Reklama

Polska

Abp Kupny z kolędą w mieszkaniach wrocławian

[ TEMATY ]

kolęda

abp Sławoj Leszek Głódź

DK/ Radio Rodzina

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tej kolędy mieszkańcy bloku przy ul. Chocimskiej 2 we Wrocławiu długo nie zapomną. W ramach wizyty duszpasterskiej ich mieszkania pobłogosławił metropolita wrocławski abp Józef Kupny. Hierarcha rozpoczął kolędowanie punktualnie o 16.00. Wtedy wspólnie z kapłanami z parafii pw. św. Jana Apostoła na wrocławskim Zakrzowie opuścił plebanię i w towarzystwie dwóch ministrantów poszedł do wskazanego przez proboszcza budynku.

Ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej kurii zdradził, iż to sam metropolita wyszedł z inicjatywą kolędy. – Ksiądz arcybiskup tłumaczył, że będzie to doskonała okazja, by nie tylko posłuchać, czym żyją nasze rodziny, z jakimi trudnościami borykają się na co dzień, ale także porozmawiać na temat ich propozycji, postulatów czy oczekiwań dotyczących inicjatyw duszpasterskich, czy działalności Kościoła – mówi rzecznik metropolity. Dodał, że kiedyś Jana Pawła II pytano, dlaczego leci z pielgrzymką do Australii, miał odpowiedzieć: „Bo leży na terenie mojej parafii”.

Na pytanie dziennikarzy, czy możemy spodziewać się kolejnych wizyt metropolity w domach wrocławian, ks. Kowalski odpowiedział: – Ksiądz arcybiskup, jak papież Franciszek, potrafi nas zaskoczyć. Tak było w przypadku tej kolędy, więc tą wiedzą dysponuje na pewno Duch Święty.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-01-24 07:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdańsk: jutro obchody 50. rocznicy święceń kapłańskich abp Sławoja Leszka Głódzia

[ TEMATY ]

abp Sławoj Leszek Głódź

Jarosław Roland Kruk / Wikipedia

Uroczysta Msza św. dziękczynna za 50 lat kapłaństwa abp. Sławoja Leszka Głódzia odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz. 13 w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku.

50 lat temu, 14 czerwca 1970 r. w katedrze białostockiej abp Sławoj Leszek Głódź przyjął święcenia prezbiteratu z rąk bp. Henryka Gulbinowicza.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Sukces negocjacji Ukrainy z USA? Delegacje "porozumiały się" ws. warunków pokoju

2025-11-25 10:57

[ TEMATY ]

USA

Ukraina

porozumienie pokojowe

Adobe Stock

Flaga Ukrainy i USA

Flaga Ukrainy i USA

Delegacje Ukrainy i USA porozumiały się co do warunków porozumienia pokojowego; Kijów liczy, że jeszcze w listopadzie dojdzie do spotkania prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z Donaldem Trumpem – oświadczył we wtorek sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Rustem Umierow.

„Doceniamy produktywne i konstruktywne spotkania w Genewie między delegacjami ukraińską i amerykańską, a także niezmienne wysiłki prezydenta Trumpa, ukierunkowane na zakończenie wojny. Nasze delegacje osiągnęły wspólne zrozumienie co do kluczowych warunków porozumienia omawianych w Genewie. Teraz liczymy na wsparcie naszych europejskich partnerów w kolejnych krokach” - napisał Umierow na platformie X.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję