Reklama

Powiedzieli...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zdzisław Krasnodębski, socjolog i filozof, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Uniwersytetu w Bremie: „Materiał socjologiczny zebrany przez komisję śledczą w sprawie Rywina, doniesienia prasowe ostatnich lat, dotychczasowe fakty ujawnione przez obecną sejmową komisję śledczą potwierdzają smutną konstatację, że III Rzeczpospolita okazała się tylko namiastką państwa praworządnego (...). Afera Rywina była tylko prologiem, skromną zapowiedzią tego, czego dowiadujemy się dzisiaj. A dowiadujemy się, jak handluje się Polską” (Rzeczpospolita, 8 listopada).

Stowarzyszenie „Rodzina Polska” do prezydenta Poznania - Ryszarda Grobelnego w proteście przeciw jego zgodzie na „marsz homoseksualistów”: „Marsz homoseksualistów ma być jednym z etapów prowadzących do rewolucji obyczajowej i moralnej oraz do prawnego uznania homoseksualnego sposobu życia za normalny w każdej dziedzinie. Jednym z celów jest legalizacja związków homoseksualnych - wbrew normom obyczajowym i zapisom art. 18 Konstytucji, który stanowi, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny i znajduje się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej” (Nasz Dziennik, 10 listopada).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Jarosław Kaczyński, prezes PiS: „Konstytucja musi być zmieniona. Bo od początku była pisana tak, żeby istniało kilka ośrodków władzy wykonawczej. To trzeba zmienić, żeby polityka w Polsce przestała być wektorem rozmaitych nacisków” (Polityka, 6 listopada).

Piotr Wesołowski, korespondent w Brukseli: „Rząd Belki nie dołączył do konstytucji UE protokołu o suwerenności Polski w sprawach moralnych (...) wedle tej deklaracji prawo UE nie stanowi dla Państwa Polskiego przeszkody w regulowaniu kwestii o znaczeniu moralnym, jak również kwestii odnoszących się do ochrony życia ludzkiego. Tymczasem wraz z przyjęciem eurokonstytucji wszystkie deklaracje i protokoły z poprzednich traktatów, które nie zostały dołączone do tekstu konstytucji UE, stracą moc prawną” (Nasz Dziennik, 3 listopada).

Małgorzata Goss, publicystyka: „Polscy urzędnicy, eksperci i parlamentarzyści biorący udział w procesie stanowienia wspólnotowego prawa są zmuszeni pracować na obcojęzycznych tekstach, ponieważ blisko połowa unijnych projektów dociera do Polski bez tłumaczenia na język narodowy” (Nasz Dziennik, 17 listopada).

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Brat” to najpierw ktoś bliski we wspólnocie, ten, którego realnie spotykasz i z którym trudno się dogadać

2025-12-26 16:00

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

1 J 2,3-11
CZYTAJ DALEJ

27 grudnia - wspomnienie św. Jana, Apostoła i Ewangelisty

[ TEMATY ]

wspomnienia

Adobe Stock

Dziś, 27 grudnia, Kościół obchodzi wspomnienie św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu święci się wino, które podaje się wiernym do picia. Jest to bardzo stara tradycja Kościoła, sięgająca czasów średniowiecza.

Jan był prorokiem, teologiem i mistykiem. Był synem Zebedeusza i Salome, młodszym bratem Jakuba Starszego. Jan pracował jako rybak. O jego zamożności świadczy fakt, że miał własną łódź i sieci. Niektórzy sądzą, że dostarczał ryby na stół arcykapłana - dzięki temu być może mógł wprowadzić Piotra na podwórze arcykapłana po aresztowaniu Jezusa. Ewangelia odnotowuje obecność Jana podczas Przemienienia na Górze Tabor, przy wskrzeszeniu córki Jaira oraz w czasie konania i aresztowania Jezusa w Ogrodzie Oliwnym.
CZYTAJ DALEJ

Każdy powinien mieć swoje Betlejem

2025-12-27 09:10

Paweł Wysoki

Chrystus stał się człowiekiem, abyśmy mogli Go dostrzegać w człowieku, w człowieku spotykać, w człowieku Mu służyć i pomagać – powiedział abp Stanisław Budzik.

Już po raz 9. Caritas Archidiecezji Lubelskiej zorganizowała Wigilię Miłosierdzia. W Lublinie, Chełmie, Puławach i Krasnymstawie przy wigilijnym stole spotkało się 1200 osób ubogich, samotnych, chorych, uchodźców i w kryzysie bezdomności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję