Reklama

Aspekty

Prezes Akcji Katolickiej: Rwie się serce, że ktoś podnosi rękę na święte symbole naszej wiary

- To niezwykle smutne, że w momencie, gdy my, katolicy, przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, inni próbują nam to wielkie dobro i tą wielką radość zakłócić - tak Urszula Furtak, prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej i wieloletnia prezes Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, odniosła się do informacji o aktach wandalizmu w miejscowości Koryta (Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Torzymiu) i parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie.

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

profanacja

wandalizm

Karolina Krasowska

Urszula Furtak jest prezesem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Urszula Furtak jest prezesem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej

Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej Urszula Furtak podkreśla, że jako katolicy mamy zawsze stać w obronie krzyża, zachować przy tym szacunek do drugiego człowieka, ale wyraźnie zaprotestować, powiedzieć „nie” na tego rodzaju działania. - Takiej działalności nie aprobujemy, nie pozwalamy na to. W tych przypadkach, dla nas katolików, rwie się serce, że ktoś podnosi rękę na święte symbole naszej wiary – mówi wieloletnia prezes diecezjalnej Akcji Katolickiej.

- Zachęcam osobiście do wielkiej wstawienniczej modlitwy, aby tym aktom uczynić zadość, zadość Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, ale również stanąć w obronie naszego znaku zwycięstwa. Krzyż jest zawsze tym znakiem i my będziemy zawsze za nim iść, on będzie nam przewodnikiem i wyznacznikiem drogi – niezależnie czy ktoś go sprofanuje czy nie - dla nas katolików on zawsze będzie znakiem zwycięstwa i zbawienia - mówi Urszula Furtak.

2021-12-21 14:54

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Płock: W listopadzie ruszyć ma proces trzech osób ws. profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej

W listopadzie przed Sądem Rejonowym w Płocku (Mazowieckie) rozpocząć ma się proces trzech osób, oskarżonych o obrazę uczuć religijnych. Sprawa dotyczy rozlepiania w 2019 r. wokół jednego z tamtejszych kościołów nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej z tęczową aureolą.

Aktem oskarżenia, który trafił do sądu z końcem czerwca, objęto: Elżbietę P., Annę P. oraz Joannę G. Przedstawiono im zarzuty z art. 196. Kodeksu karnego, czyli obrazy uczuć religijnych poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Być solą, czyli co zrobić by nasze życie miało smak?

2023-02-03 14:50

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważania

s. Amata CSFN

W języku hebrajskim adama – znaczy „gleba, ziemia”. Jesteśmy synami Adama – synami ziemi stworzonymi przez Boga. My mamy być solą tej ziemi. Ziemia potrzebuje świadków, którzy będą przemieniać świat. Jezus z ufnością powierza nam życiowe zadanie – być solą ziemi i światłem świata. W takim duchu Ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, proponuje odczytać Ewangelię na niedzielę 5 lutego.

Jeśli sól utraci swój smak

CZYTAJ DALEJ

Obchody Dnia Życia Konsekrowanego w Rokitnie

2023-02-04 15:05

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Rokitno

Karolina Krasowska

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 4 stycznia odbyły się diecezjalne obchody Dnia Życia Konsekrowanego.

Spotkanie w Rokitnie przebiegało pod hasłem: "Konsekrowani świadkami wiary w Kościele i świecie". Mszy św. z odnowieniem ślubów zakonnych w rokitniańskiej bazylice przewodniczył i homilię wygłosił pasterz diecezji bp Tadeusz Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję