Reklama

Aspekty

Dzień skupienia dla kobiet we Wschowie

Parafia pw. św. Jadwigi Królowej we Wschowie 2 kwietnia gościła Siostry Niepokalanki, s. Rut CSIC i s. Benedyktę CSIC z Szymanowa, które wraz z zaproszonymi kobietami próbowały wniknąć w "Tajemnicę Serca Kobiety " podążając śladami bł. Marceliny Darowskiej CSIC, założycielki zgromadzenia Niepokalanek.

[ TEMATY ]

dzień skupienia

Wschowa

kobiety

bł. Marcelina Darowska

Krystyna Pruchniewska

Bł. Marcelina Darowska zajmując się edukacją kobiet, obrała za cel i zadanie, aby kobieta, która jest pomocą daną od Boga dla świata, rozpalona charyzmatem miłości do rodziny, miłości do Ojczyzny, miłości do Kościoła, z uporządkowanym sercem, już nie z rozdarciem "To rozumiem, Tamto czuję, Tego chcę" ale z ufnością w Bożą Miłość, Boże prowadzenie, służyły mądrze, wg Woli Bożej i z radością: Bogu, Ojczyźnie, Rodzinie. Rekolekcje są rozpoczęciem i zaproszeniem do udziału w cyklicznych, comiesięcznych spotkaniach dla kobiet, na których będzie pogłębiana wiedza religijna, rodzinna, społeczna, patriotyczna uczestniczek, w oparciu o myśli bł. Marceliny Darowskiej CSIC wg książki i programu spotkań "Cztery pogadanki rekolekcyjne.

2022-04-04 09:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasza łódź nigdy nie zatonie, dopóki jest w niej Jezus

2023-01-04 10:44

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Sobota, 28 stycznia 2023. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Tomasza z Akwinu

Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam, że się starzeję i pewnego dnia będę stary. Zachowaj mnie od zgubnego nawyku: mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek. Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym. Czynnym lecz nienarzucającym się. Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości, jakie posiadam, ale Ty, Panie, wiesz, że chciałbym zachować do końca kilku przyjaciół.
Wyzwól mój umysł od niekończącego się brnięcia w szczegóły i dodaj mi skrzydeł, bym w lot przechodził do rzeczy. Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i cierpień - w miarę jak ich przybywa, a chęć ich wyliczania staje się z upływem lat coraz słodsza. Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość wysłuchania ich.
Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę o większą pokorę i mniej niezachwianą pewność, gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi. Użycz mi chwalebnego poczucia, że czasem mogę się mylić. Zachowaj mnie miłym dla ludzi, choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać. Nie chcę być święty, ale zgryźliwi starcy to jedno ze szczytowych osiągnięć szatana. Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet w ludziach. Daj mi, Panie, łaskę mówienia im o tym...

CZYTAJ DALEJ

Osiem rad jak być szczęśliwym

2023-01-28 20:00

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie Słowa Bożego

Sr. Amata CSFN

Ewangelia: Mt 5, 1-12a

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję