreślił, że idąc za Chrystusem ulicami miast dali świadectwo wiary, które może przyczynić się do nawrócenia innych.

8 kwietnia Drogi Krzyżowe przeszły ulicami wielu podwarszawskich miast i stołecznych osiedli. A już w Wieki Piątek ulicami Warszawy przejdzie 26 raz Centralna Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 20:00 przed kościołem akademickim św. Anny, następnie przejdzie ulicą Miodową, Senatorską do placu Teatralnego. Później ulicą Wierzbową do pl. Piłsudskiego, ul. Królewską, Krakowskim Przedmieściem do kościoła św. Anny.

- Zapraszam wszystkich! Ta Droga Krzyżowa będzie modlitwą o pokój i za cierpiącą Ukrainę – podkreśla metropolita warszawski, który swoje zaproszenie skierował także do Ukraińców mieszkających w stolicy.

Poszczególnym stacjom Centralnej Drogi Krzyżowej będą towarzyszyły rozważania przygotowane przez Wojciecha Modesta Amaro wraz z małżonką Agnieszką. Tematyka będzie dotyczyła miłosierdzia Bożego, także w kontekście wojny w Ukrainie.

2022-04-09 12:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ekstremalna Droga Krzyżowa

[ TEMATY ]

Droga Krzyżowa

Archiwum Niedzieli Przemyskiej

Ekstremalna Drogę Krzyżową organizują katecheci z Technicznych Zakładów Naukowych w Częstochowie. W piątek wieczorem 11 kwietnia uczestnicy nabożeństwa udadzą się do Leśniowa skąd szlakiem turystycznym w nocnej scenerii pomaszerują na Jasną Górę rozważając kolejne stacje Drogi Krzyżowej.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

Papież potępił kryminalizację homoseksualizmu

2023-02-05 18:27

"Nie wolno pozwolić na kryminalizację homoseksualizmu" - powiedział Ojciec Święty w trakcie wspólnej z arcybiskupem Canterbury, Justinem Welbym i moderatorem Prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastorem Ianaem Greenshieldsem, konferencji prasowej podczas lotu powrotnego z Sudanu Południowego do Rzymu.

Bruce De Galzain z Radio France zauważył, że przed wyjazdem w podróż apostolską Ojciec Święty potępił kryminalizację homoseksualizmu, a w Sudanie Południowym i w Kongo nie jest on akceptowany przez rodziny. Wyznał, że w tym tygodniu spotkał się w Kinszasie z pięcioma homoseksualistami, z których każdy został odrzucony, a nawet wyrzucony z rodziny. Obarczyli za to odpowiedzialności religijność swoich rodziców. Niektórzy z nich są zabierani do księży egzorcystów, ponieważ ich rodziny uważają, że są opętani przez duchy nieczyste. W tym kontekście zapytał Ojca Świętego o papieskie przesłanie dla rodzin w Kongo i Sudanie Południowym, które nadal odrzucają swoje dzieci, a także dla księży i biskupów?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję