Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Popracuj nad rozwojem duchowym, fizycznym i osobistym. Rozwojowy dziennik duchowy dostępny dla każdego

Małżonkowie, i nie tylko, pracują nad swoim rozwojem fizycznym, osobistym i duchowym dzięki specjalnemu wydaniu.

[ TEMATY ]

dziennik duchowy

ks. Mateusz Dudkiewicz

rozwój osobisty

Ks. Mateusz Dudkiewicz

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Ks. Mateusz Dudkiewicz prezentuje listopadowy Rozwojowy Dziennik Duchowy.

Założyciel Fundacji „Luce” z Bielska-Białej i opiekun wspólnoty Domowego Kościoła przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej ks. Mateusz Dudkiewicz wpadł na pomysł, aby przygotować „Rozwojowy dziennik duchowy”. Jak sama nazwa wskazuje, ma on być pomocą w rozwoju, szczególnie dla członków Kręgów Małżeńskich, ale nie tylko.

Dziennik opracowujemy od maja br. Przykładowo listopad miał 30 dni, czyli 720 godzin życia. A każdy dzień to 1440 minut daru życia. Od każdego z nas zależy, co z nimi zrobimy i czy wykorzystamy je w dobrym Bożym celu. Przygotowując tę książeczkę, postanowiłem połączyć tzw. 3 w 1, by nie rozdzielać tego na 3 różne opracowania. Tak więc zainteresowani w jednym miejscu odnajdą Ewangelię z dnia, kalendarz rozwojowy i dziennik duchowy – mówi Niedzieli pomysłodawca wydania, które opracowuje razem ze swoim bratem Krzysztofem Dudkiewiczem.

Osoby podejmujące prace nad swoim rozwojem z pomocą dziennika listopadowego, na początku miały za zadanie wpisać do rozkładu miesięcznego najważniejsze wydarzenia danego miesiąca i wyznaczyć sobie cel na ten miesiąc oraz, oprócz wydarzeń rodzinnych i zawodowych, zaplanować konkretnie Dialog Małżeński, wpisując także datę i godzinę oraz spotkanie Kręgu. Na koniec każdego tygodnia przygotowywały raport tygodniowy, oceniając postępy i zapisując wnioski do pracy w kolejnym tygodniu.

W "Dzienniku" na każdy dzień ks. Mateusz przygotował tzw.: „Lewą stronę dnia”, czyli Słowo Boże do rozważenia, zachęcając czytelnika do podkreślenia zdania, które go szczególnie poruszyło, zapisania refleksji i postanowienia w formie pozytywnej. Natomiast w„Prawej stronię dnia” uczestnik ma za zadanie „zjeść żabę na śniadanie”, czyli podjąć temat, problem, z którym będzie się musiał zmierzyć w najbliższych godzinach. Czyli np. wykona konkretne obowiązki zawodowe, zaplanuje czas dla rodziny, czas na rozwój fizyczny w formie jakiejś aktywności, rozwój osobisty, czyli np. weźmie udział w jakimś szkoleniu, oraz czas na rozwój duchowy, czyli dla Boga i z Bogiem, np. pójdzie na Mszę św., adorację, namiot spotkania, posłucha autorskie rekolekcje ks. Dudkiewicza w wersji online pt. „Serce Matki”, do których kod QR jest zawarty w dzienniku, i poczyta Pismo Święte albo dobrą lekturę duchową.

Reklama

Na wieczór zachęcamy do zrobienia rachunku sumienia, w którym trzeba konkretnie podziękować Panu Bogu za dobro danego dnia, przeprosić za złe czyny i poprosić o coś. Proponujemy również, by dana osoba pomyślała, czy udało się jej zrobić choć jeden krok do przodu w sferach rozwoju , i żeby to zaznaczyła w ramce. Prócz tego jeszcze wpisuje swoje dzienne wydatki i to, ile zarobiła – dodaje kapłan.

Zainteresowani otrzymaniem grudniowego numeru mogą się kontaktować z ks. Mateuszem przez jego media społecznościowe oraz mailowo: mateusz@dudkiewiczmail.com .

2021-12-03 20:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dyrektor Muzeum Auschwitz-Birkenau: świat się nie zmienił, czy tym razem wystarczająco wcześnie zareagujemy?

2023-01-27 08:56

[ TEMATY ]

Holocaust

Mazur_EpiskopatNews

„To bardzo ważne, żeby tak ekstremalnego zła jak ludobójstwo, masowe mordy nie traktować w kategoriach incydentalnych, to nigdy i nigdzie nie powstaje samo z siebie” - mówi Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela dr Piotr M. A. Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. 27 stycznia przypada 78. rocznica wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, w którym zginęło 1,1 mln osób.

Przewodnim motywem 78. rocznicy będzie proces planowania, tworzenia i rozbudowy systemu odczłowieczenia i ludobójstwa w Auschwitz, który szczególnie mocno określiły słowa Ocalałego Mariana Turskiego – „Auschwitz nie spadło z nieba”. „Chcemy bardzo uwypuklić, że to był bardzo złożony proces planistyczny, projektujący, zespoły się spotykały, myślały, zmieniały non stop, wszystko w ramach rozwoju obozu” – zauważa dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Jak dodaje, skoro był to proces, to było możliwe włożenie „kija między szprychy” w trakcie rozwoju sytuacji, jednak nie udało się tego zrobić.

CZYTAJ DALEJ

Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

2023-01-27 07:17

[ TEMATY ]

Holocaust

Mazur/episkopat.pl

Auschwitz-Birkenau

Auschwitz-Birkenau

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu został ustanowiony przez ONZ, by uczcić pamięć 6 milionów Żydów zamordowanych przez Niemców podczas II wojny światowej. Jego datę wyznaczono na 27 stycznia, rocznicę zajęcia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Hasłem tegorocznych obchodów i związanych z nimi programów edukacyjnych w instytucjach Organizacji Narodów Zjednoczonych jest „Dom i przynależność”. Jak wyjaśnia ONZ: „Hasło przewodnie podkreśla człowieczeństwo ofiar i ocalałych z Holokaustu, którym sprawcy odebrali ich domy, a także poczucie przynależności”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Ferie po łódzku

2023-01-27 17:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Podczas zimowej przerwy od nauki, salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi przy ul. Wodnej 36, zorganizowało „Ferie po łódzku”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego: świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i klubu środowiskowego „Źródło”. 

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję