Reklama

Franciszek

Papież: mamy środki komunikacji, ale się nie rozumiemy

„Nasz świat jest ze sobą połączony nowoczesnymi środkami komunikacji, ale, mimo to, nie słuchamy się i nie rozumiemy. Dlatego potrzebujemy wychowywania młodych ludzi w szacunku do innych i w otwartości na dialog” – napisał Papież w liście skierowanym do uczestników zbliżającej się międzynarodowej konferencji na temat kultury spotkania i przyszłości dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego, która odbędzie się w rzymskiej siedzibie La Civiltà Cattolica.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

technika

komunikacja

Spotkanie z okazji rocznicy opublikowania papieskiej encykliki Fratelli Tutti, które odbędzie się 8 i 9 listopada, zorganizowała La Civiltà Cattolica przy współpracy z jezuickim Uniwersytetem Georgetown w Waszyngtonie. Franciszek wyraził radość z powodu tej inicjatywy, która – jak napisał – łączy dwie wiekowe instytucje Towarzystwa Jezusowego, z historią sięgającą 1789 r. w przypadku uniwersytetu i 1850, jeśli chodzi o czasopismo.

Papież podziękował uczestnikom konferencji za zaangażowanie w refleksję nad sprawami o kluczowym znaczeniu dla świata. Podkreślił, że zarówno przedstawiciele Georgetown jak i La Civiltà Cattolica, dzięki swoim wykładom i artykułom, pomagają wielu osobom na świecie stać się znawcami kultury, która sprzyja wzajemnemu zrozumieniu. „Dialog jest autentycznym wyrazem człowieka, drogą, którą należy podążać z cierpliwością, aby przekształcić konkurencję we współpracę. To jedyny sposób na wspólne budowanie przyszłości” – napisał Papież.

Franciszek zachęcił obie instytucje, aby były kuźniami międzyludzkiego braterstwa. „Sprawiajcie, by ludzie i środowiska, różniące się od siebie, integrowały się, wzajemnie wzbogacały i uczyły od siebie nawzajem, nawet jeśli początkowo wiąże się to z konfliktem i nieufnością” – czytamy w liście.

2021-11-05 20:42

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na dobre i na złe – XV warsztaty kościelnych specjalistów ds. komunikacji

[ TEMATY ]

rzecznik

komunikacja

organizator

W Konstancinie – Jeziornie zakończyły się XV Warsztaty dla pracowników instytucji kościelnych. Wzięło w nich udział 82 osoby z całej Polski. Tematyka dotyczyła najnowszych aplikacji internetowych, promocji kobiecości w sieci oraz ochrony dzieci i młodzieży.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się m.in. Paweł Frątczak – rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, red. Bogdan Rymanowski z Polsatu, Ewelina Chełstowska z portalu Urzekająca.pl i ks. Maciej Makuła z Redakcji Audycji Katolickich TVP.

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Ks. kan. Roman Tomaszczuk wrócił do diecezji

2023-02-02 21:00

[ TEMATY ]

Wałbrzych

ks. Roman Tomaszczuk

ks. Mirosław Benedyk

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Ks. kan. Roman Tomaszczuk na tle katedry świdnickiej, gdzie posługiwał jako wikariusz

Od środy 1 lutego w parafii św. Barbary jako wikariusz posługuje ks. Roman Tomaszczuk. Były szef diecezjalnych mediów katolickich i benedyktyn.

Był znanym duszpasterzem i redaktorem. Często rozmyślał o życiu w klasztorze. - W ciągu piętnastu lat kapłaństwa, zdarzyło się już w drugim, może w trzecim roku po święceniach, że pojawiała się myśl: idź do klasztoru! Jednak wtedy byłem za młody, potem z kolei byłem zachłyśnięty wolnością redaktorka. Jeszcze później była przeprowadzka, kongres małżeństw. Zawsze coś! Coś lub ktoś ważniejsze od wezwania – relacjonował na łamach gazety, którą redagował.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję