Reklama

Aspekty

Kęszyca Leśna. Międzydiecezjalne rekolekcje Akcji Katolickiej

W dniach 25-27 marca w ośrodku „Lubuski Nazaret” w Kęszycy Leśnej odbyły się międzydiecezjalne rekolekcje organizowane przez Akcję Katolicką diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

FB / Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Z uczestnikami rekolekcji spotkał się bp Tadeusz Lityński

Z uczestnikami rekolekcji spotkał się bp Tadeusz Lityński

W rekolekcjach wzięli udział członkowie AK z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, bydgoskiej i kaliskiej oraz archidiecezji poznańskiej i szczecińsko-kamieńskiej. Nauki wygłosił ks. dr hab. Grzegorz Chojnacki. Temat przewodni brzmiał: „Dyscyplina umysłu, powściągliwość woli i czystość serca. O życiu i nauczaniu bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

Uczestników odwiedził bp Tadeusz Lityński. Podsumowano miniony rok pracy, omówiono wydarzenia zaplanowane na rok 2022 (rocznica Chrztu Polski 14 kwietnia, wyjazd na uroczystości świętego Wojciecha w Gnieźnie 23 i 24 kwietnia, I etap konkursu „Ojczyzno Ma” w maju, pielgrzymka do Sanktuarium świętego Andrzeja Boboli 19–22 maja, pielgrzymka na Jasną Górę 17 i 18 czerwca oraz Zawody Wędkarskie w Dobiegniewie 25 czerwca). Rozmawiano o dystrybucji albumu „Wstańcie, chodźmy! Akcja Katolicka w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w latach 1994-2021”. Członkowie AK włączyli się również w modlitewny akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Obszerną relację z tego wydarzenia przeczytać można na stronie www.facebook.com/Akcja-Katolicka-Diecezji-Zielonogórsko-Gorzowskiej

2022-03-28 12:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. dotacji na budowę muzeum Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia

[ TEMATY ]

pokój

Akcja Katolicka

Ziemia Święta

muzeum

BOŻENA SZTAJNER

Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo ws. przyznania przez ministra kultury 6 mln zł dotacji na budowę muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. "Spodziewaliśmy się takiej decyzji, choć, przypomnę, to nie my byliśmy stroną postępowania" - powiedział KAI ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik archidiecezji warszawskiej. Dodał, że archidiecezji zależało na tym, by sprawa dotacji była jasna i nie budziła jakichkolwiek wątpliwości prawnych.

O decyzji Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście Północ poinformował w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak. Jak powiedział, śledztwo nie wykazało, by doszło do przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych z ministerstwa kultury. Prokuratura uznała, że przyznając dotację minister Bogdan Zdrojewski działał na podstawie odpowiedniego rozporządzenia. Prokurator podkreślił, że dotacja przeznaczona była nie na budowę kościoła, ale na "przedsięwzięcie ze sfery kultury polegające na adaptacji nieruchomości na cele działalności kulturalnej i edukacyjnej, w formie muzeum ukazującego wkład Kościoła w dzieje Polski". Decyzja jest nieprawomocna.

CZYTAJ DALEJ

Koziegłowy: profanacja figury Matki Bożej Fatimskiej

2023-01-30 16:33

[ TEMATY ]

profanacja

archpoznan.pl

Arcybiskup Stanisław Gądecki odwiedził miejsce profanacji figury Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach k. Poznania. „Takie czyny wspólnota Kościoła przyjmuje z bólem i zobowiązuje się je naprawić poprzez obrzęd pokutny, który w tej parafii zostanie odprawiony w Środę Popielcową. Modlitwą otaczamy też sprawców, prosząc o ich nawrócenie” – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

W piątek 27 stycznia w niedawno poświęconym kościele dokonano aktu wandalizmu – przewrócono figurę Matki Bożej, zdewastowano żłóbek, zniszczono nagłośnienie.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: „Przestań biec. Zacznij żyć”

2023-01-31 08:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

Od 10-11 lutego odbędzie się Forum Charyzmatyczne, podczas którego obecni będą założyciele wspólnoty Przymierze Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję