Reklama

Niedziela Świdnicka

Na młodzieży można polegać

Dzierżoniowski katecheta i wikariusz ks. dr Piotr Sipiorski wraz ze szkolną młodzieżą wziął udział w akcji zbierania artykułów medycznych, które wspomogą misyjne szpitale i przychodnie.

[ TEMATY ]

Dzierżoniów

ks. Piotr Sipiorski

archiwum prywatne

: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie podczas akcji „Opatrunek na ratunek”

: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie podczas akcji „Opatrunek na ratunek”

Wszystko to we współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która zajmuje się pomocą chorym w zapomnianych zakątkach świata, a także wspiera misjonarzy ratujących życie. Ksiądz o akcji „Opatrunek na ratunek” dowiedział się dzięki referatowi misyjnemu świdnickiej kurii i od razu zaangażował swoich uczniów należących do szkolnego koła misyjnego.

- W surowych warunkach afrykańskiego życia nietrudno o rany i oparzenia. Na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Dzięki życzliwości rodziców, nauczycieli i uczniów udało zebrać się dość sporo materiałów medycznych, m.in. kompresy jałowe i niejałowe, bandaże, plastry, rękawiczki jednorazowe, płyn do dezynfekcji, maseczki ochronne i itp. - relacjonuje wikariusz parafii Królowej Różańca Świętego, podkreślając, że po raz kolejny okazało się, że społeczność szkolna nie zawiodła i otworzyła swoje serca przed potrzebującymi. - Dlatego nie zgadzam się z często pojawiającą się krytyką młodzieży, że nie można na niej polegać – podsumował.

2021-12-16 23:55

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzierżoniowscy ministranci pomagają

[ TEMATY ]

ministranci

Dzierżoniów

koronawirus

ks. Piotr Sipiorski

Parafia Królowej Różańca Św. w Dzierżoniowie

Ks. Piotr Sipiorski podczas spotkania z dziećmi (zdjęcie archiwalne)

Ks. Piotr Sipiorski podczas spotkania z dziećmi (zdjęcie archiwalne)

Ministranci z parafii Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie wraz ze swoim opiekunem ks. Piotrem Sipiorskim włączyli się w akcję pomocy w walce z wirusem.

Ministranci dołożyli część wspólnych pieniędzy, otrzymanych w czasie wizyty kolędowej, na zakup maseczek ochronnych i płynu do dezynfekcji dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Sióstr św. Elżbiety w Dzierżoniowie. Placówka  ta zapewnia stacjonarną opiekę pielęgnacyjno - opiekuńczą nad pacjentami wymagającymi codziennej, specjalistycznej pielęgnacji.

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Światowy Dzień Życia Konsekrowanego

2023-02-02 22:37

o. Filip Czub OFM

Na modlitwie zebrali się przedstawiciele wspólnot zakonnych z okolicznych klasztorów

Na modlitwie zebrali się przedstawiciele wspólnot zakonnych z okolicznych klasztorów

    - Tylko wewnętrznie przemienieni, nawróceni, będziemy znakiem dla innych. Tylko wtedy wypełnimy nasze powołanie – mówił o. Teofil Czarniak OFM podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice kalwaryjskiej z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. W modlitwie wzięli udział przedstawiciele wspólnot zakonnych z okolicznych klasztorów.

    Uroczysta Msza św. rozpoczęła się od procesji ze świecami oraz poświęcenia gromnic. Na początku Eucharystii wszystkich zebranych w bazylice przywitał o. Gracjan Kubica OFM, kustosz sanktuarium.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję